کتاب” تحلیل آمادگی صادرات “با نگاهی آسیب شناسانه در راستای صادرات غیرنفتی (همراه با انواع چک لیست های ارزیابی)

مولفین: دکتر احمد روستا، کبری سبزعلی یمقانی

معرفی کتاب تحلیل آمادگی صادرات

گردباد جهانى شدن عرصه‌هاى اقتصادی، سیاسى و اجتماعى را متأثر ساخته و به‌عنوان امرى اجتناب ­ناپذیر فراروى افراد و شرکت­ ها قرار گرفته است. موضوع داد و ستد بین‌ المللى را می ­توان کالا، خدمات، سرمایه، نیروى ­انسانى، علم، فن­آوری و فرهنگ دانست و در مفهوم عام ­تر دربرگیرنده هر آنچه قابل انتقال از مرزهاى ملى واقع شود، می باشد. اهمیت و ضرورت حضور محصولات در بازارهای جهانی و در فضای اقتصاد بین­ المللی از مهم­ترین عوامل توسعه فروش است و نقش صادرات در این بین به اندازه ­ای مهم است که بسیاری از کارشناسان، صادرات را پلی در جهت توسعه اقتصادی شرکت ها در بازارهای جهانی می­ دانند. صادرات نیازمند حرفه ­ای شدن می باشد چراکه روزنه صادرات شکارگاهی است که به ندرت فرصت­ هایی برای عرضه محصول ارائه می­ دهد. در بازارهای جهانی فرصت ­های طلایی به ندرت بدست می­ آیند و به سرعت از بین می ­روند. اما شرکت­ ها نخست باید آمادگی صادرات خود را بررسی و تحلیل نمایند که آیا می­ توانند محصولاتشان را عرضه کنند یا خیر؟ تحلیل این آمادگی نیاز به پویش جامعی دارد که از چک لیست های مختلف تحلیل آمادگی صادرات تشکیل شده است تا در مجموع با توجه به توانمندی­های افراد و شرکت به کنکاش محیط مبدا و مقصد بپردازیم و بدانیم که چه داریم و چگونه می­ توانیم از داشته­ ها برای توسعه صادرات بهره­ مند شویم و در حقیقت این عمل، تحلیل آمادگی صادرات است. در گام بعد باید برنامه­ای را که بر اساس تحلیل آمادگی صادرات خود تهیه کرده ­ایم اجرایی کنیم و بر صحت اجرای آن نیز نظارت نماییم.

در این راستا، کتاب جامع “تحلیل آمادگی صادرات” توسط دکتر احمد روستا و کبری سبزعلی یمقانی تالیف شده است تا افراد و شرکت­ ها به مدد آن بتوانند از طریق چک لیست ها، راه کارها و پیشنهادات ارائه شده، تحلیل آمادگی صادرات خود را بررسی و کالاهای خود را با موفقیت در بازارهای جهانی عرضه کنند. رویکرد این کتاب، نگاهی عملی و کاملاً اجرایی دارد و تلاش شده تا راهنمایی برای افراد و شرکت­ های مختلف باشد که از این طریق بتوانند آمادگی صادرات خود را تحلیل و با نگرشی متفاوت به صادرات محصولات یا خدمات خود بپردازنند. به شما افراد فعال و صاحب ­نظر در عرصه ی صادرات توصیه می ­کنیم با دیدی سنجیده و متفاوت به محصول یا خدمات خود نگاه کنید و فرایند صادرات را در فروش خود اعمال کنید.

کتاب”تحلیل آمادگی صادرات”تالیف دکتر احمد روستا و کبری سبزعلی یمقانی توسط انتشارات ماهواره چاپ شد.

تهیه و مطالعه کتاب جامع “تحلیل آمادگی صادرات” نخستین گام شروع جهت صادرات می باشد. مطالعه این کتاب به تمامی صادرکنندگانی که در ابتدای راه ورود به بازارهای صادراتی هستند و حتی صادرکنندگان مجرب پیشنهاد می شود.

جذابیت عمده این کتاب گردآوری، بررسی، تلخیص و تجمیع بیش از ۷۰ اسلاید از همایش ها، کنفرانس ها و سمینارهای ملی “پدر بازاریابی نوین دکتر احمد روستا” می باشد که به زبانی کاملاً سلیس، روان، گویا و به دور از پیچیدگی بیان شده است.

بخشی از عناوین جذاب کتاب تحلیل آمادگی صادرات شامل موارد ذیل می باشد:

  • پرسش‌های مهم صادراتی
  • صادرات علمی و اجرایی از آغاز تا پایان
  • روش عملی تحلیل آمادگی برای صادرات
  • بررسی و کارکرد مدل شتابان صادراتی
  • بررسی اصولی توانمندی‌های سازمانی برای صادرات
  • تاکتیک‌های مذاکره موفق در صادرات
  • مراحل، گام‌ها و اقدامات موردنیاز برای توسعه صادرات
  • شناخت شرایط بازارها و بررسی عوامل محیطی آن
  • فعالیت های مهم در تبلیغ و ترویج محصول صادراتی

تحلیل آمادگی صادرات

گروه کلید با داشتن کادری مجرب  به افراد و شرکت های مختلف مشاوره صادرات و واردات، ترخیص کالا  از گمرک می دهد، پس با ما تماس  بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.


برای تهیه کتاب تحلیل آمادگی صادرات فرم زیر را تکمیل نمایید.