نوشتن طرح بازاریابی تجاری یا برنامه بازاریابی یا Marketing Plan

طرح بازاریابی یا مارکتینگ پلن چیست؟

ورود به بازار برنامه می خواهد. بدون هدف گذاری مناسب هیچ کمپین بازاریابی موفق نخواهد بود. هر قدر برنامه بازاریابی حرفه ای تر نوشته شده باشد، بیشتر به اهداف خود دست پیدا می کند. استراتژی راه رسیدن به هدف تعریف شده است. پس در برنامه بازاریابی ابتدا باید هدف را مشخص کنید. سپس برای رسیدن به آن هدف استراتژی مناسب را تدوین و اجرا کنید. برنامه بازاریابی سراسری در مورد استراتژی بازاریابی برای تسخیر بازار هدف است. داشتن یک برنامه بازاریابی حرفه ای، می تواند یک مزیت رقابتی باشد. پس درنگ نکنید. برای نگارش یک برنامه مدون و حساب شده با یک تیم حرفه ای در امر بازاریابی مشاوره کنید. ما به شما کمک می کنیم تا برنامه ای تدوین کنید که مناسب و شخصی سازی شده برای سازمان شما باشد.

هر سازمانی با توجه به نوع فعالیت خود و حیطه عمل خود نیازمند یک برنامه شخصی سازی شده است. نمی توان یک برنامه بازاریابی از اینترنت دانلود کرد و از آن تقلید کرد. جلسات مشاوره ای متعددی بایستی تشکیل شود تا بتوان با توجه به مختصات کسب و کار شما یک برنامه بازاریابی جامع تدوین کرد. ابتدا باید شناخت کاملی از سازمان برای مشاور صورت گیرد تا بر اساس این شناخت اقدام به ارائه مشاوره کند. برنامه بازاریابی جزئی از یک کل است. هدف اصلی در واقع نگارش بیزینس پلن است. طرح بازاریابی بخشی از یک طرح کسب و کار است. البته می توان بنا به خواست شرکت مراجعه کننده، تنها برنامه بازاریابی را تدوین نمود. اما کار ریشه ای و اساسی نگارش یک برنامه مرکزی است که شامل برنامه ریزی بازاریابی، برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی توزیع و فروش، برنامه ریزی استراتژیک و غیره است که همگی تحت عنوان تدوین طرح کسب و کار دسته بندی می شوند.

طرح بازاریابی (Marketing Plan) یا برنامه بازاریابی یک سند تجاری است که برای دوره زمانی مشخص (یک تا پنچ سال) نوشته می شود و تعیین کننده اهداف بازاریابی است و همچنین راهبردهای دستیابی به آنها را پیشنهاد می نماید. بدون بازاریابی مناسب شما اگر بهترین محصول را هم تولید کنید باز فروش ناموفقی خواهید داشت. پس به مشاورین بازاریابی اعتماد کنید. هزینه شما در امر طرح بازاریابی در واقع یک سرمایه گذاری سودآور است. مشاورین بازاریابی شما را به مشتری وصل خواهند نمود. این یعنی سودآوری چراکه هدف تمامی فعالیت های تجاری مشتری است. بدون مشتری کسب و کاری هم وجود نخواهد داشت.

بدون برنامه ریزی و استراتژی صحیح، چطور می توانید نسبت به مسیر پیش رویتان آگاهی داشته باشید یا بدانید برای طی مسیر به چه اموری نیاز دارید؟ در این جا قصد داریم شما را برای تهیه و تدوین برنامه بازاریابی آماده و همراهی کنیم.

یک طرح بازاریابی یا مارکتینگ پلن خوب چگونه ایجاد می شود؟

چه چیزی، یک طرح بازاریابی خوب را ایجاد می کند؟ می توانید یک طرح بازاریابی خوب را توسط تصمیم هایی که به دنبال دارد، کسب و کارهایی که به وجود می آورد و اینکه تا چه حد به خوبی اجرا شده است، بررسی نمایید. طرح بازاریابی خوبی که اجرا نمی شود، ارزشش بسیار کمتر از یک طرح بازاریابی متوسط است که به سرانجام می رسد.

نوشتن طرح بازاریابی تجاری یا برنامه بازاریابی یا Marketing Planآیا می خواهید کسب و کار راه بیندازید؟

آیا می خواهید پول بدست بیاورید؟

آیا می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید؟

آیا می خواهید برند خود را بهبود بخشید؟

آیا می خواهید کمپین تبلیغاتی اصولی راه بیندازید؟

آیا می خواهید فعالیت های بازاریابی را در مسیر درست هدایت کنید؟

آیا می خواهید رشد خوبی در فروش تان داشته باشید؟

آیا می خواهید به مشتریان خود دست یابید؟

وقتی استراتژی بازاریابی با اهداف کسب و کار هماهنگی داشته باشد، می تواند نسبت به شرکت، خدمات یا محصولات آن اطلاع رسانی کرده، ترافیک سایت را افزایش دهد و فرصت های فروش جدیدی را برای شرکت رقم بزند. با مشخص کردن اهداف می توانید با دید روشن تری استراتژی بازاریابی خود را بسازید و در عین حال یک برنامه عملیاتی تدوین کرده و نحوه ارزیابی نتایج را تعریف کنید. هنگام هدف گذاری باید آن را در قالب SMART (اسمارت مخفف: خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و محدوده زمانی) تدوین کرده و اهداف دقیقی مشخص کنید.

ده سوالی که باید پاسخ بدهید تا طرح بازاریابی قوی داشته باشید اجزای مهم یک طرح بازاریابی موفق چیست؟

نوشتن طرح بازاریابی یا برنامه بازاریابی با چه هدفی صورت می گیرد؟

هدف طرح کسب و کار و نیز تمامی طرح های تجاری کسب سود است. طرحی که سودآور نباشد کاربردی ندارد. اما یک طرح سودآور الزاماتی دارد. شما باید مواد اولیه خوبی استفاده کنید تا بتوانید انتظار داشتن یک محصول با کیفیت را داشته باشید. مواد اولیه طرح بازاریابی، دانش شخص یا تیم مشاور است. پس، برای سودآوری طرح بازاریابی باید تدوین آن را به تیمی حرفه ای بسپارید. تیمی که دانش بازاریابی دارد. تیمی که تجربه بازاریابی دارد. تیمی از متخصصان که به شما در کسب هدفتان کمک کنند.

یک طرح بازاریابی، یک سند تجاری است که مشخص کننده استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی می باشد و معمولاً جزئیات مختلفی را در زمینه بازاریابی پوشش می دهد؛ مانند هزینه ها، اهداف و همچنین مرحله های انجام برنامه بازاریابی. در نهایت می توان گفت که طرح بازاریابی برای اهداف متعددی به طور مثال (فروش بیشتر و هدفمندتر، جهت جذب سرمایه، جهت دریافت نمایندگی و فروش محصولات و …) نوشته می شود. اگر به فکر توسعه کسب‌وکار (توسعه بازار و توسعه محصول) خود هستید، حتماً نوشتن برنامه بازاریابی(مارکتینگ پلن) با کمک مشاورین بازاریابی را آغاز نمایید.

جهت مشاوره تلفنی یا حضوری در حوزه طرح بازاریابی با گروه کلید تماس بگیرید.

  • مبلغ مشاوره به مدت ۴۵ دقیقه: ۱۰۰ هزار تومان
  • مبلغ مشاوره به مدت ۳۰ دقیقه: ۶۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما در مقطع دکتری هستند.

نکته قابل ملاحظه در مشاوره‌های گروه کلید(KSYKG) این است که راهکارهایی اجرایی بنا به نوع درخواست مطرح شده ارائه می‌گردد و همچنین در اجرایی کردن و پیاده سازی راهکار منتخب به طور کامل همراه تان می باشیم.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.