مشاوره و اجرای پروژه های ژئومارکتینگ

مکان در بازاریابی یکی از ابعاد مهم و با ارزش محسوب میشود. جمله معروفی وجود دارد که میگوید “جایی که شما هستید نشان میدهد که چه کسی هستید”؛ این جمله بیانگر آن است که مکانهایی که یک فرد در آنها حاضر میشود اطلاعات زیادی در رابطه با اینکه علاقمندی های آن فرد چیست در اختیار ما قرار میدهد. اگر تاکنون توانستید این اطلاعات را به دست آورید، مدیر باهوش و فرصت شناسی هستید زیرا از این اطلاعات میتوانید در تصمیم گیری های آینده خود به شکلی استفاده کنید که مشتریهای هدفتان را به سمت خودتان هدایت کنید تا در نهایت از شما خرید نماید. اگر تاکنون به ژئومارکتینگ فکر نکرده بودید و یا هنوز نتواسته اید اطلاعاتی که برای استراتژی ژئومارکتینگ نیاز دارید را به دست آورید، میتوانید با کمک گرفتن از مشاوران ژئومارکتینگ گروه کلید یک نقشه راه دقیق و عملی برای خود طراحی کنید و این ابزار نوین و نسبتاً ناشناخته بازاریابی را به عنوان مزیت رقابتی کسب و کارتان در جهت پیشی گرفتن از رقبا به کار بگیرید.

ژئومارکتینگ چیست؟ژئومارکتینگ چیست؟ و چگونه به سازمان شما کمک مینماید؟

در ابتدا ببینیم که اساساً معنی لغوی کلمه ژئومارکتینگ چیست. کلمه ژئومارکتینگ از دو بخش ژئو (به معنی زمین، مکان یا جغرافیا) و مارکتینگ (به معنی بازاریابی) تشکیل شده است. همانطور که از ترکیب کلمه ژئومارکتینگ میتوان حدس زد نقطه شروع فعالیتهای ژئومارکتینگ به دست آوردن داده های مکانی مرتبط با مشتریان است. این داده ها شامل مکان زندگی مشتریهای هدف یک کالا، منطقه ای که یک مشتری برای خرید کالا در آن رفت و آمد دارد و حتی فروشگاه هایی که یک مشتری بالقوه برای خرید کالا به آنها رجوع میکند، میشود. از طرف دیگر از آنجایی که در ۱۰ سال گذشته فضای مجازی رشد زیادی کرده و بخشی از زندگی هر فردی در این فضا میگذرد تعداد زیادی از مشتریهای هدف هر کالایی، در این فضا به دنبال اطلاعات درباره یک کالای خاص و خرید آن کالا هستند. بنابراین برای گردآوری داده های ژئومارکتینگ به فضای مجازی نیز باید رجوع کرد. پس از گردآوری این داده ها از الگوریتم‌های پیچیده ای برای تحلیل شان استفاده میشود و در نتیجه اطلاعاتی برای پاسخ دادن به هر سوالی که مرتبط با مکان باشد ارائه میشود. نمونه ای از سوالهایی که اطلاعات به دست آمده از ژئومارگتینگ پاسخ میدهند به شکل زیر میباشند:

 • مشتریهای هدف من در کدام مناطق زندگی میکنند و در هر منطقه چه تعدادی هستند؟
 • مشتریها برای اینکه از من خرید کنند چه مسیری را باید طی کنند؟
 • مشتریهای من در منطقه x و یا در استان x چه کسانی هستند؟
 • در فضای آنلاین کاربران زیادی وجود دارند ولی من میخواهم پیامهای تبلیغاتی فقط برای مشتریهای خودم بفرستم. مشتریهای بالقوه کالای من در فضای آنلاین کجا هستند؟

شاید تا اینجا حدس زده باشید که ژئومارکتینگ رابطه نزدیکی با STP (بخش بندی، هدف گیری، جایگاه یابی) دارد. درست حدس زدید. از اطلاعات به دست آمده از ژئومارکتینگ در همه مراحل STP میتوان استفاده کرد. یعنی اولاً شما میتوانید با ژئومارکتینگ تشخیص دهید که مشتریهای شما کجا هستند و پس از آن محتوا و تبلیغات خود را به صورت اختصاصی برای آنها درست کنید و در نهایت از این طریق جایگاه ویژه و متمایز خود را در بازار تعیین کنید.

به اعتقاد مشاورین بازاریابی گروه کلید نقطه شروع بازاریابی موفق، همان ژئومارکتینگ است. شما تا وقتی که ندانید مشتریهای شما کجا هستند و از چه کانالهایی میتوانید با آنها برای تبلیغ و فروش دسترسی داشته باشید هزینه و زمان زیادی را در مکانهای اشتباه و برای افراد اشتباهی که مشتری بالقوه شما به حساب نمی آیند تلف خواهید کرد. اما ژئومارکتینگ هم به سادگی اجرا نمیشود و به متخصصانی در زمینه بازاریابی آفلاین، بازاریابی آنلاین و GIS (سیستم اطلاعات مکانی) نیاز دارد. گروه کلید متخصصان این رشته های گوناگون را در کنار هم می آورد تا هم توانایی اجرای بخشهای گوناگون فرآیند ژئومارکتینگ را داشته باشند و هم دیدی همه جانبه در تصمیم گیریها برای حل مسائل پیش رو داشته باشند. مدیران کسب و کارها و سازمانهای گوناگون میتوانند با راهنمایی های مشاوران ژئومارکتینگ گروه کلید، گام به گام استراتژی ژئومارکتینگ خودشان را طرح ریزی و اجرا کنند. شما اگر به دنبال مشاوره برای ایجاد یک استراتژی ژئومارکتینگ، اجرای ژئومارکتینگ و در نهایت نظارت بر نتایج آن هستید میتوانید با گروه مشاوره کلید تماس بگیرید و به صورت حضوری یا غیرحضوری (تلفن، اسکایپ و ایمو) با متخصصان ژئومارکتینگ در ارتباط باشید.

خدمات مشاوره و اجرای پروژه های ژئومارکتینگ توسط گروه کلید

 • مشاوره و اجرای پروژه های ژئومارکتینگبررسی رفتارهای مشتریان
 • مکان‌یابی مناسب جهت استقرار فروشگاه یا شعبه ها و تأسیس نمایندگیها
 • مناسب ترین موقعیت مکانی برای عرضه خدمات و محصولات
 • شناسایی مشتریان و هدف‌گذاریهای سازمان
 • تسهیل در فرآیند تصمیم گیری مدیران در حوزه های بازاریابی
 • ارائه اطلاعات موردنیاز به مشتریان جهت انتخاب صحیح محصول و خدمت
 • برنامه ریزی برای توزیع کالا یا خدمت جدید و پیش بینی میزان پذیرش و استقبال از آن
 • یکپارچه‌سازی اطلاعات و تجربیات شخصی فروشندگان با استراتژیهای بازاریابی موجود
 • انجام کلیه پروژه های GIS برای تمامی افراد و شرکتها
 • ارائه اطلاعات دقیق از رقبا و قیمت محصولات
 • تسهیل در امر قیمت‌گذاری در سطوح مختلف منطقه ای، ملی و بین المللی
 • ارائه تجزیه و تحلیلی درست از بازار برای فروشندگان و مشتریان
 • تسهیل در امر تبلیغات سازمان در شناسایی مخاطبین هدف
 • کمک به مدیران در بررسی بازخورد فعالیت‌های شرکت و اثربخش بودن برنامه های آنان
 • سنجش میزان حساسیت مشتریان نسبت به مشوقها در مناطق مختلف و استفاده از مشوقهای مناسب برای جذب آنان

مشاوران گروه کلید بدون استثنا دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در صنعتهای گوناگون و مواجهه با چالشهای انواع کسب و کارها را دارند.

جهت مشاوره تلفنی یا حضوری در حیطه ژئومارکتینگ با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

مشاوران گروه کلید (KSYKG) راهکارهایی اجرایی برای چالشهای پیش روی کسب و کارها ارائه میکنند و در اجرای راهکارها و تحلیل نتایج به دست آمده نیز در کنار شما خواهند بود.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه ژئو مارکتینگ ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.