روانشناسی صنعتی و سازمانی

هرکس که تاکنون در شغلی مشغول بوده است می تواند به شما بگوید که فضای اداره گاهی اوقات تنش آفرین و حتی به گونه ای می شود که تنها راه، فرار از آن محیط می شود. از مرحله آغازین تا مرحله C (C-level) ارتباطات بین شخصی در محیط کار و پویایی های ناشی از ساختار سازمانی بر تک تک کارمندان یک شرکت تاثیر می گذارند. بیشتر کسب و کارها و سازمان ها تلاش می کنند که یک محیط کار سالم را برقرار ساخته و این اطمینان را ایجاد نمایند که شرکت بهره وری حداکثری را دارد. اغلب از روان شناسان سازمانی و صنعتی کمک خواسته می شود که به تحقق این اهداف کمک کنند.

روان شناسی صنعتی و سازمانی که گاهی اوقات از آن به عنوان روان شناسی I/O و یا روان شناسی کار یاد می شود؛ یک ویژگی دو وجهی را دارد: در این چهارچوب محیط کار و کارمندانی که در آنجا کار می کنند مورد مطالعه قرار می گیرند. به دلیل اینکه یکی از اینها بدون دیگری وجود ندارد، لذا در ابتدا مولفه های سازمانی و صنعتی به طور مستقل مورد مطالعه قرار گرفته و سپس پیش از آنکه در این رابطه توصیه های لازم ارائه شوند با هم مقایسه می شوند.

گروه کلید  به افراد و سازمان های مختلف در اجرای پروژه های روانشناسی صنعتی و سازمانی مشاوره و آموزش می دهد پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*