مشاوره، آموزش و اجرای بازاریابی دیجیتال ، آنلاین و اینترنتی

بازاریابی دیجیتال یا آنلاین چیست؟

امروزه نام دیگری که برای اینترنت انتخاب کرده اند “دنیای مجازی” است. چرا اینترنت را هم به عنوان یک “دنیا” میشناسیم؟ احتمالاً به این دلیل است که همه ما بخشی از زندگی خودمان را در این فضا میگذرانیم. اگرچه در دنیای مجازی حضور فیزیکی نداریم اما با همه آنچه که ما را تبدیل به انسان نموده است در این دنیا حضور می یابیم؛ به عبارت دیگر با احساسات و تمام باورهای ذهنی خودمان پا به دنیای مجازی میگذاریم. حتی به باور عده زیادی از روانشناسان و تحلیلگران انسانها در دنیای مجازی خود واقعی شان را به نمایش میگذارند و با صراحت بیشتری خواسته‌هایشان را بیان میکنند زیرا در دنیای مجازی ترس کمتری از قضاوتهای دیگران دارند. پس انسانها در دنیای مجازی با تمام وجودشان حضور دارند. از طرف دیگر یکی از اولین کارهایی که برای بازاریابی یک محصول یا خدمت باید انجام دهیم این است که مشخص کنیم مشتری‌های بالقوه ما چه کسانی هستند و کجا هستند تا در مرحله بعد بتوانیم پیامهای مربوط به محصول یا خدمتمان را به آنها ارسال کنیم و تصمیمهای آنها را به سمتی هدایت کنیم که در نهایت از ما خرید کنند.

با توجه به واقعیتهایی که تا اینجا با هم بررسی کردیم میتوانیم بگوییم که برای دسترسی به مشتریهای بالقوه یک محصول یا خدمت و تحت تاثیر قرار دادن تصمیم های آنها در جهتی که محصول یا خدمت مورد نظر ما را بخرند چاره ای جز ورود به دنیای مجازی نداریم. ابزار ورود به دنیای مجازی برای جذب مشتریهای بالقوه و فروش محصول یا خدمت مورد نظرمان به آنها، بازاریابی دیجیتال (بازاریابی آنلاین) نام دارد.

بازاریابی دیجیتال به طور کلی تمام فعالیتهایی است که برای جذب مشتریان و فروش محصولات و خدمات در فضای آنلاین انجام میشود. این فعالیتها شامل بازاریابی ایمیلی، تبلیغات کلیکی، راه اندازی یک صفحه در شبکه های اجتماعی، بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، راه اندازی وب سایت، تولید و انتشار محتوا میشود. البته به یاد داشته باشید که فعالیتهای بازاریابی دیجیتالی گسترده تر از این موارد است و متخصصان فرصت طلب بازاریابی دیجیتال که هوشمندانه عمل میکنند همیشه به راههای جدیدی برای بازاریابی دیجیتال دست پیدا میکنند. در این راه داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به عنوان نقشه راه و داشتن خلاقیت برای اجرای هر مرحله از استراتژی نقشی تعیین کننده ایفا میکند.

استراتژیهای بازاریابی دیجیتال در گروه کلید (KSYKG) براساس تجربیات و نتایج قابل اندازه گیری ایجاد شده اند. ما با استفاده از روشهایی که تاثیرگذاری آنها در دنیای مجازی تایید شده اند و با تمرکز بر افزایش نرخ تبدیل، تکرار بازدید و ایجاد وفاداری به برند، استراتژیهایی را متناسب با نوع محصول یا خدمت و جایگاهی که به دنبال آن هستید پیشنهاد میدهیم.

فرآیند مشاوره بازاریابی دیجیتال یا اینترنتی گروه کلید

بازاریابی دیجیتال ، آنلاین و اینترنتیگسترش و توسعه استراتژی هایی برای موفقیت شرکت شما در بازاریابی اینترنتی

به عنوان یک شرکت موفق در زمینه بازاریابی و فروش، میدانیم که اولین گام در راه بازگشت سرمایه، تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال است. در این مرحله طی جلساتی که بین مدیر یک کسب و کار و متخصصین بازاریابی دیجیتال گروه کلید برگزار میشود در رابطه با وضعیت کنونی محصولات کسب و کار مورد نظر بحث میشود و سپس استراتژی و اهداف قابل سنجشی برای موفقیت در دنیای مجازی تعیین میشوند.

جذب مخاطب به سمت وب سایت

بعد از تعیین استراتژی، متخصصین ما شروع به جذب مخاطبان به سوی وبسایت شما خواهند کرد. این کار با هدف گیری کاربرانی که خدمات و محصولاتی را مرتبط با خدمات و محصولات شما جستجو می‌کنند، صورت میگیرد. لذا این کار بازدید قابل توجهی برای وب سایت شما فراهم آورده، و در نهایت موجب افزایش چشمگیری در بازگشت سرمایه شرکتتان خواهد شد.

افزایش نرخ تبدیل و باقی ماندن مشتری

پس از اینکه برای مدتی تکنیکهای بازاریابی دیجیتال به طور مستمر برای یک محصول یا خدمت اجرا شد، به نقطه ای میرسیم که آن محصول یا خدمت در بین کاربران نفوذ کرده و تعداد بازدیدهای وبسایت یا صفحه محصول مورد نظر در شبکه های اجتماعی افزایش پیدا میکند. در این مرحله علاوه بر ادامه پیگیری برای بالا بردن آمار دیده شدن در فضای مجازی، باید نرخ تبدیل را بالا برد. نرخ تبدیل برابر است با نسبت کل مشتریانی که وارد وبسایت محصول مورد نظر می شوند به تعداد مشتریانی که محصول مورد نظر را خریداری میکنند. پس هر چه نرخ تبدیل بالاتر برود نشان دهنده موفقیت بیشتر وبسایت یا پیج محصول مورد نظر در متقاعد کردن مشتریهای بالقوه است. در شرایطی که کاربر باز نمیگردد و یا شما میخواهید مشتری را برای خرید به وب سایت خود جذب کنید، ما از استراتژیهای مشخص با هدف بازگشت مشتری استفاده میکنیم. این استراتژیها شامل استراتژیهای بازاریابی و ایجاد پیوستگی و ارتباط ادامه دار میان وب سایت و مخاطب هستند.

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ ما با نیازهای خاص و بی مانند مشتریهای شما و اهداف برندتان گره میخورند، آنگاه با رویکردهای صحیح مارکتینگ متخصصان بازاریابی دیجیتال ما، شما میتوانید نرخ تبدیل را بهبود بخشیده و با ایجاد پیوستگی با کاربر موجب افزایش بازگشت سرمایه (ROI) به میزان زیاد شوید.

مشاوران گروه کلید بدون استثنا دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در صنعتهای گوناگون و مواجهه با چالشهای انواع کسب و کارها را دارند. جهت مشاوره تلفنی یا حضوری در حوزه بازاریابی دیجیتال با گروه کلید تماس بگیرید.

  • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
  • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

مشاوران گروه کلید (KSYKG) راهکارهایی اجرایی برای چالشهای پیش روی کسب و کارها ارائه میکنند و در اجرای راهکارها و تحلیل نتایج به دست آمده نیز در کنار شما خواهند بود.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه بازاریابی دیجیتال ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.