راهگشای فروش

راهگشای فروش

تصور می‌رود در این عصر فن‌آوری پیشرفته، ارتباطات شخصی با مشتریان بالقوه و بالفعل چندان هم حائز اهمیت نیست. اما در عین حال، باید در نظر گرفت که رقبا فکر می‌کنند ارتباطات شخصی بسیار مهم است و حق هم با آنهاست. به عنوان فروشنده‌ای که در جستجوی فروش، خدمات و روابط است، احتمالاً پیش خواهد آمد که سفر کنید تا مشتریانی را خارج از محدوده‌ی جغرافیایی خود ملاقات نمایید. برای این که به عنوان یک مسافر کاری، به بهترین وجه ممکن، عمل کنید، پیش از آن که قصد عزیمت کرده و پای در راه بگذارید، بهترین راه برای پرهیز از طیف وسیعی از مشکلات، خطرات و عصبانیت‌ها در سفرهای کاری، این است که با برنامه‌ریزی و سازماندهی اولیه آغاز کنید.

در مورد سازماندهی کار، قبل از سفر، باید بسیاری از اقداماتی را انجام دهید که برای تماس های تلفنی محلی‌تان نیز انجام می‌دادید. این به معنای تعیین قرار ملاقات‌ها، به روزرسانی اطلاعات خود درباره‌ی شرکت و نیازهای مشتری بالقوه یا بالفعل‌تان، تهیه و تنظیم عرضه و نمایش فروشتان، جمع کردن ابزار و ادوات لازم، و بررسی نقشه‌هاست تا اطمینان حاصل کنید که سر وقت به جلسات‌تان می‌رسید.

بنابراین، اگر می‌خواهید در سفر کاری‌تان از مشکلات بسیاری جلوگیری کنید، اولین گام این است که برنامه‌ریزی و سازماندهی داشته باشید، پیش از آن که قدم در راه بگذارید، باید رزرواسیون‌های‌تان را برای پرواز، کرایه‌ی اتومبیل و اقامت در هتل تأیید کنید. یکی از ابزارهای ارزشمند سفری، وجود چک لیستی است که مدام به روز شود و بتوانید از آن به عنوان راهنمایی برای هر یک از سفرهایتان استفاده کنید؛ و در هر نقطه از سفر کاری‌تان، از رفتن به فرودگاه گرفته تا کرایه کردن ماشینی برای اقامت در یک هتل، ایمنی را در نظر داشته باشید.

شما می‌توانید با دنبال کردن چند نکته‌ی ساده، از اتلاف وقت خود در فرودگاه جلوگیری کرده، و از طیف وسیعی از مشکلات و دردسرها جلوگیری کنید. اولین و بارزترین اقدام این است که زودتر از موعد مقرر در فرودگاه حاضر شوید. آسان ترین راه برای برخورد با تأخیرات این است که قبل از حرکت به سمت فرودگاه، این موضوع را با شرکت هواپیمایی مربوطه چک کنید.

هنگام سرو کار داشتن و برخورد با مسئولین فرودگاه، به گونه‌ای رفتار کنید که با یک مشتری بالقوه رفتار می‌کنید، رابطه‌ای مبتنی بر حسن تفاهم برقرار کنید، شرایط و جوی حاکی از درک و تفاهم بنا کنید، آنگاه از رفتار خوب آنها در مقابل خود، شگفت زده می‌شوید.

و همچنین شما می‌توانید از اینترنت برای انجام تمام هماهنگی‌های مسافرت و نیز رتق و فتق بسیاری از مشکلاتی که ممکن است در طول مسیر سر راه شما سبز شوند، استفاده کنید. و نیز با برداشتن چند گام اضافه برای کنترل رژیم غذایی، ورزش و استراحت می‌توانید تا حد زیادی شانس داشتن یک سفر سالم را به نفع خود افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*