توانگری

توانگری

شاید در ارتباط با حالات خودتان متوجه کارکرد این قانون شده باشید. وقتی حالتان خوب است چقدر قدرت خرید پولتان بالا می‌رود. اما اگر موقعی که عجله دارید یا حالتان بد است خرید کنید، انگار هه چیز به راه غلط می‌رود و خراب از کار در می‌آید، از جمله قدرت خرید پولتان.

چون اندیشه هایتان جهانتان را می سازند، اندیشه هایتان درباره پول باید سرشار از حق شناسی باشد تا پول نیز قدرتان را بداند و به سویتان کشیده شود.

گاه مردم با گفتن این که خودشان توانگر و مورد لطف و عنایت هستند، اما فلانی یا دیگران چیزی توی حسابشان نیست، برای خود مشکلات مالی می آفرینند. این گونه اشخاص معمولاً ساعتها درباره مشکلات دیگران دادِ سخن می دهند. اما اگر خودتان را توانگر و دیگران را تنگدست ببینید، در واقع طبق قانون عمل و عکس العمل، از آن موقعیت دعوت می‌کنید تا به سراغ شما بیاید. قاعده طلایی توانگری این است که هرگز نباید در مورد امور مالی دیگری چیزی بگویید یا بیندیشید که برای خودتان نمی‌خواهید.

با گرایش مثبت و سرشار از حق شناسی نسبت به پول می‌توانید به جای اینکه بنده و اسیر پول شوید، پول را خادم خود کنید. این شما هستید که باید بر پول مسلط شوید، نه اینکه خود تحت سلطه آن قرار گیرید. زیرا مشیت الهی این بوده است که انسان بر همه عناصر تسلط و استیلا یابد. آگاهانه عادات قدردانی از پول را در خود بپرورانید و برای این قدردانی هیچ عذر و بهانه‌یی نیاورید. اگر عذر و بهانه بیاورید و نسبت به پول حق شناس نباشید، بی درنگ حق ناشناسی شما را می‌فهمد و شما را دفع می کند.

وقتی به پولتان دست می‌زنید مراقب اندیشه هایتان باشید زیرا پول از طریق ذهنتان به منشاء همه جوهرها و همه ثروتها پیوسته است. وقتی به پولتان می‌اندیشید که مرئی و محسوس است و مستقیماً به منشایی نامرئی و نامحسوس پیوسته است که بر وفق اندیشه هایتان آن را می‌بخشاید یا باز می‌ستاند، بیدار باشید که کلید همه ثروت‌ها یا علت همه تنگدستی‌ها در دست خودتان است. بیایید هرگونه گرایش درهم و آشفته نسبت به پول را رها کنیم، زیرا ثمراتی درهم و آشفته به بار خواهد آورد. همانطور که نباید با نظر تحقیر به پول نگاه کنید، نباید از آن بت بسازید و بپرستیدش. پول سرشار از آرزوی زندگی و تحرک و گسترش و فعالیت است. پول دوست ندارد که کسی به آن چنگ بیندازد و به آن بچسبد و احتکارش کند یا جلوی گردش آن را بگیرد. به راستی که گردش فعال پول توانگری می‌آورد؛ و کسادی‌ها و رکودهای اقتصادی ناشی از احتکار نکبت‌آور پول است. توانگری فردی شما نیز بر گردش فعالانه پول اتکا دارد. مراد این نیست که نباید پول پس انداز کنید، بلکه نباید با مصرف نادرست آن، از ارج و اعتبارش بکاهید.

چند گرایش دیگر نیز درباره پول بسیار مهم است: مثلاً هرگز نگویید، «من که استطاعتش را ندارم.» یا «دستم به دهانم نمی‌رسد چنین جملاتی دانه‌های فقر و تنگدستی را می‌کارند و به ناچار همان را به بار می‌آورند. در عوض آن‌ها بهتر است بگویید: «خرد و فرزانگی حکم می‌کند که در این لحظه، به این امور مالی بپردازم.» یا دست کم پاسخ «منفی» خود را به طرزی مثبت‌تر و توانگرانه‌تر بیان کنید. تا می‌توانید این عبارت تأکیدی را تکرار کنید که: «من در کمال فرزانگی و عشق و داوری نیکو، در همه امور مالیم از اقتدار مثبت جوهر غنی خدا کام می‌جویم و از هر جهت توانگرم.» و «همه درها گشوده‌اند تا همه ثروت‌ها به سوی من سرازیر شود. همه راه‌ها باز و آزادند تا وفور بیکران هم اکنون آغوشم را پُر کند.»

گرایش بسیار مهم دیگر درباره پول این است که وقتی به کسی یا سازمانی پولی می‌دهید، از این اندیشه که آن شخص یا آن سازمان نیازمند است، یا شما ملزم به پرداخت این پول هستید بر حذر باشید. چنین اندیشه‌هایی تنها نیازهای بیشتر و الزام های افزون تر را به سوی شما جذب می‌کند.

خداوند هرگز نمی‌خواهد که آدمی در این عالم سرشار از فراوانی رنج بکشد. اگر ما فکر کنیم که باید در محنت و تنگدستی زندگی کنیم، تنها خودمان را گول زده‌ایم. اگر نیاز مالی دارید، در کمال دل و جرأت برای نیاز مالی ویژه‌تان دعا کنید و از خدای مهربانتان کمک بخواهید تا نیازتان را به طور کامل و در منتهای شکوهمندی برآورد.

وعده کتاب آسمانی، وعده‌ ای کاملاً آشکار است: سؤال کنید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد. و از خدا چیزهای بزرگ بخواهید تا چیزهای بزرگ بستانید.

یکی از تعالیم مرموز ادیان خفیه دوران باستان، دانشِ تجلیِ ثروت بود. به آنان که از امتیاز فراگیری این راز بهره مند شده بودند آموخته بودند که از مبلغ و نوع پول مورد نیازشان تصویر ذهنی ملموس و روشن و معینی داشته باشند. پس از ایجاد تصویر مبلغی معین باید آن را روشن و آشکار به گونه‌یی در ذهنشان نگاه دارند که انگار پیشاپیش مرئی و متجلی و کاملاً آماده است. همچنین به آن‌ها تعلیم داده می‌شد که به تأکید بگویند: «این مبلغ را به من بده و هر روز آنقدر آن را تکرار کنند تا به تجلی درآید. از آنجا که ذهن آدمی بی‌نهایت مقتدر است، شما نیز از این حق و این امتیاز بهره مندید که بتوانید ذهناً پول یا دارایی یا هرگونه ثروت دلخواه را بطلبید؛ مادامی که آماده باشید به شیوه ذهنی خود بچسبید و از آن جدا نشوید. بسیاری از مردم موفق، آگاهانه یا ناخودآگاه، این شیوه را به کار گرفته‌اند. یکی از عبارات تأکیدی نیرومند که اگر همراه با تجسم مبلغ مورد نیاز استفاده شود برای تقویت ذهن سودمند است عبارت است از: «همه درها گشوده‌اند و همه راه‌ها باز و آزادند تا همه ثروت‌ها به سوی من سرازیر شود. اکنون مبلغ … نزد من می‌آید.» تأکید بر این نکته که این مبلغ از راه‌های شگفت الهی متجلی می‌شود نیز خردمندانه است.

در کنار تجسم ذهنی و طلبیدن مبلغ معین و دعاهای مدام برای توانگری، بر زبان آوردن کلام غنی برای خودتان و اموالتان نیز بسیار پسندیده است. برای خودتان بگویید: «سپاس می‌گزارم که اکنون ثروتمند و سالم و شادمانم و امور مالی‌ام در نهایت نظم الهی است. خدا را شکر که هر روز از هر جهت دولتمندتر می‌شوم: شکوهمند و خردمند!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*