۱۳ نکته مهم و سریع در رابطه با بهبود مهارت های شما در زمینه طراحی سایت

13 نکته مهم و سریع در رابطه با بهبود مهارت های شما در زمینه طراحی سایت

طراحی حرفه ای وب سایت شرکت توسط خودتان کاری چالش برانگیز است. شما باید انتطارات سهامداران و افراد زیادی را در این فرآیند برآورده کنید و موانعی که بر سر راه ایده پردازی ها وجود دارند، را بردارید.

شما باید در این راستا از نکات، ترفندها و توصیه ها برای ایجاد یک طراحی فوق العاده پیروی کنید. آیا می توانید نکاتی که در قسمت بعدی متن آمده امتحان کنید؟

ابتدا وب سایت خود را با رنگ های خاکستری طراحی کرده و سپس به آن رنگ بیافزایید.

اگر طراح وب سایت ابتدا چارچوب کلی وب سایت را طراحی نماید و سپس جلوه های تصویری آن را ایجاد کند آنوقت شما ارزش شروع کار با سایه های خاکستری را متوجه خواهید شد. ابتدا چارچوب طرح خود را با رنگ های خاکستری بکشید، عکس های مورد نظر را اضافه کرده و سپس به المان های مورد نظر خود رنگ های مناسب را اضافه نمایید.

استفاده از راهنما برای ساخت پیج آزمایشی در زمان کم

شما برای ساخت نمونه های آزمایشی در بازه زمانی کم، لندینگ پیج ها، دکمه های فراخوان عمل (call to action) و یا سایر المان های ظاهری وب سایت نیازی به فتوشاپ ندارید. برای ایجاد تصاویر رایگان برنامه هایی مانند پاورپوینت به شما کمک خواهند کرد.

همچنین نرم افزارهای طراحی آماده مختلفی وجود دارند که شامل تمپلیت های آماده برای چارچوب کشیدن، آزمایش و بررسی وب سایت در تلفن های همراه می شود.

فونت های وب سایت را به راهنمای استایل متحد اضافه نمایید.

در حال حاضر اگر راهنمای استایل متحد در وب سایت شما شامل فونت نشود شما ناچارید فونت ها را به آن اضافه کنید، تنها در این صورت است که وبسایت شما می تواند شکل و شمایلی متحد و یکسان به خود بگیرد.

اگر تا به حال به این موضوع فکر نکردید فونت های گوگل می توانند محل بسیار خوبی برای شروع باشند. راه مناسبی برای انتخاب فونت وب سایت خود پیدا کنید و شرح استفاده از آن را در راهنمای استایل متحد وب سایت خود شرح دهید تا بتوانید دائما به صورت آنلاین از این فونت ها استفاده کنید.

آیکون های شبکه های اجتماعی را کدگذاری و مخفی نمایید.

تمامی کارهایی که تاکنون گفتیم را انجام دادید اما هنوز بازدیدکنندگان وبسایت شما را ترک می کنند؟ اگر این اتفاق می افتد به دلیل است که شما آیکون های شبکه اجتماعی خود را در نقطه ای در دسترس مانند بالای صفحه قرار داده اید. به این ترتیب بازدیدکنندگان سریعا به سراغ شبکه اجتماعی می روند و وب سایت شما را ترک می کنند. برای این که چنین اتفاقی نیفتد آیکون شبکه اجتماعی را برداشته و یا در نقطه ای که دید کمتری وجود دارد بگذارید. در حقیقت شبک های اجتماعی باید ابزاری برای جذب مخاطب برای وب سایت شما باشند و نه برعکس.

اسلایدشوها را اصلاح کنید.

زمانی که اسلایدشوها در هوم پیج شما حرکت می کنند به بازدیدکنندگان اطلاعات زیادی می دهند. البته مشکل این است که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به اندازه ای در صفحه شما نمی مانند که بتوانند همه اطلاعات را از این اسلایدها در صفحه شما بگیرند.

موضوع دیگری که اهمیت پیدا می کند این است که در این اسلایدشوها، مخاطبان ابتدا مطالبی را می بینند که به اهداف اصلی وب سایت شما ارتباط ندارند. مطالبی که یک بازدید کننده باید از وب سایت بگیرد چیست؟ همان مطالب را نشر دهید و مابقی را از صفحه خود حذف نمایید.

هدایت کاربر را ساده کنید.

انتخاب هایی را که کاربران برای استفاده از وب سایت دارند محدود کنید. به نظر می آید این کمک بسیار خوبی برای ساده کردن استفاده از وب سایت است. برای ساده کردن استفاده از وب سایت و لذت بخش کردن تجربیات کاربری بهتر است سر مخاطبین خود را با حجم وسیعی از لینک ها و مطالب مشابه و تکراری شلوغ نکنید.

سایدبارها را حذف کنید.

سایدبارها یکی از تکنیک های طراحی سایت بوده اند اما امروزه بسیار قدیمی شده اند. این آیتم ها در وبلاگ ها موارد استفاده زیادی دارند اما بر اساس رویکردهای جدید در طراحی وبسایت و برای جلوگیری از سردرگم شدن مخاطبان باید آنها را حذف نمود. حذف این آیتم تمرکز بازدید کننده را افزایش میدهد.

حذف سایدبارها در وبسایت یکی از کمپانی های مشهور تا ۳۵ درصد مخاطبان آن را افزایش داد.

رنگ های الهام بخش و طبیعی را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

بحثهای زیادی بر سر این که کدام رنگ ها برای یک وب سایت و گرافیک آن مناسب هستند وجود دارد. در این راه بهتر است از طبیعت و رنگ های زیبای آن الهام بگیرید. حتی می توانید با استفاده از دوربین و یا عکس های واقعی که در دسترس دارید این رنگ ها را پیدا کنید. مطمئن باشید طبیعت هرگز دستان شما را از رنگ ها گوناگون خالی نخواهد گذاشت.

از کامپیوتر فاصله بگیرید.

من بر این باورم که یک طراحی خوب وب سایت از یک برنامه ریزی عالی نشات می گیرد. ایده های خود را بر کاغذ و یا تخته وایت بورد خود پیاده کنید، این به شما کمک می کند تا بهتر ایده پردازی کنید و طرح های بهتری ایجاد کنید. این نوع از طراحی کار تیمی را بهبود می بخشد و اجازه می دهد تا اعضای تیم از فرآیند طراحی اطلاعات دقیق و کامل داشته باشند.

طراحی بر روی کاغذ و تخته همچنین سرعت کار را بهبود می بخشد و اعمال تغییرات بر طرح را ساده تر می کند. زمانی که شما بخواهید طرح خود را روی کامپیوتر بیاورید به سادگی از صفحه کاغذ و یا تخته خود عکس گرفته و به سیستم خود منتقل کنید.

از پینترست برای ایجاد صفحات نمایش استفاده کنید.

زمانی که ایده ها و الهامات را در کنار هم می گذارید تا وب سایتی برای خود طراحی کنید و یا حتی می خواهید بخشی از وب سایت خود را دوباره طراحی کنید نیاز به راهی برای جمع آوری همه این ایده ها در یک مکان واحد خواهید داشت.

آیا می دانستید که برای جمع آوری این ایده ها می توانید از پینترست استفاده کنید و رنگ ها، طرح ها، نمونه ها، الگوها و بسیاری چیزهای دیگر که برای فرآیند طراحی به آن نیاز دارید را در آن جمع کنید. ویژگی عالی دیگر در پینترست این است که سایر طراحان نیز می توانند ایده های خود را در صفحات مجزا بار گذاری کنند و بدین ترتیب سهم اشتراک گذاری ایده ها بالاتر می رود.

بزرگ کردن اندازه فونت

نوشتار بی شک از مهم ترین اجزا یک وب سایت خصوصاً در بالای صفحات آن است. بیشتر مواقع خواندن مطالب یک وبسایت به دلیل کوچک بودن فونت ها کار دشواری است و این موضوع باعث کم شدن بازدید از سایت می شود. برای این که مخاطبین خود را از دست ندهید باید مطالب وب سایت خود را بیشتر نمایان کنید. نمایان کردن نوشته ها در بالای صفحات اهمیت بیشتری دارد. البته دقت کنید که اندازه فونت ها را به میزان نرمالی افزایش دهید.

برخی از فضاها را در وب سایت خالی بگذارید.

ممکن است تصور شود که گذاشتن فضاهای خالی در وبسایت ها کار اشتباهی است؛ اما من به عنوان یک تحلیل گر می بینم که امروزه این فضاها بیش از پیش در وب سایت ها وجود دارند. در هنگام طراحی یک وب سایت باید بدانید که همه جای صفحه نباید از اطلاعات پر شود. علیرغم این که فضاهای خالی در رویکردهای طراحی جدید بسیار باب شدند اما همچنان شاهد این هستیم که کمپانی های معروف دنیا وب سایت های خود را پر از اطلاعات گوناگون می کنند و این کار بسیار اشتباهی است چرا که موجبات سردرگم شدن بازدیدکنندگان را فراهم می آورد. زمانی که یک وبسایت را طراحی می کنید حتما سایت را شکلی طراحی کنید که مخاطبان به راحتی بتوانند جستجو کنند و به مطالبی که میخواهند دست پیدا کنند تا به این صورت به چشمهایشان کمی هم استراحت داده باشید.

برای دیدن صفحات وب سایت تست بینایی بگیرید.

می خواهید بدانید که کدام بخش وب سایت شما نمایان تر است؟ از کامپیوتر خود دور شوید و چشمان خود را جمع کنید. بیشتر اجزای صفحه تار می شوند و تنها قسمت هایی که فونت بزرگ و رنگ های درخشان دارند جلب توجه می کنند.

با این که در این وبلاگ در مورد مهم ترین نکات طراحی سایت صحبت شده است اما مطمئنم همه طراحان برای خود ترفندهای اختصاصی دارند. کدام ترفند مورد علاقه شما است؟ از اینکه نظرات خود را با ما در میان بگذارید خوشحال میشویم.

 

گروه کلید در زمینه طراحی حرفه ای و بسایت و تولید محتوی به افراد و سازمان های مختلف مشاوره و آموزش می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*