بازاریابی آنلاین به آفلاین

بازاریابی آنلاین به آفلاین

مصرف کنندگان، زندگی خود را در درون انزوا سپری نمی کنند. در اینجا چگونگی تلاش برندها برای سازگار ماندن در تمام دستگاه های دیجیتالی – و در جهان فیزیکی – ارائه شده است. بازاریابی مکانمحور امکانات و فرصت هایی از هدف گیری جغرافیایی(مکانی) یا همان ژئو گرفته تا نظارت و فن آوری های موقعیتی و جهانی را برای بازاریابان به وجود آورده است، و هر روز نیز پیچیده تر می گردد، چرا که به نظر می رسد قابلیت های جدید آن  هر روز پدیدار می شود.

«بازاریابی آنلاین به آفلاین» چیست؟

بازاریابی آنلاین به آفلاین، دقیقاً همانگونه که به نظر می رسد، است؛ یعنی به بکارگیری استراتژی بازاریابی آنلاین با هدفِ به دست آوردن مصرف کنندگان برای رفتن به مکان های آفلاین خاص.

بازاریابی آنلاین به آفلاین می تواند اشکال مختلفی را به خود بگیرد، اما یک مثال ساده آن، تبلیغات هدفمند جغرافیایی بر روی موبایل ها با یک کلیک بر روی نقشه است: هنگامی که یک مصرف کننده علاقه مند، تبلیغی را بر روی گوشی هوشمند خود می بیند، به راحتی می تواند بر روی آن کلیک کند تا نزدیکترین فروشگاه فیزیکی و مسیر رسیدن به آن را بیابد.

 کمپین ها بر روی این واقعیت سرمایه گذاری می کنند که بیش از ۹۰ درصد از مردم با گوشی های هوشمند خود خرید می کنند، در حالی که هنوز به این ایده که مصرف کنندگان اینترنتی در انزوا زندگی نمی‌کنند، احترام می گذارند. آنها، محصولات را بر روی دسکتاپ و یا موبایل پیدا می کنند، و سپس بسته به اینکه در آن زمان معین، چه چیزی برایشان راحت تر است، یا محصولات را بر روی دستگاه های دیجیتالی خریداری می کنند و یا در فروشگاه ها به دنبال آن ها می گردند.

اساساً، از آنجا که اهمیت تفکر “omni channel” رشد کرده است، برندها، استراتژی های بازاریابی آنلاین به آفلاین را در الویت قرار داده اند. از آنجا که خریداران بیش از پیش به طبقه بندی متنوعی از دستگاه های دیجیتالی متکی هستند و از انواع مکان های فروشگاهی بازدید می کنند، مدیریت حضور دیجیتالی برندها، منطقی به نظر می رسد تا بتوانند در تمام نقاط تماس، سازگار باقی بمانند. این مساله، به انواع طرح های برند هایی منجر شده است که تلاش می کنند تا جهان های آنلاین و آفلاین را به صورت یکپارچه با هم ترکیب نمایند.

حرکت به سوی بازاریابی آفلاین

یک مفهوم مرتبط در زیر چتر آنلاین به آفلاین، ایده فروشگاه های «ای-تیل» است که در حال حرکت از فروشگاه های اینترنتی و مجازی به سمت گشایش مکان ها و فروشگاه های فیزیکی هستند.

این حرکت که به نام “آنلاین به آفلاین” خوانده می شود –توسط پیشگامانی چون واربی پارکرز به موفقیت های بزرگ رسیده – الگوی خرده فروشان موفق آنلاین را توصیف می‌کند که کشف کردند تا با فراهم آوردن مکان های فیزیکی فروشگاه ها، می توانند خدمات پایه ای بهتری به مصرف کننده خود ارائه دهند.

بار دیگر، این مساله نشان دهندۀ ایده ای برای خلق حضوری واحد، در سراسر تمام نقاط تماس دیجیتالی و فیزیکی است و همچنین این مفهوم را می رساند که فروشگاه های تجاری هنوز از بین نرفته اند؛ فقط باید چیزهایی را ارائه دهند که مصرف کنندگان نمی توانند در آمازون آن ها را به دست آورند.

به عنوان مثال، طلا و جواهر آنلاین بلو نایل، فروشگاه های فیزیکی خود را  اساساً به نمایشگاه های متصل به هم تبدیل کرده است. خریداران می توانند کالا را به صورت شخصی و فیزیکی تجربه کنند – و همچنین از مشاوران کمک بگیرند –  اما تمام معاملات به صورت آنلاین و از طریق تبلت های درون فروشگاهی صورت می‌گیرد و قیمت های آنلاین نیز اعمال می شوند.

با موفقیت در بازاریابی آنلاین و آفلاین که توسط بلو نایل، واربی پارکر، تاکرناک و غیره تجربه شده است، کسب و کارهای بیشتری احتمالاً راه بازاریابی آنلاین به آفلاین را هم از نظر باز کردن فروشگاه ها و هم فکر کردن در مورد چگونگی هماهنگ سازی تلاش های بازاریابی شان، پیش خواهند گرفت.

همانطور که یکی از بنیانگذاران شرکت تاکرناک گفته است: «برای اینکه، این روزها یک خرده فروش موفق باشید، باید حضوری قوی در همه جا شامل فروش آنلاین و فروش آفلاین می شود و باید برندی داشته باشید که در رسانه های اجتماعی محبوب است».

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*