22 قانون اجتناب ناپذیر تبلیغات - قانون سادگی (بخش دوم)

22 قانون اجتناب ناپذیر تبلیغات - قانون سادگی (بخش دوم)

طبیعتاً می دانید برای اینکه در دنیایی شلوغ ارتباط موفق تری برقرار کنید، باید راهی بیابید تا در فضایی شفاف قرار بگیرید.

تبلیغات یک نوع برقراری ارتباط است و اگر افراد مرتبط و مناسب تبلیغ شما را نبینند و نشنوند، دقیقاً متوجه آنچه که می گویید نمی شوند و شکست خواهید خورد.

ونگوگ جایی گفته است: «آه، چه قدر ساده کردن مشکل است.» البته صرفاً مختصر و ساده کردن هنر نیست؛ بلکه چگونه ساده کردن مهم است.

قانون سادگی، اثر مارچلو سرپا

پیچیده بودن بسیار راحت تر از ساده بودن است. سادگی یکی از ویژگیهای اصلی در تبلیغات و احتمالاً یکی از مواردی است که به دست فراموشی سپرده شده. ساده بودن نسبت به پیچیده بودن اعتماد به نفس بیشتری را طلب می کند. سادگی جذاب است با این حال ما تمایل داریم فردی با اندیشه هایی بی آلایش به نظر برسیم. پیچیدگی منطقی به راحتی با آگاهی و دانش نسنجیده اشتباه گرفته می شود.

با وجود این، سادگی فقط زمانی باارزش است که پیش از آشکار شدن برای همگان کشف شود. این در حالی است که پیش از آشکار شدن برای همگان در جایی در دسترس بوده، اما به خوبی پنهان شده است. لذا ضروریست بعضیها ابتدا به آن خوب فکر کنند و آن را کشف نمایند تا افراد دیگر بتوانند بگویند: «آه، چرا قبلاً به فکر خودم نرسیده بود؟» بنابراین بعد از گفتن این عبارت و تکرار آن توسط افراد دیگر، عقیده ای ساده و پنهان به مطلبی آشکار تبدیل می شود.

کسی که برای اولین بار آشکار بودن امری را کشف کند یک نابغه است و کسانی که این امر را تکرار می کنند صرفاً به عنوان افراد واسطه باقی می مانند. تبلیغات، یعنی برقراری ارتباط. نتیجه تبلیغات بر اساس چیزی که گفته می‌شود سنجیده نمی شود، بلکه بر اساس آنچه مردم درک می کنند، مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. یک رقابت تبلیغاتی زمانی شروع می شود که همه چیز آشکار شود- این رقابت ممکن است یک پیام سازمانی، قیمت رقابتی یا یک خودروی جدید باشد. بنابراین افرادی که درگیر این مسائل هستند، متوجه موضوع می ‌شوند.

یک تبلیغ باید ساده و مهیج باشد.

یک تبلیغ باید مثل هراسی که از یک شکست تجاری، افراد را به تحرک وامی‌دارد، بیننده را از حالت رخوت و بی حالی بیرون آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*