سوانح

سوانح

سوانح

سوانح علت اصلی مرگ و میر در بین آمریکایی‌های ۱ تا ۳۷ ساله است، که چهارمین دلیل مرگ و میر در جامعه آمریکا نیز می باشد. وسایل نقلیه عمده ترین علت سوانح می‌باشد. که در برگیرنده ۴۲ درصد از مجموع کل آمار می‌باشد. هزینه های پیشگیری از سوانح، به سازمان‌ها و کارفرماها مربوط می‌‌باشد. که توسط آنها پرداخت می شود.

لیست عوامل و فاکتورهایی که در امر سوانح دخیل بوده‌اند

فاکتورهای خصوصی افرادفاکتورهای سازمانی
مصرف الکل و مواد مخدر در سرکار

به وجود آمدن رویدادهای اضطراب زا (مرگ یکی از اعضای خانواده)

تیپ شخصیتی افراد (مثلاً عصبی)

مصرف سیگار

انتخاب کارمند

طراحی تجهیزات

جابجایی و غیبت

مدیریت تعهد سلامتی

آموزش مناسب

یافته‌های جدید زمینه خوبی را برای تدبیر راهکارهایی جهت کاهش آمار سوانح فراهم کرده است. این راهکارها می‏تواند بر روی بعضی از فعالیت های خاص مانند آموزش افراد، کنترل افراد الکلی و یا طراحی تجهیزات مناسب برای محل کار متمرکز شود. از طریق راههای متفاوتی سعی شده بود تا از به وجود آمدن این سانحه‌ها جلوگیری شود، مثلاً یکی طراحی تجهیزات مناسب را مورد تحقیق قرار داده، دیگری بر روی رفتار کارگران تأکید کرده و دیگری…. .

خیلی از راه حل‌های پیشنهاد شده موارد نسبتاً ساده‌ای بود. مثلاً افرادی که در یک محل خاص مشغول به کار هستند باید عینک های محافظتی به چشم بزنند تا از خطراتی که چشم آن‌ها را تهدید می‌کند در امان بمانند. در مواردی که تجهیزات ایمنی به طور کامل و جامع طراحی شده باشد از تجربه و کارآزمودگی افرادی که در آن موقعیت هستند می‌توان بهره گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*