۹ نکته برای توسعه استراتژی بازاریابی‌ و فروش‌ در سال ۲۰۱۷

۹ نکته برای توسعه استراتژی بازاریابی‌ و فروش‌ در سال ۲۰۱۷

۹ نکته برای توسعه استراتژی بازاریابی‌ و فروش‌ در سال ۲۰۱۷

9-نکته-برای-توسعه-استراتژی-بازاریابی-و-فروش

آیا می خواهید شروع خوبی برای سال ۲۰۱۷ داشته باشید؟ اگر پاسخ شما مثبت است برای اینکه نتایج بهتری در بازاریابی سال آینده داشته باشید، لازم است تا از زمان باقی‌مانده خود در سال ۲۰۱۶ استفاده کنید تا برای اول ژانویه آماده باشید.

بهترین راه برای شروع سالی پربار این است که تیم بازاریابی و فروشتان را برای جلسات برنامه ریزی در یک جا جمع کنید تا همه افراد تیم شما با هم همگام شوند و در مسیر یکسانی قرار گیرند. این مراحل را دنبال کنید تا از تجارب گذشته بهره بگیرید؛ رویای بزرگی بسازید و برای رسیدن به اهداف‌تان در سال جدید برنامه‌ ریزی معقولی داشته باشید.

چگونه باید استراتژی بازاریابی‌ و فروش را‌ در سال ۲۰۱۷ توسعه دهید؟

۱-بودجه لازم برای موفقیت در سال ۲۰۱۷

از اختصاص دادن نیروی انسانی و پول کافی برای رسیدن به اهداف سالانه شرکت اطمینان حاصل نمایید. بودجه بازاریابی به میزان بودجه موجود برای سرمایه‌گذاری و سرعت رسیدن به نتیجه مطلوب بستگی دارد. چنانچه هدفتان بزرگ اما بودجه تان کم باشد، به خاطر نرسیدن به نتیجه دلخواه ناامید می‌شوید و تیم شما به دلیل ناتوانی در برآورده کردن انتظاراتتان نا امید خواهد شد.

بنابراین برای داشتن بودجه بازاریابی موفق بایستی مجموعه‌ای با جزئیات کامل آماده شود. از نکات و مقالات مختلف به عنوان نقطه شروعی برای آماده‌سازی بودجه سال ۲۰۱۷ بهره بگیرید.

ما به تازگی یک سری تحقیق را درباره توسعه بودجه بازاریابی موفق به اتمام رسانده ایم. از این مقالات به عنوان نقطه شروعی برای ایجاد بودجه  ۲۰۱۷ خود استفاده نمایید.

۲- مرور و به روز رسانی مشخصات مشتریان و شخصیت های ایده‌آل‌تان

نگاهی به بهترین مشتریان خود بیاندازید و ویژگی‌هایی که کار با شما را سودآور و لذت بخش می سازند، شناسایی نمایید. اطمینان حاصل کنید که مشخصات مشتری و خریدارهای ایده‌آل‌تان، دقیق باشد و در صورت لزوم آن ها را به روزرسانی نمایید تا منعکس کننده مشتریانی باشد که شما را در رسیدن به اهداف رشدتان کمک می‌کنند.

۳-سندسازی مسیر خریدارهایتان

زمانی که شخصیت افراد را به روز رسانی کردید، مسیری که هر شخص طی می‌کند تا به مشتری ایده‌آل‌تان تبدیل شود را مستند نمایید. این افراد باید مسیر زیادی را طی نمایند تا به یک خریدار تبدیل شوند. نقاط مشترکی که هر فرد با مجموعه و شرکت شما دارد را طرح‌ریزی کنید. این همان مسیر خریدار شما می‌باشد و هر شخصی مسیر خاص خودش را خواهد داشت.

از پایان شروع نمایید –  آنها دقیقا قبل از امضای قرارداد با شما چه کاری انجام خواهند داد؟ مرحله قبل از آن چیست؟ یکی قبل از آن؟ در هر مقطعی از مسیر،  سوالات اصلی، انگیزه ها، و مخالفت های بالقوه افراد را شناسایی نمایید. سپس نوعی از رضایت که باید در هر مقطع از مسیر خریدار ایجاد نمایید را مشخص کنید.

از عوامل تأثیرگذار در این فرآیند غافل نشوید. افراد اصلی را در حد نیازشان راضی نگه دارید تا به آموزش و فروش داخلی شما کمک نماید.

شما همچنین باید تعیین نمایید که چه CAT هایی را وارد نمایید تا آن ها را به سمت مرحله بعدی هدایت نمایند.

۴- تفاوت های خود را مشخص کنید.

از واضح و روشن بودن این که چه چیزی شما را از رقبایتان متمایز می سازد اطمینان حاصل نمایید. با برخی از مشتریان خود صحبت کنید و دلیل اینکه چرا از شما خرید می‌کنند را بیابید –چه چیزی باعث خواهد شد تغییر عقیده دهند و از رقبای شما خریداری نمایند؟

۵- مرور و سازماندهی بازاریابی موازی شما

اطمینان حاصل کنید که موارد چاپ شده و دیجیتالی بازاریابی شما برای جذب مشتریان ایده آل نوشته و طراحی شده و کیفیت منحصر به فرد شرکت را نسبت به دورنما و مشتریان به خوبی منتقل می‌نماید. تاریخ به روزرسانی کپی رایت، دنبال کردن دستورالعمل های سبک خاص خودتان و استفاده افراد تیم فروش شما از نسخه صحیح را  مورد بررسی قرار دهید.

۶-وب سایت و بازاریابی آنلاین را مورد بررسی قرار دهید.

نگاهی به وب سایت و کانال های اجتماعی خود بیاندازید تا مطمئن شوید که به منظور جذب و آموزش افراد طراحی شده اند. آیا نام تجاری و پیامتان با هم سازگاری دارند؟ آیا با مخاطبان مناسب در تماس هستید؟ آیا مطالب قانع کننده و آموزشی هستند؟ نکته: نمره دهی بازاریابی HubSpot می تواند خلاصه ای سریع از آنچه که درست انجام می دهید، آنچه که غلط انجام می دهید و بخش های قابل بهبود را به شما نشان دهد.

۷- بررسی و مستند سازی روند فروش

آیا روند فروش شما به اندازه کافی به نیازهای کیفیتی و کمیتی مشتریان نزدیک است که بتوانید به اهداف رشد شرکت دست پیدا کنید؟ آیا همه افراد در تیم فروشتان همین روند را برای تعیین و توسعه چشم انداز شرکتتان دنبال می کنند؟ آیا روندتان  را مستند می کنید؟ آیا سیستم CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) شما به منظور حمایتی کارآمد و موثر از این روند بنا شده است؟ آیا می توانید با استفاده از هر نوع ابزار خودکار، این روند را کارآمدتر سازید؟

در هنگام بررسی توازن ها، روند و الگو ها، هرگونه مشکلی که می یابید را مستند سازید. به دنبال “نقاط گنگ” بگردید؛ نقاط گنگ جایی از روندتان است که در آن چشم انداز و یا مشتریان به دلیل کمبود وقت / انرژی / منابع  گم می شوند و یا نادیده گرفته می شوند.

۸-فروش و استراتژی بازاریابی خود را مستند سازید.

مسائل و مشکلاتی که شناسایی کرده اید را اولویت بندی نمایید و یک روش مرحله به مرحله  را برای مقابله با آنها در ۳ ماه آینده توسعه دهید. بسته به مسائل و مشکلاتی که شناسایی کرده اید، ممکن است به توسعه برنامه های تاکتیکی برای محتوا / ورودی بازاریابی، رسانه های اجتماعی، نسل پیشرو، پرورش پیشتاز، و یا توسعه حساب نیاز داشته باشید.

۹- پیگیر پیشرفت هایتان باشید و تاکتیک هایتان را تکامل بخشید.

مطمئن شوید که برای اندازه گیری موفقیت، معیارهایی را تعریف کرده اید، و افرادی از اعضای تیم ها را مسئول رسیدگی به هر یک از مسائل  کرده اید. جلسات منظمی برای بررسی پیشرفت، شناسایی و حل مسائل، و تراز فعالیت در سراسر تیم بر پا نمایید. از اشتباهات و پیروزی  هایتان درس بگیرید و هر جا که لازم است تاکتیک هایتان را تکامل بخشید تا جاذبه خود را حفظ نمایید!

با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید. ما می توانیم به شما در شناسایی راه هایی کمک کنیم که سازمان شما بتواند با کمک آنها ایجاد ارزش کرده و در نهایت عملکرد خود را تحقق بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*