مشاوره برندسازی (برندینگ) و ایجاد و حفظ برند (نام تجاری)

برند یکی از اصطلاحاتی است که حقیقتا تعریف آن سهل و ممتنع است. تعریفهای بسیاری برای برند آورده شده است مانند “ارتباط احساسی ای که یک کالا با مشتری برقرار میکند” یا “هر آنچه که یک کالا را از کالاهای دیگر متمایز میکند.” آنچه که روشن است هر برند از دو قسمت تشکیل شده است؛ یکی اینکه برندها دارای ویژگیهایی هستند که آنها را از محصولات و خدمات دیگر متمایز میکند و دوم اینکه برندها رابطه ای احساسی با مشتریهای خود برقرار میکنند. پژوهشهای بسیاری ثابت کرده اند که یک برند قوی باعث وفاداری مشتریها به یک محصول یا خدمت میشود و این در عمل یعنی اینکه شما دیگر نگران فروش کالایی که تولید میکنید نباید باشید؛ زیرا بسیاری از مشتریهای وفادار حتی به استفاده از کالایی به جز کالای شما فکر هم نمیکنند. با این وجود این را هم باید بدانیم که کارایی و اثربخشی بهتر برند و اطمینان از اینکه شایسته‌ی سازمان شماست، فقط با صرف پول محقق نمیشود؛ در اصل برندینگ خوب نیازمند صرف زمان زیادی برای تفکر صحیح است.

مشاوره برندسازی (برندینگ) - ایجاد و حفظ برند (نام تجاری)هدف از برندسازی (برندینگ) چیست؟

برندسازی یا برندینگ، باعث میشود که یک نام و تصویر منحصر به فرد برای یک محصول یا کالا در ذهن مشتری تولید شود، همچنین سازمان شما را از رقبایتان متمایز میسازد. این تصویر معمولاً از طریق کمپین های تبلیغاتی شکل میگیرد که دارای تم های ثابتی هستند. برندینگ یک حضور چشمگیر و منحصر به فرد در بازار ایجاد میکند و مشتریان وفادار را به خود جلب میکند و محصول شما را از رقبایتان متمایز مینماید. گروه کلید (KSYKG) با ارائه برنامه های کاربردی و جامع که مبتنی بر یک فرآیند عملی هستند به بالا بردن اثر بخشی برند (نام تجاری) تان کمک میکند. ما با انجام تجزیه و تحلیلهای دقیق داده های مربوط به محصول شما، فعالیتهای رقبا و روند بازاری که در آن فعالیت میکنید، متوجه میشویم که برند شما در چه زمینه هایی به خوبی عمل مینماید و در چه زمینه هایی ناکارآمد است و سپس استراتژیهای مناسبی جهت افزایش اثربخشی برندتان ارائه میدهیم. مشاوره برندسازی (برندینگ) گروه کلید به شما کمک میکند تا گام های درستی در جهت توسعه برند خود بردارید.

تخصص ما بازآفرینی برند شرکتها در قالب برندی پرقدرت، معنادار و جذاب است.

ایجاد و حفظ نام تجاری چگونه به سازمان شما کمک مینماید؟

با ایجاد و حفظ نام تجاری، شرکتها میتوانند برند و نام خود را تثبیت نمایند و از این طریق میتوانند کاری کنند که وقتی مشتریان می خواهند خرید نمایند تنها برند آنها در ذهنشان شکل گیرد و در نهایت زمانی که این اتفاق بیفتد، میزان خرید مشتریان از آن شرکت افزایش می یابد.  به بیان ساده تر، ساختن یک برند قوی باعث فروش بیشتر میشود. آیا میپرسید که چگونه این اتفاق می افتد؟ در قسمت پایین چند مورد از دلایلی که داشتن برند قوی باعث فروش بیشتر میشود را آورده ایم:

 • مشتریها شما را به راحتی شناسایی میکنند. فرض کنید یک از دوستهای قدیمی تان شما را به یک مهمانی پرجمعیت دعوت کرده است. اولین کاری که میکنید چیست؟ احتمالاً به دنبال یک آشنا در میان مهمانها میگردید تا با او صحبت و خوش و بش کنید. وقتی که یک مشتری در مقابل قفسههای شلوغ فروشگاه ها می ایستد هم همین اتفاق می افتد. اگر در آن قفسه برندی برای مشتری آشنا باشد به سرعت توجه مشتری را به خود جلب میکند و توسط مشتری خریداری میشود.
 • به راحتی محصولات و خدمات جدید را به بازار معرفی میکنید. وقتی برند شما شناخته شده باشد دیگر نیاز به خرج کردن پول زیاد برای معرفی محصول خود ندارید بلکه بر اساس شناختی قبلی مشتریها از برند شما به سرعت محصول جدیدتان را شناسایی میکنند و آن را امتحان میکنند و حتی برندهای قوی به گونه ای هستند که عده ای از مشتریان برای معرفی محصولات جدید لحظه شماری میکنند.
 • اعتبار محصول یا خدمتتان بالا میرود. برند قوی به مشتری این اطمینان را میدهد که میتواند همیشه یک کالا را با کیفیت بالا و ثابت خریداری کند بدون اینکه نگرانی در رابطه با تغییر کیفیت و ارزش کالا داشته باشد. این یعنی اعتبار محصول شما برای مشتری بالا است پس دیگر نیازی به تردید کردن هنگام خرید ندارد.

تا اینجا توضیح دادیم که برند قوی و برندسازی باعث افزایش فروش و درآمد می شود. اما خُب دانستن این مطلب چه فایده ای دارد؟ ما باید به دنبال راهی برای اجرا کردن برندینگ و ساختن یک برند قوی باشیم. برای این کار نیاز به یک نقشه راه و فرآیند عملی داریم ولی این را هم میدانیم که هیچ نقشه راهی برای همه کسب و کارها تجویز نشده است بلکه هر سازمانی باید نقشه راه ویژه خود را با توجه به ضعفها و قوتهایی که دارد و فرصتها و تهدیدهایی که در محیط وجود دارد طراحی کند. گروه کلید سبد کاملی از خدمات مرتبط با برندینگ را ارائه میدهد. این خدمات توسط گروه هایی از متخصصین حوزه بازاریابی، روانشناسی و اقتصاد ارائه میشود که همگی در زمینه تخصص خود دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در انواع کسب و کارها را دارند. در قسمت پایین برخی از خدماتی که گروه کلید ارائه میکند را معرفی میکنیم.

خدمات مشاوره برندینگ – ایجاد و حفظ برند گروه کلید

 • خدمات مشاوره برندینگ – ایجاد و حفظ برندانتخاب نام برند و برندسازی
 • مدیریت نام تجاری و برندینگ
 • تعیین ارزش برند (ارزش گذاری برند)
 • بهینه سازی پورتفولیوی برند
 • به روز رسانی برند و حفظ برند (نام تجاری)
 • هویت سازی برند شامل استراتژیک، مفهومی، کلامی و بصری و نظارت بر آن
 • برندسازی رسانه های اجتماعی
 • تدوین و اجرای کمپین های رسانه ای در راستای معرفی برند
 • تبلیغات روابط عمومی برند و ترفیع پلن
 • مشاوره در حوزه برند آفرینی مقصد
 • ثبت برند و ثبت شرکت در داخل و خارج از کشور
 • برندسازی اسلامی و چگونگی وارد شدن به بازارهای اسلامی

مشاوران گروه کلید بدون استثنا دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در صنعتهای گوناگون و مواجهه با چالشهای انواع کسب و کارها را دارند.

جهت مشاوره برند سازی بصورت تلفنی و  یا حضوری با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

مشاوران گروه کلید (KSYKG) راهکارهایی اجرایی برای چالشهای پیش روی کسب و کارها ارائه میکنند و در اجرای راهکارها و تحلیل نتایج به دست آمده نیز در کنار شما خواهند بود.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه برند ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.