روانشناسی مثبت در کار

روانشناسی مثبت در کار

یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت ها، تولید محصولات با کیفیتی بالا است و  این امر به کارکنانی نیاز دارد که قضاوت خوب و کارآیی و عملکرد بالایی داشته باشند همه این ویژگی ها در معرض تحقیقات اخیر در مورد “کار خوب” قرار دارند. کار خوب به عنوان یک کیفیت بسیار بالا تعریف می شود و برای فردی که آن را انجام می دهد، با معنی می باشد. روانشناسی مثبت برای بهبود کیفیت زندگی یک فرد، بهبود عملکرد شغلی و بهره وری و ایجاد اثربخشی بیشتر در شرکت ها، مورد استفاده قرار می گیرد. اگر یک کسب و کار یا سازمان بخواهد موفقیت در درازمدت را به دست آورد، ارتقاء روانشناسی مثبت در محل کار ضروری است.

امروزه ظهور فن آوری، چگونگی کار کردن ما را تغییر داده است، از جمله چگونگی عملکرد ما در محل کار. این تغییرات شامل جهانی شدن و رقابت های شدید می باشد. لذا سازمان ها باید برای همگام شدن با رقابت و دنیای سریع امروزه که در آن زندگی می کنیم، بیشتر به نوآوری، خلاقیت و سرمایه های منحصر به فرد و نیروهای انسانی کارکنان خود تکیه نمایند.

با این حال، اگر کارکنان، خودشان انگیزه کار کردن نداشته باشند، خلاقیت، نوآوری، رشد سازمانی و موفقیت، به احتمال کمتری به دست می آید. بر اساس تحقیقات، برخی رفتارهای روان شناختی خاص با نتایج سازمانی ارتباط بیشتری دارند. احساسات مثبت می تواند منجر به انجام کار بیشتر، افزایش انگیزه و توانایی مقابله با عدم قطعیت و استرس شود. علاوه بر این، یک نگرش مثبت با انعطاف پذیری احساسی و کاهش منفی گرایی در محل کار مفید واقع خواهد شد. بی تردید، روانشناسی مثبت در محل کار ضروری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه روانشناسی صنعتی و سازمانی، مطالعه کتاب فرهنگ واژگان روانشناسی صنعتی و سازمانی را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*