ژئومارکتینگ

ژئومارکتینگ

تقریباً سال ۱۳۹۲ بود که با برادرم فعالیت غیرمتمرکز بر روی مبحث ژئومارکتینگ را آغاز کردیم. رشته من مدیریت بازاریابی و برادرم سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) بود. در آن زمان هنوز دانشجوی دکتری نشده بودیم. طی صحبت هایمان تصمیم گرفتیم بین رشته جی آی اس و بازاریابی ارتباط برقرار کنیم. پس این واژه ها را در اینترنت باهم (Marketing + GIS) جستجو کردیم و متوجه شدیم که در دنیا روی این حیطه کار بسیاری شده است ولی در کشور ما فعالیت چندانی روی این موضوع صورت نگرفته است. در نتیجه شروع به جستجوی مطالب و تحقیقات در این زمینه آغاز کردیم.

در نهایت ماحصل پژوهش‌هایمان چاپ و انتشار کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی (ژئومارکتینگ) بود که توسط نشر ماهواره چاپ شد. جلد دوم این کتاب نیز در حال تدوین میباشد. همچنین اولین شماره مجله ژئومارکتینگ تحت عنوان بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) ژئومارکتینگ تدوین شد و در اختیار شما عزیزان قرار گرفت. علاوه بر این بیش از ۵۰ صفحه مطلب جدید و کاملاً تخصصی در این حیطه را در سایت گروه کلید گذاشتیم و این روند ادامه دارد.

امیدواریم که توانسته باشیم در معرفی و توسعه ی این علم ارزشمند در کشور گامی متفاوت برداشته باشیم. منتظر کارهای اجرایی در این حیطه از طرف گروه کلید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*