مشاوره ، طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی هدفمند

تبلیغات، آمیخته ای است از صنعت و هنر. تبلیغات همان جلب توجه مردم به یک محصول یا خدمت و سپس فراخواندن مردم به خرید آن محصول یا خدمت میباشد. ساده ترین نمونه برای این تعریف از تبلیغ، جارچی هایی هستند که در بازار با فریاد به معرفی محصول خود میپردازند و با صدای بلند پیشنهادهای وسوسه انگیزی مانند “یکی بخر دو تا ببر” به مشتریهای خود میدهند. البته در مقایسه با روشهای پیچیده تبلیغات نوین شاید تبلیغات بازاریهای قدیم بسیار ناکارآمد و حتی در مواردی غیرموثر بودند. تبلیغات جادوی قرن بیستم است و لذا بازاریابی بدون تبلیغات، معنایی ندارد. تولید -به معنی عام- زمانی میتواند سودآور باشد که مصرف کنندگان را در شعاعی وسیع تحت تأثیر خود قرار دهد و این امر فقط با تبلیغات و اجرای کمپین های تبلیغاتی صحیح ممکن میباشد.

 کمپین های تبلیغاتی چگونه به سازمان شما کمک مینمایند؟

کمپین های تبلیغاتی، یک سری از پیامهای تبلیغاتی میباشند که دارای یک هدف مشترک هستند و این امر “ارتباط بازاریابی یکپارچه” (IMC) را ایجاد مینماید. کمپین های تبلیغاتی از کانالهای رسانه ای مختلف در زمانهای مختلف استفاده میکنند. در حقیقت کمپین های تبلیغاتی، به شرکتها و کسب و کار کمک میکنند تا بهترین استراتژیهای ترفیع را برای محصولات و خدماتشان اتخاذ نمایند.

مشاوره ، طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی هدفمند

موارد مهم برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی خوب

 • اهداف و ماموریت های تبلیغ خود را مشخص نمایید.
 • چه نوع پیامی را می خواهید ارسال کنید تا به گوش مخاطبین شما برسد.
 • بازار هدف و مشتریان نهایی خود را مشخص و شناسایی نمایید.
 • بودجه و هزینه هایی را که در کمیپن تبلیغاتی خود می خواهید صرف نمایید، را مشخص کنید.
 • و در آخر اثربخشی و مطلوبیت کمپین تبلیغاتی خود را مورد ارزیابی قرار داده و بسنجید.

گسترش کمپین های تبلیغاتی آنلاین

با توجه به توسعه زیرساخت‌های اینترنت در ایران و رشد شگفت انگیز استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی در سالهای گذشته به نظر میرسد که هر کسب و کاری باید برای جذب مشتری در فضای مجازی بسیار فعال باشد. تبلیغات آنلاین به همه فعالیتهایی در فضای آنلاین گفته میشود که برای جلب توجه مشتریان و متقاعد کردن آنها برای خرید یک محصول یا خدمت انجام میشود. این فعالیتها میتوانند شکلهای گوناگونی به خود بگیرند. برای مثال:

 • تبلیغات ایمیلی
 • تبلیغات شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات کلیکی (PPC)
 • بهینه سازی موتور جستجو
 • بازاریابی محتوا

تبلیغات ایمیلی

تبلیغات ایمیلی به معنی فرستادن یک پیام تبلیغاتی به گروهی از مشتریان بالقوه از طریق ایمیل میباشد. محتوای این ایمیل میتواند معرفی یک محصول، معرفی تخفیف های فصلی، فراخواندن به بازدید از نمایشگاه یا بازدید از وب سایت شما برای دیدن جدیدترین محصولات و خدماتی باشد که ارائه داده اید.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

تبلیغاتی است که بر روی شبکه های اجتماعی تمرکز میکند و از پلتفرمهای گوناگون شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری استفاده میکند. این شبکه های اجتماعی شامل اینستاگرام، تلگرام، توییتر، پینترست، لینکدین، فیس بوک و سایر پلتفرمها میشود. مهمترین نقطه قوت این نوع از تبلیغات آن است که تبلیغات را میتوان با توجه به ویژگیهای جمعیت شناختی (سن، جنسیت و میزان تحصیلات) مشتریان یک محصول منتشر کرد. به عبارت دیگر هر تبلیغ را میتوان به صورت اختصاصی برای مخاطبان هدفش به نمایش درآورد.

تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی به این شکل است که شما تبلیغی از محصول خود در وبسایتی که متعلق به شما نیست میگذارید و در ازای هر کلیکی که بازدیدکنندگان آن وبسایت بر روی تبلیغ شما میکنند، شما باید هزینه ای را به صاحب سایت پرداخت کنید. یکی از بهترین روشهای تبلیغات کلیکی که شرکت گوگل ارائه دهنده آن است Google Adwords نام دارد. در این روش با پرداخت هزینه ای به گوگل، وقتی مشتریها کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما را جستجو میکنند؛ سایت شما به عنوان اولین پیشنهاد در نتایج جستجوی گوگل برای آنها ظاهر میشود.

بهینه سازی موتور جستجو

به معنی بهبود نتایج سایت در موتورهای جستجو با استفاده از روشهای خاصی در زمینه برنامه نویسی و تولید محتوا است به شکلی که وقتی مشتری کلمه های کلیدی مرتبط با سایت شما را جستجو میکند سایت شما به عنوان اولین پیشنهادها و در صفحه اول نتایج ظاهر شود. این بخش به طور کلی شامل: سئو تکنیکال، بازاریابی محتوایی و لینک سازی هدفمند میشود.

خدمات مشاوره، طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی توسط گروه کلید

 • موارد مهم برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی خوبایده پردازی، طراحی و اجرای استراتژی خلاق تبلیغاتی
 • طراحی و تدوین استراتژی پیام تبلیغاتی در تمامی کانال های ارتباطی
 • اجرای جشنواره ها و پروژه های چیدمان فروش
 • طراحی تراکت و بروشورهای تبلیغاتی
 • انجام کلیه امور خدمات نمایشگاهی
 • ارزشیابی تبلیغات و کمپین تبلیغاتی شرکت
 • روانشناسی تبلیغات تجاری
 • ارائه مشاوره در حوزه تبلیغات تریزی (شیوه حل خلاقانه مسائل بازاریابی و تبلیغات)
 • ارائه خدمات در زمینه ارسال پیامک تبلیغاتی و طراحی تابلوهای تبلیغاتی
 • عوامل موفقیت و شکست برنامه های تبلیغاتی
 • هدف گذاری و مدیریت استراتژیک در پیام تبلیغاتی
 • ارزیابی اثربخش استراتژی تبلیغات و کمپین تبلیغاتی
 • بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو)
 • بازاریابی ایمیلی و ویدئویی
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • تدوین و اجرای استراتژی بازاریابی محتوا

کمپین تبلیغاتی مجموعه ایی از تبلیغات مختلف است که به طور همزمان از رسانه های مختلف منتشر شده و همگی یک پیام تبلیغاتی واحد را به مخاطب منتقل می کنند. این تبلیغات که به اشکال مختلف تولید می شوند، در یک زمان مشخص و به صورت هماهنگ اما از روش های گوناگونی با مخاطب ارتباط برقرار می نمایند. چهارچوب زمانی عرضه کمپین‌ های تبلیغاتی ثابت بوده و از قبل مشخص می شود. شما به عنوان یک کارفرما قبل از اینکه اقدام به تهیه و تدارک یک کمپین تبلیغاتی کنید باید بدانید که چرا می خواهید تبلیغات کنید و چه چیزی را می خواهید تبلیغ کنید؟ با پاسخ دادن به این سوالات می توانید اهداف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید. یک کمپین تبلیغاتی می تواند اهدافی از قبیل اهداف ذیل را دنبال کند:

کمپین تبلیغاتی چیست؟

 • اطلاع رسانی به مردم در مورد محصول خود
 • قانع کردن مشتریان به خریداری محصول
 • قرار دادن محصول در دسترس مشتریان

چگونه می‌توان یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کرد؟

داشتن یک کمپین تبلیغاتی چیزی فراتر از پخش کردن آگهی و تراکت و یا تهیه یک وب سایت است. منظور از داشتن یک کمپین تبلیغاتی ایجاد ارتباط با مشتری است. وقتی بتوانید اعتماد و احترام مشتریان را به دست آورید برای سالهایی طولانی مشتریانی وفادار خواهید داشت. شما با داشتن یک کمپین تبلیغاتی میتوانید پیام شرکت و چرایی ایجاد شرکت و تولید محصولات خود را به گوش مشتریان برسانید. داشتن یک کمپین تبلیغاتی به شما کمک میکند تا راه خود را از رقبایتان جدا کنید. وقتی میخواهید یک کمپین تبلیغاتی برای شرکت خود تدارک ببینید، ابتدا به این فکر کنید که چرا شرکت شما به وجود آمده و قصد دارید چه پیامی را به گوش مخاطب خود برسانید.

نکات مربوط به ایجاد یک کمپین تبلیغاتی مناسب و هدفمند

مشتریان هدف خود را شناسایی کنید. مشتریان هدف گروهی از افراد هستند که بیشترین علاقه و توجه را نسبت به محصولات و خدمات شما دارند. پس به صورت آفلاین و آنلاین از مشتریان خود نظر سنجی کنید تا آنها را بهتر بشناسید و با سلایق آنها بیشتر آشنا شوید. گزارشات فروش گذشته خود را بررسی کنید و ببینید کدامیک از محصولات شما بیشترین فروش را داشته و همچنین ببینید در کدام مناطق بیشترین میزان فروش اتفاق افتاده است. بازار مربوط به کالاها و خدمات خود را بررسی کنید و اطلاعات جمعیت شناختی مشتریانی که از کالاهای مشابه کالاهای شما خریداری میکنند را شناسایی کرده و مورد بررسی قرار دهید.

بهترین راه را برای رسیدن به مشتریان هدف خود انتخاب نمایید. تبلیغات در تلویزیون و رادیو تبلیغات چاپی و یا آگهی های اینترنتی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات ایمیلی همه و همه از راه‌هایی هستند که می توانید برای دستیابی به مشتریان هدف خود از آنها استفاده نمایید. ببینید کدامیک از راه‌های تبلیغاتی میتواند با کمترین هزینه بیشترین سود را برای شما داشته باشد. به عنوان مثال از آنجایی که نوجوانان نسبت به بزرگسالان کمتر به رادیو و تلوزیون و یا مجلات و روزنامه ها توجه میکنند و بیشتر زمان خود را صرف جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی میکنند، بنابراین اگر مشتریان هدف شما نوجوانان هستند بهتر است از تبلیغات اینترنتی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.

یک نام برند و لوگوی مناسب انتخاب کنید تا مشتریان هدفتان به راحتی آن را به خاطر سپرده و به محض دیدن آن، شرکت شما را به خاطر بیاورند. برند شما باید بتواند، پیام شرکت تان را به مخاطب منتقل کرده و شما را از دیگر رقبای موجود در بازار متمایز کند. برای تبلیغ برندتان یک لوگو و یک شعار تبلیغاتی مناسب انتخاب کنید. به عنوان مثال یک شرکت تولید کننده محصولات شوینده سبز میتواند یک درخت که اطرافش تعدادی از حیوانات جمع شده اند را به عنوان لوگوی خود انتخاب نماید. لوگو به مشتری نشان میدهد که شرکت به چه منظوری به وجود آمده است. لوگویی مانند آنچه که در مثال قبل بدان اشاره کردیم به مشتری نشان میدهد که این شرکت قصد دارد با تولید محصولات شوینده سبز از هدر رفتن منابع ارزشمند زمین جلوگیری کند. هنگام تهیه یک کمپین تبلیغاتی همیشه پیام اصلی شرکت را در ذهن خود داشته باشید.

مراحل ایجاد یک کمپین تبلیغاتی

در مورد بازار هدف محصولات خود تحقیق کنید و ببینید که محصولات شما چه مزایایی برای این بازار به ارمغان می آورد. سعی کنید تبلیغاتتان حول محور همین مزایا بچرخد. به عنوان مثال اگر شما تولید کننده نوشیدنی های انرژی زایی هستید که به دوندگان کمک میکند تا سطح انرژی خود را حفظ کنند، قطعاً دوندگان و علاقه مندان به ورزش به محصول شما جذب خواهند شد. به همین ترتیب افراد شهرنشین و جوانان نیز ممکن است جذب نوشیدنی هایی با بطریهایی جذاب و مدرن شوند. پس وقتی به دنبال تبلیغ در یک قسمت خاص از بازار هستید حتماً به مزایای محصولات خود توجه کنید.

مواد لازم برای بازاریابی محصولات خود را تهیه کنید. نوع تبلیغاتی که انجام میدهید، مشخص میکند که برای بازاریابی به چه چیزهایی نیاز دارید. اگر تبلیغات اینترنتی را انتخاب کرده اید قطعاً باید یک وب سایت داشته باشید و برای تولید محتوای سایت و ایجاد صفحه طرفداران خود در شبکه های اجتماعی نیز فکری کرده باشید. همچنین تبلیغات در وب سایتهای دیگر، تهیه یک وبلاگ و ایجاد ارتباط با مشتریان در فرمهای آنلاین را فراموش نکنید. اگر روش تبلیغات ایمیلی را انتخاب کرده اید ابتدا باید به فکر تهیه کاتالوگ، کارت پستال و هدایای تبلیغاتی مختلف که حاوی لوگو و شعار تبلیغاتی شرکت و پیشنهادات ویژه و تخفیفات شرکت هستند، باشید.

چندین بازار هدف را انتخاب کنید و از چند روش تبلیغاتی برای تبلیغ محصولاتتان استفاده نمایید. بدین تریتب بعد از مدتی تشخیص میدهید که در چه مکانی و با استفاده از چه روش تبلیغاتی میتوانید بیشترین میزان فروش را داشته باشید. میزان فروش خود را بررسی کنید و از آن گزارش تهیه کنید. این گزارشات به شما کمک میکنند تا بفهمید در چه بازاری باید بیشتر تلاش کنید و کدام بازارها را باید ترک کنید.

مشاوران گروه کلید بدون استثنا دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در صنعتهای گوناگون و مواجهه با چالشهای انواع کسب و کارها را دارند.

جهت مشاوره در حوزه کمپین های تبلیغاتی بصورت تلفنی یا حضوری با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

مشاوران گروه کلید (KSYKG) راهکارهایی اجرایی برای چالشهای پیش روی کسب و کارها ارائه میکنند و سپس در اجرای راهکارها و تحلیل نتایج به دست آمده نیز در کنار شما خواهند بود.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه تبلیغات ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.