استراتژی بازاریابی ۳۴: بازاریابی مشوقی یا ترویجیPromotional Marketing

Promotional Marketing

Promotional Marketing

Promotional Marketing

بازاریابی مشوقی یک استراتژی بازاریابی است که انگیزه مشتری را تحریک کرده تا تصمیم به خرید بگیرد.  بازاریابی ترویجی، فنی است که شامل مشوق‌های مختلفی جهت خرید می‌شود از جمله:

رقابت‌: همه‌ی ما از بردن رایگانِ چیزی خوشحال می‌شویم. رقابت‌، یک وسیله‌ی بازاریابی جذابی را برای کسب و کارهای کوچک فراهم می کند تا مشتریان جدیدی جذب و اطلاع رسانی کنند.

کوپن‌ها: بر اساس CMS که یک عامل پیشرو در پردازش کوپن هاست، بازاریاب‌ها در سال ۲۰۰۷، ۳۰۲ میلیارد کوپن صادر کردند، که افزایشی ۶ درصدی نسبت به سال قبل داشته است. بر اساسِ توسعه انجمن بازاریابی (PMA) شورای کوپن، بیش از ۷۶% جمعیت از کوپن‌ها استفاده می‌کنند. کوپن‌ها هنوز هم کار می‌کنند و یک استراتژی بازاریابی مقرون به صرفه را برای کسب و کارهای کوچک فراهم می نمایند.

نمونه: پیش از خرید امتحان کنید. اهدای محصولات ممکن است از منظر سود، محدود‌کننده به نظر برسد، اما توجه داشته باشید که چگونه دادن نمونه کوچکی به مشتریان می‌تواند به یک خرید بزرگ بینجامد. نابغه فروشگاه ها یعنی سوپرمارکت‌های Publix نمونه‌هایی از پایِ لیموی شان را به اشتراک می‌گذارند نه به خاطر این‌که آدم‌ها کیفیت پای را زیر سوال می‌برند بلکه به خاطر آن که مشتریان بیشتر خرید نمایند.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*