قانون توانگری

قانون توانگری

جرأت به خرج دهید تا روزتان را با برنامه ریزی ذهنی رویدادهای آن روز آغاز کنید و به چشم دل ببینید که رویدادهایی دلپذیر و هماهنگ و موفقیت آمیز خواهند بود. بسیار زودتر از آنچه بتوانید تصور کنید توانگری و شادمانی و آرامش را تجربه خواهید کرد. معمولاَ اگر نخستین ساعات روز را با تجسم رویدادهایی موفقیت‌آمیز آغاز کنید، شب مجبور به حذف خاطره‌ای ناخوشایند نخواهید بود.

اگر از همه قوانین باخبر باشید اما نتوانید با دیگران در کمال هماهنگی زندگی یا کار کنید، هیچ کدام از این قانونها به دردتان نخواد خورد. آمار نشان می‌دهد که تنها ۱۵ درصد از کامیابی انسان به توانایی فنی او مربوط است و ۸۵ درصد باقی مانده به توانایی کنار آمدن انسان با مردم ارتباط می‌یابد.

محبت و خیرخواهی، بر توانایی کنار آمدن با مردم می‌افزاید؛ و هر اندازه بر آن تأکید کنیم زیاده نگفته‌ایم. شاید فکر کنید علت اخراج بیشتر کارمندان بی‌کفایتی یا دیر حاضر شدن در سرِ کار یا عدم صداقت است، اما مدیران امور پرسنلی متفقاً معتقدند که بیش از دو سوم کسانی که کارشان را از دست می‌دهند به این دلیل است که نمی‌توانند با مردم کنار بیایند. تقریباً ده درصد از اخراجها به دلیل مشکلات شخصیتی کارمندان صورت می‌گیرد.

آیا از قدرت محبت و خیرخواهی یا کنار آمدن با مردم به شگفت می‌آیید؟ پس بگذارید به شما بگویم که اگر نتوانید با دیگران کنار بیایید، همه تحصیلات و آموزشها و توانایی‌ها و استعدادها و تلاشهایتان بیهوده است.

کتاب مقدس می‌گوید که «عشق هرگز شکست نمی خورد»، و محبت معادل انجام شریعت است. «ای حبیبان یکدیگر را محبت نماییم زیرا که محبت از خداست. و هر که محبت می‌نماید از خدا مولود شده است و خدا را می شناسد. و کسی که محبت نمی‌کند خدا را نمی‌شناسد زیرا خدا محبت است. اگر یکدیگر را محبت نماییم خدا در ما ساکن است و محبت او در ما کامل شده است. اگر کسی گوید که خدا را محبت می نمایم و از برادر خود متنفر باشد دروغگو است زیرا کسی که برادری را دیده است و به او محبت ننماید چگونه ممکن است خدایی را که ندیده است را محبت نماید.» محبت قانونی است که سلامت و سعادت و همه گونه کامیابی را برای آدمی به ارمغان می‌آورد. محبت دارای اقتداری بیکران است، زیرا محبت قدرت وحدت بخش کل کائنات است. حتی قانون جاذبه زمین نمایانگر محبت است. محبت نیرویی است که توازن و تعادل و هماهنگی می‌آورد و بی‌‌وقفه در عالم سرگرم کار است. از این رو محبت می‌تواند کارهایی را برایتان به انجام برساند که هرگز از طریق قدرت بشری خودتان قادر به انجام آنها نخواهید بود.

محبت را نیز مانند هر توانایی دیگر می‌توان در انسان پرورش داد! این یافته ها نشان می‌دهند که هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوان محبت را نیز مانند دیگر نیروهای طبیعی ایجاد کرد.

محبت هم شخصی و هم غیر شخصی است. در سطح شخصی می‌توان محبت را به صورت حس تعهد و ملایمت و مهربانی و تأیید و تحسین نسبت به افراد خانواده یا حلقه دوستان نزدیک ایجاد کرد و نشان داد. اما محبت در سطح غیر شخصی یعنی توانایی کنار آمدن با مردم یا نیک خواهی برای دیگران بدون وابستگی شخصی. به این منظور، در دلتان تکرار کنید: «بدون هیچ گونه وابستگی، همه مردم را دوست دارم و همه مردم دوستم دارند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*