مشاوره شغلی ، مشاوره کاری و استعدادیابی

مشاوره شغلی یا استعدادیابی چه کمکی به افراد و سازمان ها می کند؟

هر شغلی متناسب با یک شخصیت روانشناختی است. اگر قبل از انتخاب هر شغلی مورد ارزیابی قرار بگیرید که آیا به لحاظ علم روانشناسی این شغل متناسب با روحیات شما است یا خیر؛ بهتر و راحت تر میتوانید تصمیم بگیرید. مشاوره شغلی و استعدادیابی سعی مینماید که با توجه به نیازها و امکانات جامعه و بررسی توانمندیها و امکاناتی که برخوردارید، شغل متناسب‌ را به شما معرفی کند. همچنین در این راستا به افرادی که به دلایل مختلفی از شغل خود رضایت ندارند و یا کسانی که خواهان پیشرفت مضاعفی در حوزه کاری خود هستند، یاری مینماید. یکی از خدمات مشاور شغلی ارائه مشاوره به افرادی است که دارای سرمایه و اندوخته‌ای هستند، ولی نمیدانند کجا و چگونه سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند. میتوان گفت مشاوره کاری و استعدادیابی به شما کمک میکند تا بفهمید که هستید و میخواهید چه نتیجه ای از تحصیلتان، شغلتان و زندگیتان بگیرید. در نهایت مشاوره شغلی یا مشاوره کاری به سازمانها کمک مینماید تا کارکنان بازدهی بهتری نسبت به سازمانشان داشته باشند. گروه کلید به تمامی سازمانها و افراد مختلف مشاوره شغلی و استعدادیابی میدهد تا بتوانند تصمیم بگیرند که مسیر شغلی خود یا کارمندانشان را به چه شکلی باید ترسیم کنند.

مشاوره شغلی موجب شناسایی کامل تواناییها، استعدادها، علاقه مندی ها و محدودیتهای فردی میشود. این ویژگیها تمام تواناییهای جسمانی، روانی و محدودیتهای جسمانی و روانی و اجتماعی فرد را در بر میگیرد. مشاوره شغلی موجب شناسایی مشاغل متعدد و آگاهی نسبت به عواملی که منجر به موفقیت و رضایت شغلی میگردند، میشود. در این راستا در مشاوره شغلی ویژگیهای مختلف هر یک از مشاغل از جنبه های مختلف مالی، اجتماعی و سایر محدودیتها مورد بررسی قرار میگیرد. برخی مشاغل ویژگی های خاص خود را دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. مشاوره شغلی موجب ایجاد سازش منطقی بین خصوصیات شخصی و شرایط شغلی که به موفقیت و رضایت شغلی می‌انجامد، میشود.

مشاوره شغلی ، مشاوره کاری و استعدادیابی

خدمات گروه کلید در زمینه مشاوره کاری و استعدادیابی

یکی از تفاوتهای دنیای مدرن با دنیای سنتی این است که در دنیای سنتی بر اساس اینکه خانواده و نیاکان شما چه شغلی داشته اند شما هم همان شغل را ادامه میدادید اما در دنیای مدرن هر انسانی جدا از اینکه شغل پدر و مادرش چه بوده باید به انتخاب شغل و جایگاه خود در آن شغل دست بزند. این موضوع از یک طرف خوشحال کننده است زیرا دیگر محدود به شغلهای پدر و مادرمان نیستیم و آزادانه شغل خود را انتخاب میکنیم اما از طرف دیگر به دلیل اینکه در بین گزینه های شغلی زیادی قرار میگیریم اضطراب و تنش زیادی را تجربه میکنیم. امروزه تنوع شغلها بسیار بیشتر از گذشته است. لذا سوال این است که کدام شغل برای شما مناسب است؟ کدام شغل میتواند برای شما رضایت شغلی ایجاد کند؟ از طرف دیگر توقع ما از شغل هم بسیار بیشتر از گذشته است. شغل ما علاوه بر اینکه باید درآمد خوبی نصیبمان کند، باید در راستای علایق و استعدادهای ما هم باشد. صحبت از پدیده‌هایی مثل استعدادیابی و علاقه‌سنجی شاید در گذشته موضوعیتی نداشت. اما اکنون شرایط تفاوت دارد. در مسیر رسیدن به شغل مناسب، ما بارها دچار سرگردانی میشویم. نمیدانیم از شغل چه میخواهیم و کدام شغل، همان شغلِ رویایی ماست؟ در میانه این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی میتواند راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب باشد. گاهی یک مشورت شغلی درست‌، میتواند منجر به تصمیم‌گیری بسیار بهتری شود و هم باعث صرفه‌جویی در زمان و سایر منابع شود.

شغل و حرفه فرد از آنجایی که بخش عمده‌ای از زندگی او را به خود اختصاص می‌دهد و به عبارتی انسان ساعات زیادی از وقت خود را در محل کار خویش و درگیر حرفه خویش می‌گذراند، اهمیت بسزایی دارد. چنین شرایطی اگر چنانچه با شرایط و توانایی ها و علایق فرد همخوانی نداشته باشد، به عدم رضایت شغلی خواهد انجامید. تحقیقات نشان می‌دهد عدم رضایت شغلی یکی از مهمترین مشکلات استرس‌زا در زندگی فرد است که می‌تواند جنبه‌های دیگر زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد. در این راستا گروه کلید خدمات مشاوره شغلی زیر را ارائه می دهد:

 • انجام آزمون ها و تحلیل های روانشناسی و شخصیت شناسی
 • شناسایی توانمندی ها و ضعف های فردی
 • مشاوره روانشناسی سازمانی برای تعامل بهتر با محیط کاری
 • تحلیل بازار کار و نیازهای آن
 • تحلیل رشته های تحصیلی نوظهور در ایجاد شغل
 • آشنا ساختن به تمام جنبه‌های شغل خود؛ از جمله در زمینه‌های کارآفرینی، راه‌های افزایش درآمد و ارتقای شغلی.
 • مشاوره کارآفرینی و کمک به کارآفرین در جهت تأمین نیروی کار و سرمایه خود.
 • مشاوره سرمایه گذاری
 • ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم به افرادی که دارای سرمایه‌ای هستند، ولی نمی‌دانند کجا و چگونه سرمایه گذاری کنند.
 • مشاوره کاری و استعدادیابی در جهت انتخاب شغل مناسب با توجه به استعدادها، تجارب، محدودیت ها و نیازهای جامعه.
 • کمک در جهت موفقیت در آزمون‌های شغلی و مصاحبه های کاری.
 • ارائه راهکارهای مناسب در جهت حل تعارضات شغلی، کاهش غلبه بر استرس، مشکلات ناشی از کار و افزایش رضایت از کار.
 • کمک به کاهش و مبارزه با فرسودگی شغلی و ارتقاء توانمندی های سازمانی.

مشاوران گروه کلید (KSYKG) بدون استثنا دارای مدرک دکتری هستند و تجربه فعالیت در صنعتهای گوناگون و مواجهه با چالشهای انواع کسب و کارها را دارند.

جهت مشاوره کاری و استعدادیابی بصورت تلفنی یا حضوری با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۵۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۲۵۰ هزار تومان

مشاوران گروه کلید راهکارهایی اجرایی برای چالشهای پیش روی کسب و کارها ارائه میکنند و در اجرای راهکارها و تحلیل نتایج به دست آمده نیز در کنار شما خواهند بود.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه  مشاوره شغلی ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.