قدرت نوآوری مدیریت

بعد از اقتصاد رقابتی نفس گیر سال های آغازین قرن ۲۱ ، شرکت های به دو نوع موضوع توجه بیشتری نشان دادند. نخستین موضوع، ویژگی کاملاً جدید نوآوری کسب و کار بود. دومین موضوع، توجه دوباره و کاملاً جدی بر روی موضوعات منقول کسب و کار از اقتصاد توسعه یافته دهه ۱۹۹۰ و سالهای آغازین قرن ۲۱ بود.

یک مثال در خصوص ویژگی جدید نوآوری کسب و کار، استفاده هرچه بیشتر از نام های تجاری(برندها) و مارک گذاری است. در صورتی که یک شرکت، تمرکز بر نام های تجاری خود را به طور یکسان توسعه دهد و و بین آنها هماهنگی مناسبی ایجاد نماید نتایج خروجی در سرتاسر سازمان تاحد زیادی برابری خواهد کرد و امکان شناسایی شرکت توسط مشتریان تا حد زیادی بالا رفته و فروش به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. فعالیت های نوآورانه به منظور استفاده از مزیت های موجود در دل فرصت ها، تقاضاهای تجاری منقول از یک محیط تجاری کاملاً متفاوت دهه ۹۰ و همینطور تجارت سالهای اخیر را مورد توجه قرار می دهد.

امروزه رهبری کسب و کار با عدم وابستگی به بازارهای سودآور یا ثروت های فنی شناخته می شود و دیدگاه های قدیمی را که پیشرفت های یک اقتصاد قدرتمند را معطوف به روش های مدیریتی قدرتمند می دانست، بر نمی تابد.

از فعالیت های چالشی مدیریت امروزی سه درس زیر را به خاطر بسپارید:

بر روی دستیابی به نرخ بازگشت عالی منابع مالی سرمایه گذاری شده در کسب و کار تاکید داشته باشید. دستیابی به نرخ بازدهی عالی منابع مالی نسبت به افزایش ارزش سهام در کوتاه مدت، عاقلانه تر است. به دنبال رشد بروید و حرص و طمع را کنار بگذارید.

از پیگیری ساده روندهای بازاریابی و ارائه کورکورانه محصولات و خدمات اجتناب کنید. محصولا و خدماتی را ارائه دهید که سود بیشتر و جایگاه یابی بلند مدت در نزد مشتریان را به دنبال داشته باشد.

در خصوص اکتساب شرکت های دیگر و ادغام با آنها محتاطانه عمل کنید. بیش از اکتساب یک شرکت یا ادغام باشرکت های دیگر اطمینان کنید که نتایج مثبت اقتصادی، مشکلات ترازنامه ای به وجود نمی آورد. اکتساب و ادغام بایستی به توان رقابتی جدید و ارزش تجاری جدید منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*