22 قانون اجتناب ناپذیر تبلیغات

22 قانون اجتناب ناپذیر تبلیغات

امروزه تبلیغات، بخش مهمی از سیستم های اقتصادی و اجتماعی جوامع به شمار می آید. در جوامع پیچیده امروزی، تبلیغات به صورت یک سیستم ارتباطی حیاتی، هم برای شرکتها و هم برای مشتریان در آمده است. شرکتها اعم از شرکتهای خرده فروشی کوچک تا شرکتهای چند ملیتی، به طور چشمگیری به تبلیغات به عنوان ابزاری برای کمک به بازاریابی محصولات و خدمات خود وابسته شده اند.

از سویی مشتریان نیز در فرایند تصمیم گیری خرید خود، به تبلیغات دل بسته اند. تبلیغات به محصولات ما هویت می بخشد؛ آنها را در بین رقبا متمایز می سازد؛ مشتریان احتمالی را به خرید محصول و مشتریان عادی را به خرید مجدد ترغیب می نماید.

یک تبلیغ کننده حرفه ای باید درک وسیعی از تمامی فرایندهای بازاریابی به منظور تشخیص اینکه چه نوع از تبلیغات را می بایست مورد استفاده قرار دهد داشته باشد.

خلق تبلیغ عامل مبهمی است که در فرایندهای قابل سنجش و بر پایه یک نظم و ترتیب و قاعده خاصی استوار نبوده بلکه اغلب ناشی از احساس درونی، شم خلاق و شانس خدادادی است که من از آن به عنوان «مافوق منطق» نام می برم. یک ایده تبلیغاتی خوب، سریع ترین و همچنین مقرون به صرفه ترین ابزار در جنگ رقابت برای دستیابی به درآمد بیشتر از طریق فروش بیشتر است؛ البته این ایده ممکن نیست از طریق تبلیغ سنتی به دست آید.

خلاقیت به بازاریابی قدرت تأثیر گذاری سریع می دهد، اگر در انجام تبلیغ، خلاقیت، با تمامی جوانب آن رعایت شود، فقط یک قانون برای بحث کردن می ماند و آن هم قانون خلاقیت است.

شرکت ها با انواع رسانه های تبلیغاتی از قبیل تبلیغات چاپی، رادیو، تلویزیون و اینترنت به دنبال روش های اصولی تبلیغ می باشند و همواره این سؤال را از خود می پرسند: برای اینکه دیده، شنیده و خوانده شوند و یا به عبارت جامع تری درک شوند، چگونه باید پیام خود را به مخاطبان برسانند؟ چگونه می توانند در ذهن و جان مشتری نفوذ کنند؟ در عصر ارتباطات، فناوری و اطلاعات، با وجود انواع و اقسام تبلیغات و بعضاً هیاهوهای تبلیغاتی، چگونه و با چه روشی با مشتری هشیار و نکته بین امروزی ارتباط برقرار کنند؟

همراهان گرامی در این راستا بر آن شدیم مجموعه ای با عنوان ۲۲ قانون اجتناب ناپذیر تبلیغات را ارائه دهیم؛ خواندن مطالب این مجموعه از جهات گوناگون برای مؤسسات تبلیغاتی، شرکتهای متقاضی تبلیغ یعنی مشتریان مؤسسات تبلیغاتی، استادان، دانشجویان و دانش پژوهان سودمند است. امید است با مطالعه این مجموعه زوایایی از دنیای پیچیده تبلیغات برای مدیران ارشد تبلیغاتی، استادان و دانش پژوهان گشوده شود. در بخش های بعدی با ادامه این مجموعه همراه خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*