تمرین خصلت‌های فروش برای جذب مشتریان مردد | راهبرد دهم

فروش موفق

فروش موفق

فروشندگانی که نگرش مثبت‌تری از خود در ذهن مشتری می‌سازند تقریباً ۲۰ درصد بیشتر از تماس‌های چهره به چهره و همکارانشان به اهداف درآمدی دست پیدا می‌کنند.

نگرش منفی منجر به کاهش فروش خواهد شد

طبیعی است که نگرش فروشنده هنگامی که به اهداف فروش دست پیدا نمی‌کنند دچار افول شود. هنگامی که فروش ضعیف می‌شود، تلاش‌ زیادی جهت فروش انجام نشده و اعتماد فروشندگان به محصولات شرکت کاهش می‌یابد. در صورتی که این تفکر ناخوشایند کنترل نشود منجر به کاهش کمیت و کیفیت فعالیت‌های فروش خواهد شد. در واقع بر روی نتایج فروش اثرات منفی خواهد گذاشت. فروشندگانی که فروششان پایین بوده یا شرکت‌هایی که اهداف درآمدی و سود آن‌ها دچار تنزل شده است پیش از داشتن یک نگرش صحیح نسبت به مشتریان باید یک نگرش فروش مثبت نسبت به توانایی‌های خود داشته باشند.

یکی از نشانه‌های افول نگرش فروش، افزایش تماس‌های بی‌میل و از روی اکراه است. فروشندگان بدبین تماس‌های فروش کمتری می‌گیرند و قرارهای ملاقات چهره به چهره بسیار کمتری می‌گذارند.

دوازده روش تقویت نگرش فروش تضعیف شده

اگر اهداف فروشتان در حال افول است و احساس رکود می‌کنید راهکارها و نکات زیر می‌تواند در تقویت نگرش فروش کمک کننده باشد:

۱) تماس‌های فروش بیشتر و بهتر

تحقیقات نشان داده است، هنگامی که نیروهای فروش موفق از آمار فروش راضی نیستند، تسلیم نشده و شرایط اقتصادی و رقابت را سرزنش نمی‌کنند. ایشان مطمئن هستند که تعداد تماس‌ها و ملاقات‌ها را می‌توانند افزایش داده و منجر به حرکت رو به جلوی فروش شوند. نکته اصلی اینجاست که: تعداد و میزان فروش را حساب نکنید، بلکه تعداد تماس‌ها را در نظر بگیرید زودتر از آنچه انتظار دارید نگرش فروش (فروش واقعی) بهبود می‌یابد.

۲) از مدیتیشن جهت آرامش استفاده کنید

مدیتیشن یک روش مطلوب است که به کسب آرامش و ایجاد احساس مثبت درباره خودتان کمک می‌کند. بر مبنای تحقیقات و یافته‌ها، فروشندگانی که تجربه مدیتیشن دارند کمتر دچار آشفتگی و ناآرامی احساسی شده و سریع‌تر می‌توانند دوران افول را سپری کنند. اغلب نیروهای فروش موفق (که به طور مداوم درآمد بالایی داشته و مورد احترام مشتریان هستند) هر روز صبح به مدت ۳۰ دقیقه مدیتیشن انجام می‌دهند. بنابراین با یک ذهن روشن و بدون دغدغه، نگرشی خوش‌بینانه داشته و شنونده خوبی هستند و به راحتی می‌توانند روابط دوستانه با مشتریان ایجاد کنند.

۳) تجسم کردن دستاوردهای مورد نظر

تجسم سازی راه دیگری است که فروشندگان می‌توانند به وسیله آن نگرش خود را تقویت کنند. معنای آن خلق یک تصویر ذهنی از دستاورد یا نتیجه مطلوب به همراه جزئیات فراوان ست.

۴) استفاده از یوگا جهت آرامش ذهن و جسم

یوگا روشی برای شل کردن عضلات، کاهش استرس و قرار گرفتن ذهن در یک چارچوب مناسب جهت افزایش تماس‌‌های فروش است. محبوبیت یوگا در حال افزایش است، زیرا فرصتی برای تلفیق فعالیت‌های ورزشی روزانه (تقویت جسم) و فعالیت روزانه فروش (تقویت نگرش و ذهن) ایجاد می‌کند.

۵) شرکت در فعالیت‌های فیزیکی (جسمانی) سرگم کننده

اگر فعالیت ورزشی خاصی را انجام نمی‌دهید، یکی از ورزش‌ها مانند: دوچرخه سواری، پیاده‌روی، کوه‌نوردی، شنا، تنیس، فوتبال یا هر ورزش یا فعالیت دیگری را انتخاب کرده و به صورت مستمر انجام دهید.

۶) گذراندن وقت با همکاران خوش‌بین

از افراد با نگرش‌های منفی دوری کنید و زمان خود را صرف معاشرت با همکارانی کنید که خوش‌بین بوده و به طور فعالانه‌ای به دنبال تحقق اهداف حرفه‌ای فروش هستند. همه ما با هر دو نوع آن‌ها (خوش‌بین و بدبین) ارتباط داریم. بنابراین با یک نگاه هوشمندانه‌ بیشترین وقت ممکن خود را با افرادی بگذرانید که رویکرد خوش‌بینانه در تحقق اهداف فروش دارند.

۷) دیدن و شنیدن برنامه‌های انگیزاننده و مطالعه داستان‌های الهام بخش

فروشندگان برتر نسبت به فروشندگان کم تجربه زمان بیشتری به صحبت‌های انگیزاننده گوش کرده و کتاب‌های الهام بخش را مطالعه می‌کنند. ایشان ذهن خود را با موارد خوب تغذیه می‌کنند.

۸) تخصیص زمانی برای استراحت و مسافرت لذت بخش

فروشندگان می‌توانند با تخصیص زمان‌هایی در طول هفته جهت استراحت، میزان استرس را کاهش داده و احساس مثبت برای خود به وجود آورند. بعضی از نیروهای فروش موفق استراحت را به عنوان پاداش یک سری فعالیت‌های ضروری مشخص برای خود در نظر می‌گیرند.

۹) کمک به دیگران جهت موفقیت

در کنار حس خوبی که به واسطه کمک به دیگران به دست خواهید آورد، این امر منجر به آشنایی و ایجاد ارتباطات جدید با افراد دیگری خواهد شد که افزایش میزان فروش را در پی خواهد داشت.

۱۰) نگهداری دفترچه خاطرات موفقیت

برای فروشندگان کم تجربه، تضعیف نگرش فروش می‌تواند بسیار طاقت فرسا باشد، یکی از راه‌هایی که می‌تواند به رهایی از تاثیر چشم انداز منفی کمک کند اختصاص چند دقیقه از وقتتان در روز به نوشتن است، نگارش کارهای دستی که انجام داده‌اید یا به آن افتخار می‌کنید و یا اینکه سپاس‌گزار و قدردان آن هستید.

۱۱) نگرانی‌های خود را کنار بگذارید

هیچ وقت مسائل و مشکلات پیش آمده در خانه را به محل کار و از محل کار به محیط خانه نبرید. نیروهای فروش حرفه‌ای زمانی خاص در طول روز را به بررسی نگرانی‌ها اختصاص می‌دهند. در یک بازه زمانی حدوداً پنج دقیقه‌ای درباره مواردی که موجب نگرانی‌تان می‌شود فکر کنید و اجازه نگرانی به خودتان در سایر بازه‌های زمانی را ندهید.

۱۲) صحبت مثبت با خود

روش دیگر تقویت نگرش تضعیف شده، با خود حرف زدن جهت غلبه بر اثرات منفی است که موجب کاهش انگیزش و اعتماد می‌شود.برای مثال اگر در مقابل رقیب شکست خورده‌اید بایستی این جملات را بیان کنید: “از دست دادن فروش اتفاق خوبی نیست، ولی می‌دانم که فروشنده خوبی هستم، محصول خوبی را می‌فروشم و فرصت‌های زیادی برای موفقیت دارم. از تجارب و شکست‌ها جهت پیشرفت و موفقیت درس می‌گیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*