برند آفرینی شخصی خلاق

ما در یک جریان ثابت زندگی نمی کنیم. صنایع، بازارها، کمپانی ها، رقبا و مشتری ها تغییر می کنند. کشورها رشد می کنند، دیگران کمپانی ها و برندها را ناپدید می کنند. این همیشه در طول تاریخ اتفاق افتاده است. در این بخش، شما در مورد تغییر در گذشته ای نه چندان دور تأمل خواهید کرد و گرایشات مناسب برای آینده نزدیک را تخمین می زنید.

چه جهنمی پیش رو است؟

اغلب ما تغییر را دوست نداریم. چرا؟ چون که به معنای اقدام برای خروج از مکان راحت است. همچنین تغییر به همراه خود ابهام می آورد. مسئولیت های روزافزون از قبیل خانواده و بچه ها، بدهی یا حقوق ممکن است تغییر را غیر ممکن به نظر برساند. در انتهای روز آنها ما را خسته رها می کنند. این مسئولیت ها در اغلب موارد، دلیل اصلی افرادی است که سال ها با همان موقعیت، همان شغل و همان شرکت سر می کنند. این ادامه می یابد تا اینکه یک روز شرایط، ما را مجبور به تغییر می کند. فقط خدا می داند به کدام سو؟ طرف خوب یا بد.

جهان در حال تغییر است و ما هم باید با آن تغییر کنیم. آیا بهتر نیست که خودمان را برای تغییر آماده کنیم و برای ایجاد تغییر پیش قدم شویم تا اینکه توسط دیگران تغییر کنیم؟ بهتر نیست نگرش مثبت در مورد تغییر ایجاد کنیم.

ترجیح می دهم خودم تصمیم بگیرم خواه بهتر باشد یا بدتر. حداقل باعث می شود دیگران را مقصر ندانم.

نیروی تغییر: زندگی پرسرعت

تغییر یک حقیقت در زندگی است. یک اعتقاد بودایی این است که همه چیز تغییر می کند. تاریخ پر از تغییر است، اما امروز به نظر می رسد اقتصاد ما و به تبع آن، جامعه ما تحت تأثیر شکل جدیدی از تغییر است که ریشه ای تر و سریع تر از گذشته است. مشهودترین نشان تغییر به وضوح مشخص است: «هیچ چیز بلند مدت نیست». کار و زندگی با ضرب آهنگی که قبلاً دیده نشده است تغییر می کند.

اولین ارتباط اینترنتی، شروع رسمی تغییر واقعی در نحوه ی برقراری ارتباط، شغل و زندگی ما بود. پس از آن، مرزهای فیزیکی و جهان بینی منعطف تر شدند، تکنولوژی به ما کمک کرد تا مرزها را مجازی و نامرئی کنیم و تأثیر جهان یکپارچه را تقویت کرد.

اکنون همه همدیگر را ملاقات می کنند.

به عبارتی، هزینه جستجو برای هر نوع جنسی تقریباً به صفر و دستیابی به علوم و اطلاعات به سرعتی بیش از قبل رسیده است. ارتباط اینترنتی، تخته پرش صنعت دانش ما بود، صنعتی که موفقیت آن به دست آوردن، مدیریت و استفاده از دانش در یک منطقه خاص بستگی دارد.

ارتباط: پرش

امروزه میزان اطلاعات هر یازده ساعت دو برابر می شود ولی کمتر از ده سال بعد هر یازده ثانیه دو برابر می شود. میزان اطلاعات بالا می رود و هزینه ها کاهش می یابد و افراد بیشتری به نت متصل می شوند و بنابراین شانس بیشتری برای تحصیلات خوب می یابند و از این نوآوری در تمام مناطق زندگی دیده خواهد شد. پس ارتباط، تخته پرش تغییر است که شرکت کننده های بیشتری را از کشورها، تمدن ها و طرز تفکرهای مختلف می آورد.

تکلیف ۱

بعداً چه؟ سه مورد از تمایلات مناسب خود در بازار را مشخص کنید.

این تمرین مبنای پاسخ به این سوال است که “بعداً چه؟”. با حقیقت ذاتی خودتان شروع کنید، چه در گذشته و چه در آینده.

دقیق باشید و به جزییات بپردازیدو در مورد آمار جستجو کنید. من می دانم این تکلیف راحتی نیست ولی به انجام دادنش می ارزد. با افراد دیگر صحبت کرده و تبادل نظر کنید؛ مقاله بخوانید؛ تجزیه و تحلیل کنید و همه چیز را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*