قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

تمایل شما را به دیدن حقایق می‌توان سنگ بنای فرآیند خود شناسی دانست. اهدافی که بر مبنای حقایق ناقص بنا نهاده‌ شوند و با فشار و اجبار به دنبال نتیجه‌گیری باشند، تقریباً محکوم به شکست هستند. اگر صداقت و عزم راسخ را از کار خود حذف کنید، موفقیت از افق دسترسی شما خارج خواهد شد. هر فردی که در کار خود با واقع‌بینی و صداقت پیوند خورده باشد، لازم نیست برای پی بردن به حقایق و درستی نفس کارها، زیاد دور برود. تا زمانی که حقیقت راهنمای شماست، فاصله تفاوت‌ها میان ظاهر و باطنتان بسیار باریک خواهد بود. اگر رفتار خود را از زاویه دیگری مورد بررسی قرار دهید به اهمیت فراوان داشته‌های درونی خود پی خواهید برد. هر صحبتی از توانایی، «تفکیک قائل شدن» بین زندگی فردی و اجتماعی، فقط در حد یک قصه است. اصول اعتقادی شما تنها در صورتی ارزشمندند که در تمام فراز و نشیب‌ها از آن دست نکشید.

شما به عنوان یک رهبر نمی‌توانید گروه، دپارتمان یا شرکتی را پی‌ریزی کنید که اساساً با خود شما در تضاد است. علاوه بر این، در تعامل میان رهبر و سازمانش، صداقت نقش مهمی ایفا می‌کند. بدون وجود صداقت کامل، هیچ اعتمادی پدید نمی‌آید و اگر زیردستانتان به شما اعتماد نداشته باشند قادر به رهبری آن‌ها نخواهید بود. بنای اعتماد از ماحصل سرمایه‌ای به نام شکیبایی و یک سابقه‌ی کاری قابل استناد و نامتناقض به دست می‌آید و این در حالی است که تمامی این بنا می‌تواند در چشم به هم زدنی ویران گردد. به عنوان یک رهبر باید بدانید همه‌ی نگاه‌ها در یک سازمان متوجه شماست و هر کلامی که بر زبان شما جاری شود برای کارکنان همراه با تعابیری خواهد بود. اقداماتی که با پیام دروغین شما در منافات باشند پایه‌های اعتماد را ویران می‌سازد و به عنوان بهانه‌ای برای جدی نگرفتن حرف‌های شما استفاده خواهد شد.

سه مورد را می‌توانید در دستیابی به اعتماد لحاظ نمایید:

  • سعی نکنید حقیقت را جعل کنید:

مردم برای تشخیص دروغ، فریب و تظاهر، شامه‌ای قوی دارند. برای دستیابی به موفقیت باید با خود و دیگران صادق باشید.

  • خود را همیشه تحت نظر بدانید:

شما به عنوان یک رهبر در تمام ۲۴ ساعت روز و هفت روز هفته تحت نظارت و مراقبت دیگران هستید. شما نمی‌توانید گروهی را گرد هم بیاورید که با خود حقیقی شما فاصله‌ای بعید دارند، بنابراین با خود و گروهتان صادق باشید.

  • از تفکیک قائل شدن بپرهیزید:

نحوه رفتار و برخورد شما همواره مسئله‌ای بسیا مهم است. اگر اصولی را که در زندگی شخصی خود به آن اعتقاد دارید از بقیه منفکّ سازید، باز هم تاثیر آن‌‌ها روی زندگی اجتماعی شما حتمی است.

« یک انسان موفق همیشه خودش است. برای دستیابی به موفقیت، همیشه

باید با خودتان صادق باشید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*