مشاوره کارآفرینی

مشاوره کارآفرینی

محتوای رایگان یکی از آیتم هایی است که به مشتری کمک می کند تا برای خرید تصمیم بگیرد. این محتوا از طریق وبلاگ ها و پادکست ها قابل انتشار است و مشتری در نهایت با خواندن آن در مورد یک محصول به این نتیجه می رسد که ارزش سرمایه گذاری در این بازار وجود دارد و یا نه. محتوای رایگان تنها زمانی کارآمد و اثرگذار است که مشتری بتواند از طریق آن مستقیماً به شما دسترسی داشته باشد. البته گاهی نیز موضوع بر عکس است و محتوای رایگان اثرگذاری خود را از دست می دهد. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چرا نباید تمامی مشخصات و محتوای خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهید و یا چرا مشاوره رایگان کار بیهوده ای به حساب می آید؟

زمانی که یک محصول را تبلیغ می‌کنید باید برای آن ارزش آفرینی کنید، البته گاهی نیز به اشتباه و در اثر ارائه مشاوره های نادرست از ارزش محصول خود می کاهید. اگر مشاوره رایگان در اختیار همه مشتریان خود قرار دهید آنها قدر این اطلاعات را نخواهند دانست. به طور کلی مردم به ارزش و اعتبار چیزهایی که رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد، پی نمیبرند. این مسئله علاوه بر جنبه های مالی بعدهای روانشناسی نیز دارد. دنیای ما با حجم زیادی از اطلاعات رایگان انباشته شده است. اگر میخواهید کمی توجه و اثرگذاری این محتواها را بالا ببرید، بهتر است آن را از حالت رایگان خارج کنید و اجازه دهید تا آنها برای مشاوره کمی پول خرج کنند.

موضوع دیگری که وجود دارد زمانی است که صرف تهیه محتوا می‌شود. زمان ارزشمندترین دارایی انسان است و افراد نباید انتظار داشته باشند که این دارایی ارزشمند و همچنین تخصص خود را به رایگان در اختیار آنها قرار دهیم. آنها باید بهای زمانی که شما صرف دادن مشاوره کرده اید را بپردازید. به این ترتیب هم وقت شما به هدر نرفته است و هم مشتری ارزش چیزی که به دست آورده است را بیشتر می فهمد.

مسئله دیگری که بسیار قابل توجه است این است که اگر تخصص و دانش خود را به شکل گسترده و دائم به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار دهید ارزش محصول خود و همچنین اطلاعات خود را پیش چشم آنها از بین خواهید برد.

 

گروه کلید با دارا بودن تیمی از کارشناسان مجرب به افراد و سازمان های مختلف مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار  می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*