مشاوره شغلی ، مشاوره کاری و استعدادیابی

مشاوره شغلی یا استعدادیابی چه کمکی به افراد و سازمان ها می کند؟

شغل به انسان شخصیت می دهد و هر شغلی نیز متناسب با یک شخصیت روانشناختی است. اگر قبل از انتخاب هر شغلی مورد ارزیابی قرار بگیرید که آیا به لحاظ علم روانشناسی این شغل متناسب با روحیات شما است یا خیر بهتر و راحت تر می توانید تصمیم بگیرید. مشاوره شغلی و استعدادیابی سعی می‌نماید که با توجه به نیازها و امکانات جامعه و بررسی توانمندی‌ها و امکاناتی که برخوردارید، شغل متناسب‌ را به شما معرفی کند. همچنین در این راستا به افرادی که به دلایل مختلفی از شغل خود رضایت ندارند و یا کسانی که خواهان پیشرفت مضاعفی در حوزه کاری خود هستند، یاری می نماید. یکی از خدمات مشاور شغلی ارائه مشاوره به افرادی است که دارای سرمایه و اندوخته‌ای هستند، ولی نمی‌دانند کجا و چگونه سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند. می توان گفت مشاوره کاری و استعدادیابی به شما کمک می کند تا بفهمید که هستید و می خواهید چه نتیجه ای از تحصیلتان، شغلتان و زندگیتان بگیرید. در نهایت مشاوره شغلی یا مشاوره کاری به سازمان ها کمک می نماید تا کارکنان بازدهی بهتری نسبت به سازمانشان داشته باشند. گروه کلید به تمامی سازمان ها و افراد مختلف مشاوره شغلی و استعدادیابی می دهد تا بهترین تصمیم را بگیرند.

مشاوره شغلی موجب شناسایی کامل توانایی ها ، استعدادها ، رغبت ها و محدودیت های فردی می شود. این ویژگی ها تمام توانایی های جسمانی ، روانی و محدودیت های جسمانی و روانی و اجتماعی فرد را در بر می‌گیرد. مشاوره شغلی موجب شناسایی مشاغل متعدد و آگاهی نسبت به عواملی که منجر به موفقیت و رضایت شغلی می‌گردند، می شود. در این راستا در مشاوره شغلی ویژگی های مختلف هر یک از مشاغل از جنبه های مختلف مالی، اجتماعی و سایر محدودیت ها مورد بررسی قرار می گیرد. برخی مشاغل ویژگی های خاص خود را دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. مشاوره شغلی موجب ایجاد سازش منطقی بین خصوصیات شخصی و شرایط شغلی که به موفقیت و رضایت شغلی می‌انجامد، می شود.

خدمات گروه کلید در زمینه مشاوره کاری و استعدادیابی

مشاوره شغلی | مشاوره کاری | استعدادیابی

تنوع شغل‌ها بسیار بیشتر از گذشته است. سوال این است که کدام شغل برای شما مناسب است؟ کدام شغل می‌تواند رضایت شغلی را برای شما ایجاد کند؟ از طرف دیگر توقع ما از شغل هم بسیار بیشتر از گذشته است. شغل ما علاوه بر اینکه باید درآمد خوبی نصیبمان کند، باید در راستای علایق و استعدادهای ما هم باشد. صحبت از پدیده‌هایی مثل استعدادیابی و علاقه‌سنجی شاید در گذشته موضوعیتی نداشت. اما اکنون شرایط تفاوت دارد. در مسیر رسیدن به شغل مناسب، ما بارها دچار سرگردانی می‌شویم. نمیدانیم از شغل چه می‌خواهیم و کدام شغل، همان شغلِ رویایی ماست؟ در میانه این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی می‌تواند راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب باشد. گاهی یک مشورت شغلی درست‌، می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری بسیار بهتری شود و هم باعث صرفه‌جویی در زمان و سایر منابع شود.

شغل و حرفه فرد از آنجایی که بخش عمده‌ای از زندگی او را به خود اختصاص می‌دهد و به عبارتی انسان ساعات زیادی از وقت خود را در محل کار خویش و درگیر حرفه خویش می‌گذراند، اهمیت بسزایی دارد. چنین شرایطی اگر چنانچه با شرایط و توانایی ها و علایق فرد همخوانی نداشته باشد، به عدم رضایت شغلی خواهد انجامید. تحقیقات نشان می‌دهد عدم رضایت شغلی یکی از مهمترین مشکلات استرس‌زا در زندگی فرد است که می‌تواند جنبه‌های دیگر زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد. در این راستا گروه کلید خدمات مشاوره شغلی زیر را ارائه می دهد:

 • انجام آزمون ها و تحلیل های روانشناسی و شخصیت شناسی
 • شناسایی توانمندی ها و ضعف های فردی
 • مشاوره روانشناسی سازمانی برای تعامل بهتر با محیط کاری
 • تحلیل بازار کار و نیازهای آن
 • تحلیل رشته های تحصیلی نوظهور در ایجاد شغل
 • آشنا ساختن به تمام جنبه‌های شغل خود؛ از جمله در زمینه‌های کارآفرینی، راه‌های افزایش درآمد و ارتقای شغلی.
 • مشاوره کارآفرینی و کمک به کارآفرین در جهت تأمین نیروی کار و سرمایه خود.
 • مشاوره سرمایه گذاری
 • ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم به افرادی که دارای سرمایه‌ای هستند، ولی نمی‌دانند کجا و چگونه سرمایه گذاری کنند.
 • مشاوره کاری و استعدادیابی در جهت انتخاب شغل مناسب با توجه به استعدادها، تجارب، محدودیت ها و نیازهای جامعه.
 • کمک در جهت موفقیت در آزمون‌های شغلی و مصاحبه های کاری.
 • ارائه راهکارهای مناسب در جهت حل تعارضات شغلی، کاهش غلبه بر استرس، مشکلات ناشی از کار و افزایش رضایت از کار.
 • کمک به کاهش و مبارزه با فرسودگی شغلی و ارتقاء توانمندی های سازمانی.

جهت مشاوره کاری و استعدادیابی بصورت تلفنی یا حضوری با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت ۴۵ دقیقه: ۱۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت ۳۰ دقیقه: ۶۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما در مقطع دکتری هستند.

نکته قابل ملاحظه در مشاوره‌های گروه کلید(KSYKG) این است که راهکارهایی اجرایی بنا به نوع درخواست مطرح شده ارائه می‌گردد و همچنین در اجرایی کردن و پیاده سازی راهکار منتخب به طور کامل همراه تان می باشیم.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه  مشاوره شغلی ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.

عوامل موثر در انتخاب شغل مناسب مشاوره ی شغلی چیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟ بهترین توصیه های شغلی که تاکنون چیزی در مورد آنها نشنیده اید