ارتباطات رسانه ای، متصدی حساب مشتریان، تحقیق موردی و آمیزه بازاریابی تعدیل شده

فرهنگ واژگان برند

فرهنگ واژگان برند

ارتباطات رسانه ای: Above the line Communications

این اصطلاح به ارتباطات بازاریابی، شامل خرید رسانه های سنتی از قبیل تلویزیون، رادیو، چاپ و تبلیغات محیطی اشاره دارد. رسانه هایی که درآنها نتیجه ها قابل اندازه گیری هستند. به همان اندازه که گزینه های بازاریابی و ارتباطات گسترش یافته و دستمزد آژانس های تبلیغاتی از روش مبتنی بر کمیسیون به روش مبتنی بر کارمزد تغییر یافته است، این اصطلاح نیز به میزان زیادی به روز شده است. اینک آنچه آژانس های تبلیغاتی سنتی در نرخ کمیسیون پایه ی خود می گنجانند، منعکس کننده ی میزان تاثیری است که رسانه ها بر مشتریان دارند.

متصدی حساب مشتریان: Account Executive

در آژانس های تبلیغاتی، این اصطلاح به شخصی اشاره دارد که روزانه بین ارباب رجوع و آژانس ارتباط برقرار می کند. با گذشت زمان، وظیفه‌ی متصدی حساب مشتریان تغییر و تکامل یافته است تا تأثیر استراتژیک تری در مدیریت روابط آژانس اعمال کند. به جای متصدی حساب مشتریان از عناوین جدیدی از قبیل برنامه ریز حساب و مدیر روابط استفاده می‌شود. از اصطلاحات مشابهی نیز در گروه های کارشناسی طراحی و برندینگ استفاده می شود. فرقی نمی کند که چه عنوانی بر متصدی حساب مشتریان بگذاریم؛ حقیقت این است که شخصی از سوی آژانس یا سازمان مشاوره، باید مسئولیت جلب رضایت ارباب رجوع را برعهده بگیرد.

تحقیق موردی: Ad Hoc Research

نوعی تحقیق یک باره است که در زمانی مشخص برای ارباب رجوعی معین انجام می شود. تحقیقات موردی با مطالعات دائمی و طولانی مدت، از قبیل نظارت برفروش و سود، پیگیری رضایت مشتریان و رتبه‌بندی ادراک مشتریان تفاوت دارد.

آمیزه ی بازاریابی تعدیل شده: Adapted Marketing Mix

ترکیبی از پیشنهاد های محصول است که ابتدا در یک منطقه جغرافیایی فروخته می شود و سپس برای تناسب باشرایط محلی در سایر بازارها، تغییراتی بنا به هر محل داده می‌شود. آمیزه‏ ی تعدیلی مانند آمیزه ی بازاریابی معمولی از چهار جزء محصول، قیمت، ترفیع (ترویج و گسترش) و مکان تشکیل شده است. چهارمین آمیزه بازاریابی (مکان) به توزیع، یعنی در دسترس داشتن محصول برای خرید در بازار هدف نیز معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*