موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

اکثر کارشناسان فروش بر این باورند که از نیاز مشتری های خود آگاهی کامل دارند. آنها معتقدند که به جای محصولات، به دنبال استقرار و استفاده از راه حل های درست هستند. به علاوه آنها گمان می کنند که در حال پیشبرد رویکرد مشتری محوری می باشند. این گونه باورها مانع بزرگی هستند که راه آنها را در ایجاد تحولات بایسته در مسیر مذاکرات فروش مسدود می سازد. فروش حرکت یک سازمان را به جلو هدایت می کند. سبک فروش به مثابه زنجیره ای، بقیه اجزا را در پیوند با یکدیگر نگه می دارد. حلقه ی پایانی این زنجیره به فروش محصولات مشابه و بی‏نام و نشان ختم می‏شود که اصولاً می‏توان آن را یک مذاکره یک سویه یا فروش”محصولات بنجل” دانست. اما انتهای دیگر این زنجیر، فروش برپایه ی مشاوره است که حاصل یک مذاکره ی دوسویه، برپایه ی تمرکز روی نیازهای خاص مشتری است.

امروزه اغلب کارشناسان فروش، از رویکردهای ترکیبی استفاده می‏کنند. آنها دوست دارند مورد توجه قرار گیرند، باور پذیرتر باشند، ارتباط نزدیکی با مشتری ها برقرار کنند و مهمتر از همه، مایلند نیازهای مشتری هایشان را برآورده سازند. اما برای اکثر کارشناسان فروش، این آمیختگی در بهترین حالت خود به یک روی کرد “شبه مشورتی” منتهی می شود. زمانی که کارشناسان فروش پیرو رویکرد شبه مشورتی، نیازهای سودآور مشتری را شناسایی می کنند، از اجرای آن چه که واقعا مد نظر داشتند، باز می مانند.

آن دسته از کارشناسان فروش که بر جایگاه مشاوره محوری این زنجیره تکیه می زنند، گفتگوهای موثر و قاطع را در مقابل مشتری ها به دست می گیرند که گشودن هر بحثی، آنها را قادر به ارتباط و کسب خبرهای بیشتر می نماید. این گفتگوها موثر و مولد می باشد و بین مشتری و فروشنده به میزان متوازن رد و بدل می شوند.

فاصله ی میان فروش شبه مشورتی با فروش مشورتی به اندازه یک تار مو است، اما اگر همه ی عوامل دیگر از اساس با هم برابر باشند این تار مو می تواند یک کسب و کار موفق را از یک کسب و کار ناموفق، متمایز سازد.

شما می توانید از طریق روشهای زیر به خلق یک گفتگوی قاطع و محکم بپردازید:

ارزیابی صحبت های ردو بدل شده در فروش: گفتگوهای شما با مشتری تا چه میزان دارای اثر متقابل است؟ نسبت شرح شنود شما چه مقدار است؟

خود را ملزم به انجام کارهای متفاوت نمایید: بیشتر سوال هایی بپرسید که به شما در جستجوی حقایق کمک کنند.

از فکر تعلیم مشتری ها اجتناب کنید: بیشتر به تعلیم خودتان در خصوص برقراری ارتباط با مشتری ها بیندیشید.

برقدرت کلام خود در بازار فروش بیفزایید تا نتایج حاصل از بازار فروش، سیر تصاعدی در پیش گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*