اصول چارچوب ها، قواعد، تکنیک ها | خطوط زمانی | مدل TOTE در مهندسی ذهن و ان ال پی بازاریابی، تبلیغات و ارتباطات

اصول چارچوب ها، قواعد، تکنیک ها | خطوط زمانی | مدل TOTE در مهندسی ذهن و ان ال پی بازاریابی، تبلیغات و ارتباطات

اصول چارچوب ها، قواعد، تکنیک ها | خطوط زمانی | مدل TOTE در مهندسی ذهن و ان ال پی بازاریابی، تبلیغات و ارتباطات

اصل چارچوب ها، قواعد، تکنیک ها

در برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی برای محصولات عطر و ادکلن، یکی از عوامل مهمی که مورد توجه قرار می گیرد؛ نیاز مخاطبان و ارضای نیاز آنان نیست بلکه مخاطبان این محصولات، درجستجوی لذت های حسی و رمانتیک و کسب مزایای روانشناسی، احساسی و اجتماعی از خرید خود هستند. الگوها و تکنیک های روان شناسی و احساسی که در تبلیغات این محصولات به کار می رود می تواند انگیزه های مصرف کنندگان را تحریک و آنان را با وسوسه های روانی به خرید محصول ترغیب کند. این تکنیک ها و عوامل را دیاگرام تجربی نیز می نامند. در اصل این دیاگرام دو نوع کاربرد دارد: تغییر فردی و الگوسازی و بهبود عملکرد.

این دیاگرام پنج عنصر را که بر عملکرد تاثیر دارند ارایه می دهد:

  1. نتایج
  2. رفتار
  3. راهبردهای ذهنی
  4. عواطف
  5. باورها

اصل خطوط زمانی

خطوط زمانی یک چارچوب مفهومی است که با چگونگی ادارک فرد از زمان سرو کار دارد و نشان می دهد که افراد اطلاعات را بر اساس زمان به روش های مختلف ذخیره می کنند.

زمان یکی از متغیرهایی است که به شدت بر پیامها، رسانه ها و مخاطبان اثر گذار است. بنابراین با استفاده از اصل خطوط زمان در برنامه های بازاریابی و تبلیغات می توان برای رسانه ها، پیام ها و مخاطبان برنامه هایی به روز داشته باشیم.

چون زمان در ارتباطات و تبلیغات از اهمیت خاصی برخوردار است، ان ال پی مفهوم زمان را بیشتر مورد توجه قرار میدهد و ما را قادر می سازد تا خود را در زمان ها و مکان های مختلف تصور کنیم.

اصل مدل TOTE

جرج میلر، یوجین گالانتر و کارل پریبرام الگوی TOTE را توسعه دادند و در کتاب خودشان به نام «طرح ها و ساختارهای رفتاری» چارچوب آن را مشخص کردند. از این الگو میتوان در حل مساله، خلاقیت و رشد کمک گرفت.

الگوی TOTE شامل سه عنصر زیر است:

Test = T آزمون

Operation = O عملیات

Test = T آزمون مجدد

Exit = E خروج

در تبلیغات این آزمون را می توان برای تمام عوامل تبلیغات به کار برد. در واقع این آزمون یک نوع آزمون ارزیابی است.

الگوی TOTE به افراد کمک می کند تا آنچه را که انجام می دهند، مورد ارزیابی قرار دهند و به منظور به دست آوردن نتایج خوب انعطاف پذیر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*