انجام پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی

امروزه بازاریابی با شناسایی نیازها، سلیقه ها و اولویت‌های برآورده نشده مشتریان، مشخص می‏ شود و در نهایت پس از انتخاب بازار یا بازارهای هدف و در نظر گرفتن ویژگی‌های مشتریان، سیاست‌های متناسبی تنظیم می‏ شود. یکی از وسایلی که موجب تصمیمات سازنده و درست مدیران بازاریابی می شود، تحقیقات بازار کمی و کیفی است. تحقیقات بازار مشخصات، عادت ها، مکان ها و نیازهای بازار هدف و  رقبای خاصی که با آن روبرو می شوید، را مشخص می سازد.

تحقیقات بازار کیفی با چه هدفی صورت می گیرد؟

در تحقیقات بازار کیفی نه تنها درک می کنیم که افراد درباره چه چیزی فکر می کنند؛ بلکه درباره این است که چرا این گونه فکر می نمایند. در حقیقت هدف تحقیقات بازار کیفی این است که به افراد بفهمانیم که می توانند درباره حق انتخاب های خود صحبت کنند و در نهایت احساسات و انگیزه های خود را بیان نمایند.

تحقیقات بازار کمی چیست؟

تحقیقات بازار کمی معمولاً شامل نظرسنجی ها از مشتریان و همچنین تکمیل پرسشنامه ها می شود. این امر می توانند به شکل تلفنی و یا رو در رو  و یا از طریق پست، ایمیل و یا از طریق وب سایت ها و یا به شکل آنلاین انجام شوند. در سال‌های اخیر با پیدایش روش‌های جدید بازاریابی، انجام تحقیقات بازار کمی و کیفی، ارزش و اهمیت بیشتری یافته است. بنابراین گروه کلید (KSYKG) با داشتن تجربیاتی ارزشمند شما را در انجام پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی مشاوره و یاری می نماید.

خدمات گروه کلید در زمینه تحقیقات بازار کمی و کیفی

انجام پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی

 • انجام پروژه های تحقیقات بازاریابی کیفی و کمی
 • راه اندازی یا توسعه سازمان بازاریابی و فروش
 • طراحی و مشاوره اجرای پروژه های ورود به بازار
 • راه اندازی یا توسعه سیستم توزیع و پخش مویرگی کالا
 • طراحی و مشاوره اجرای پروژه های توسعه یا نفوذ در بازار
 • اندازه گیری و ارزیابی رضایتمندی مشتری و کارکنان
 • اندازه گیری اثربخشی بازاریابی، تبلیغات و استراتژی های برنامه ریزی و ارتباطات
 • جمع آوری داده درباره رقبا، تجزیه و تحلیل قیمت، فروش و روش بازاریابی و توزیع آن ها
 • پیش بینی و پیگیری بازاریابی و روند فروش، تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده
 • جست و جو و ارائه اطلاعات برای کمک به شرکت ها در تعیین موقعیت خود در بازار
 • جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های دموگرافیک، ترجیحات، نیازها و عادات خرید مشتری به منظور شناسایی بازارهای بالقوه و عوامل موثر بر تقاضای محصول
 • انجام تحقیقات بازار کمی و کیفی درباره نظرات مصرف کننده و استراتژی های بازاریابی، همکاری با متخصصان بازاریابی، کارشناسان آمار، نظرسنجی و دیگر افراد حرفه ای

انجام پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی، ارزیابی کیفیت خدمات، ارزیابی عملکرد، پرسشگری و بیلان کاری

با توجه به چالش های فراوان در مشتری یابی، بازاریابی و فروش، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها نیازمند بازارسنجی دقیق برای عرضه محصولات و خدمات شان هستند. همچنین گاهی نیاز به تحقیقات بازار کمی و کیفی حرفه ای در راستای سنجش و ارزیابی نظرات کاربران محصولات و خدمات هستند. از طرفی هر پژوهش و تحقیقی که بخواهد به سوال‌های طرح شده پاسخ دهد نیازمند طراحی پرسشنامه، نمونه گیری، محاسبه حجم نمونه، تعیین روایی و پایایی، و تجزیه تحلیل آماری و … می باشد. با توجه به اینکه همواره بخشی از تحقیقات شرکت ها و سازمان هایی که نیازمند به تحقیقات بازار هستند با کمک طراحی و ساخت پرسشنامه صورت می گیرد. لذا یکی از دغدغه‌های مهم برای اغلب این موسسات یا افراد پر کردن پرسشنامه می باشد. این امر بخصوص در زمانی که پرسشنامه باید در مناطق مختلف و دور از محل زندگی فرد پر شود، مشکل ساز خواهد بود. بنابراین افراد و سازمان‌ها اقدام به استخدام پرسشگر می نمایند که این کار را انجام بدهند. از طرف دیگر برخلاف آنچه به نظر می رسد طراحی پرسشنامه مساله ای سهل اما ممتنع است و پرسشنامه ای که بتواند به سوالات پژوهش پاسخ درست دهد و دربردارنده مبانی نظری تحقیق باشد تخصصی است که نیازمند تجربه می باشد. گروه کلید (KSYKG) با در نظر گرفتن این عوامل در این حوزه می تواند به موسسات و افراد مختلف در پر کردن پرسشنامه در مناطق مختلف تهران و شهرستان ها و خارج از کشور توسط افراد با انگیزه و متعهد یاری نماید.

تحقیقات بازار کیفی : راهنمای جامع تحقیقات بازار کمی : راهنمای جامع

گروه کلید (KSYKG) در این حیطه خدمات ذیل را ارائه می‌نماید:

 1. طرحی پرسشنامه شامل طراحی سوال، مقیاس های درجه بندی
 2. تعیین جامعه و حجم نمونه آماری
 3. به کارگیری انواع روش‌های نمونه گیری
 4. تعیین روایی (اعتبار) ابزار اندازه‌گیری پژوهش
 5. تعیین اعتمادپذیری (پایایی) ابزار اندازه‌گیری پژوهش
 6. کدگذاری، استخراج، طبقه‌بندى انواع داده ها
 7. ورود داده پرسشنامه همراه با ارائه خروجی و پیوست ها
 8. به کارگیری انواع روش های آماری برای تجزیه وتحلیل پرسشنامه ها

جهت مشاوره تلفنی یا حضوری با گروه کلید تماس بگیرید.

 • مبلغ مشاوره به مدت ۴۵ دقیقه: ۱۰۰ هزار تومان
 • مبلغ مشاوره به مدت ۳۰ دقیقه: ۶۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما در مقطع دکتری هستند.

نکته قابل ملاحظه در مشاوره‌های گروه کلید(KSYKG) این است که راهکارهایی اجرایی بنا به نوع درخواست مطرح شده ارائه می‌گردد و همچنین در اجرایی کردن و پیاده سازی راهکار منتخب به طور کامل همراه تان می باشیم.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره گروه کلید بهره مند شوید.

همراهان گرامی در ادامه تعدادی از مطالب مرتبط و کاربردی در حیطه تحقیقات بازار ارائه شده است. بررسی این مطالب برای شما مفید می باشد.

نقش و اهمیت تحقیقات بازاریابی چه زمان تحقیق در بازاریابی توجیه پذیر است؟ تحقیقات در مورد خصوصیات بازار محصولات