کلینیک محصول

کلینیک محصول

اگر بخواهیم رابطه‏ ای میان تحقیقات بازاریابی و مجموعه فعالیت‏ های بازاریابی ترسیم کنیم، در درجه اول باید بگوییم که تحقیقات بازاریابی خود زیر مجموعه ‏ای از فعالیت‏ های بازاریابی است. در درجه دوم باید اظهار داشت که در عین حال که تحقیقات زیر مجموعه‏ ی بازاریابی است، اما ارتباط اطلاعاتی این دو فعالیت به صورت چرخه ای دو طرفه است.

شکل زیر ارتباط فعالیت‏ های بازاریابی و تحقیقات بازار را نشان می‏ دهد.

4

تحقیقات بازاریابی اطلاعات مورد نیاز فعالیت های بازاریابی را فراهم می ‏آورد و مجموعه فعالیت ‏های بازاریابی با اخذ تصمیماتی، سعی در بهبود امور دارد. در مقابل مجموعه فعالیت ‏های بازاریابی با استفاده‏ ی مجدد از تحقیقات، سعی در گرفتن بازخورد از مشتری و اصلاح تصمیمات گذشته یا اخذ تصمیمات جدید دارد و به همین شکل این چرخه ادامه خواهد داشت.‏ تحقیقات بازاریابی می ‏تواند بازخورد مشتری را در همه مراحل به شرکت منتقل کند و سازمان را از کاستی‏ ها و نقاط قوت خود در هر یک از مراحل آگاه سازد. در این حوزه انجام پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی می تواند نقش مهمی در تصمیم‏ سازی، داشته باشد که این امر باعث نوآوری در سازمان می شود.

 

گروه کلید با داشتن تیمی با تجربه تمامی پروژه های تحقیقات بازار کمی و تحقیقات بازار کیفی شرکت شما را انجام می دهد پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*