برند آفرینی شخصی خلاق

مهارت های نو/ تفکر مثبت

هر چند حقیقت این است که کسب و کار به جلو حرکت می کند و ما نمی توانیم و نمی خواهیم تغییر را متوقف کنیم. بشر قادر است خود را با محیط جدید وقف دهد. “باهوش ترین یا قوی ترین گونه نیست که زنده می ماند بلکه گونه ای زنده می ماند که بیشترین سازگاری را با شرایط دارد.

امروزه کشورهای در حال توسعه (مثلاً آسیا) برای سازگاری آماده تر از کشورهای اروپایی هستند؛ نه تنها به خاطر اینکه مسئولیت پذیرند بلکه به این خاطر که آنها علاقه مند به خلق آینده ای روشن هستند.

در چین کلمه بحران دو معنی دارد: “خطر و فرصت

اگر شما فرصت را ببینید، خوش بین هستید.اگر شما با ترجمه “مأمورین عالی رتبه چین” موافق هستید می توانید بفهمید که چرا نگرش چینی ها به آنها کمک می کند در تغییر به دنبال فرصت باشند و آن را بیابند.

اغلب هنوز هم در غرب “تغییر” را به عنوان “تهدید” می بینند. برای حفظ آرامش در زمان تهدید شما باید مشاهده و برنامه ریزی کنید. وقتی با تغییر مواجه می شویم لازم است آن را تحمل کنیم؛ با تغییر، محترمانه برخورد کنید و در برابر آن با احساس عادی تفکر مثبت و فوریت عکس العمل نشان دهید. ما همچنین لازم است تغییر را رهبری کنیم. ما به مهارت های تازه ای برای مشخص کردن فرصت ها نیاز داریم و باید تفکر کسب و کار خلاق را با هم تلفیق کرده تا به نوآوری برسیم.

تفکر کسب و کار و تفکر خلاق

آنچه می خواهیم ببینیم این است که محیط سریع التغییر اقتصادی ما چگونه فرصت های زیادی برای ما فراهم می کند، اما اگر برای آن آماده نباشید، چه تهدید بزرگی خواهد بود.

در اقتصاد جهانی مرزهای مشترک یک استراتژی کلیدی برای عملکرد خوب، زیاد است. این نوع استراتژی ها جهت تعریف مجدد مدل کسب و کار با استفاده از تکنولوژی و کاهش هزینه ها ادامه خواهد داشت.

ایده ها و نوآوری فاکتورهایی کلیدی هستند و تکنولوژی ما را قادر می سازد که واقعی بودن این نوآوری را امتحان کنیم.

هیچ وقت تغییرات پدید آمده توسط تکنولوژی و ارتباطات را دست کم نگیرید.

اقتصاد خلاق: واقعیت جهانی

اگر در مشاهده ی الگوهای رشد صعودی کسب و کار جهانی یک گام جلوتر رویم، می توانیم گونه ای دیگر از تمایل شدید به سمت اقتصاد جهانی با گرایش به سمت خدمات را ببینیم. در این تمایل به سمت خدمات، یک گرایش دوم وجود دارد: به سمت خدمات خلاق نظیر طراحی بازاریابی، توسعه ی نرم افزار یا سرگرمی.

افزایش سرعت رشد خدمات خلاق مانند تبلیغات، معماری یا خدمات صوتی تصویری حاکی از جابه جایی به سمت یک اقتصاد دانش بنیان و خدمات محور، بر پایه خلاقیت فردی، خلاقیت در استفاده از اطلاعات در دسترس برای سود بردن و به وجود آوردن ارزش ها برای خود و دیگران است.

این اقتصاد جدید با فرهنگ، جامعه، تکنولوژی و اقتصاد در دو سطح خرد وکلان ارتباط دارد. خلاقیت، دانش و دسترسی به اطلاعات، موتورهای قدرتمند برای جلو بردن رشد اقتصادی هستند. خلاقیت و استعداد نوآوری یا به عبارت دیگر به کار بردن ایده ها در متن کسب و کار، به نظر، جزء کلیدی این اقتصاد خلاق هستند. خلاقیت برای اقتصاد جهانی امروز الزامی است، زیرا یک عامل حیاتی برای رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

کنفرانس ملل متحد در توسعه و کسب و کار، اقتصاد خلاق نوظهور را با عناوین زیر تعریف کرده اند:

  • راهکاری بر اساس دارایی های خلاقیت.
  • ایجاد بالقوه رشد و توسعه اقتصادی.
  • تأسیس یک بخش جدید در کسب و کار جهانی.

دیدگاه: بنا کردن مجدد کار و زندگی

خلاقیت و نوآوری عادات بیگانه ای نیستند. آنها ستون فقرات اقتصاد جدید ما هستند و ما باید دیدگاهی برای به کارگیری آنها در زندگی و کارمان اتخاذ کنیم. بحران اقتصادی یک فرصت منحصر به فرد برای بنای مجدد بسیاری از قسمت های زندگی مان به ما داد تا جامعه مان را بهبود بخشیم و باعث تغییر به سمت یک آینده ی خوش بینانه شد. همچنین به ما این فرصت را داد تا خودمان را به عنوان شهروندان جهانی مسئول، معرفی کنیم. ما قطعاً به چنین محرک های تغییر رهبران و تصورات خلاق و همچنین افراد مقاوم نیاز داریم.

ما به افرادی نیاز داریم که توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و ترکیب خلاقیت با استراتژی کسب و کار را داشته باشند. ما به رهبران خلاق دارا ی سبک، رهبران با اعتقاد، افراد دارای جذبه نیاز داریم.

آنچه من می گویم این است که از یک جا باید شروع کنیم و امروز بهتر از فردا است؛ و این که تصمیمات کوچک ولی مثبت از افراد زیاد، یک تأثیر مثبت و بزرگ بر جامعه ی آینده ما دارد این «تفکر پایین به بالا» نام دارد. روش ساده و در عین حال موثراست. ما به افرادی نیاز داریم که با شرایط مبارزه می کنند، آینده شان را خلق و زندگی شان را مدیریت می کنند تا به دیگران کمک کنند.

تقاضای زیادی برای افرادی وجود دارد که دارای ظرفیت فکری و احساسی برای واکنش به یک جهان پیچیده در یک شرایط جریان ثابت هستند. ما نیازمند افرادی هستیم که جوهر، سبک، اعتقاد و جذبه را با هم ترکیب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*