۲۲ قانون نام تجاری - قانون هفتم: قانون کیفیت

۲۲ قانون نام تجاری - قانون هفتم: قانون کیفیت

 

۲۲ قانون نام تجاری - قانون هفتم: قانون کیفیت

رولکس به عنوان مشهورترین و پرفروش‌ترین ساعت گرانبهای جهان شناخته شده است. آیا کیفیت این ساعت، علت موفقیت آن است؟ احتمالاً خیر. آیا کیفیت ساعت‌های رولکس بسیار بالاست؟ احتمالاً بله. آیا اهمیت دارد؟ احتمالاً خیر.

کیفیت مهم است، اما نام تجاری، تنها با کیفیت ساخته نمی شود.

کیفیت چیست؟

همه تصور می‌ کنند که توانایی تمیز کیفیت خوب از بد را دارند؛ اما در عالم واقعیت، این طور نیست.

  • آیا ساعت رولکس، زمان را دقیق تر از ساعت تایمکس نشان می دهد؟
  • آیا دوربین لیسا بهتر از دوربین پنتاکس عکس می گیرد؟
  • آیا قلم مونت بلان، بهتر از کراس می نویسد: آیا اطمینان دارید؟

کیفیت، مفهومی است که دارای هزاران حامی و طرفدار است.

 بر اساس باور این گروه، برای خلق یک نام تجاری بهتر، بایستی کیفیت بهتری را ارائه کرد.

اما آنچه در یک تئوری، کاملاً درست به نظر می رسد، می تواند در عمل تغییر شکل دهد. خلق نام تجاری بر اساس کیفیت کالا، به مثابه ساختن خانه ای بر روی شن و ماسه است. شما می توانید به کیفیت محصول خود توجه کنید، اما این امر، کمترین ارتباط ممکن را با به دست آوردن بازار دارد.

مشاهدات ما در طول سال‌ های طولانی به این نتیجه گیری منجر شده است. هیچ نوع همبستگی میان موفقیت بازار و کیفیت نام کالا وجود ندارد.چه آزمایش طعم و مزه، چه آزمایش استحکام و دقت و چه آزمایش قابلیت اطمینان و دوام کالا.

کیفیت و یا مفهوم کیفیت، در ذهن خریدار اثر می گذارد . اگر درصدد خلق یک نام تجاری نیرومند هستید بایستی مفهوم نیرومندی از کیفیت را در ذهن خود تثبیت کنید که بهترین روش تثبیت مفهوم کیفیت در ذهن خریدار با تبعیت از قانون تثبیت نام تجاری شکل می گیرد.

عامل مؤثر دیگر در خلق مفهوم کیفیت خوب، در ارائه ارزش بالای محصول است. رولکس، مرسدس بنز، رولزرویس، مونت بلان، همه و همه نام‌هایی هستند که از مزیت بهای بالای خود بهره‌مند می شوند. بهای بالای محصول، مزیتی برای مصرف کننده است. مصرف کننده با استفاده از این کالا احساس رضایت درونی می‌ کند، زیرا که گرانترین و معروف ترین نام ممکن را خریداری کرده است.

مصرف کننده ای که از ساعت رولکس استفاده می کند، قصد آن را ندارد که وقت شناس تر باشد. او در فکر آن است که قدرت خرید خود را در خرید یک ساعت گرانبها به دیگران نشان دهد.

عقل متعارف برای ما توجیه می کند، که کالای خود را با کیفیت بالا و بهای قابل قیاس به بازار عرضه کنیم. این همان چیزی است که راهکار کیفیت نامیده می شود.

ما در این مورد شک و تردید داریم. کیفیت مهم است، اما نام های تجاری تنها با کیفیت ساخته نمی شوند.

راهکار بهتر ما این است که در دریایی از محصولات مشابه، با ارزش گذاری مشابه، ما به عمد، کالای خود را گرانتر ارزش گذاری کنیم و سپس از خودمان سؤال کنیم که با افزودن چه خصوصیتی به کالا، می توانیم این ارزش بالاتر را توجیه کنیم؟

رولکس، ساعتهای خود را با ساختن دست بندی بزرگتر و سنگینتر بی همتا ساخت.

مونت بلان، قلمهای خود را چاق و چله کرد.

عیبی ندارد اگر به کیفیت بالا توجه کنید. ما همواره به مشتریان توصیه می‌ کنیم تا آن جا که ممکن است به کیفیت کالای خود بپردازند، اما هرگز تصور نکنید که کیفیت به تنهایی، قادر به خلق نام تجاری شما خواهد بود.

برای خلق یک نام تجاری با کیفیت، شما ناگزیر از محدود ساختن دامنه تمرکز خود و ترکیب آن با نامی بهتر و بهایی بالاتر هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*