راهگشای فروش

راهگشای فروش

یکی از راهکارهای افزایش فروش عرضه و نمایش محصول به مشتریان می باشد. همه عرضه و نمایش های فروش در مقابل جمع، شبیه یکدیگر نیستند. گاهی اوقات، شما خود را برای سخنرانی در مقابل یک جمع کوچک دو یا سه نفره از رده ی بالای شرکت آماده می‌کنید و ممکن است بعضاً جلوی بیست‌ و‌‌ پنج نفر یا حتی بیشتر، سخرانی نمایید. پیش از آن که، در مقابل هر جمعی به عرضه و نمایش فروشتان بپردازید، باید درباره ی چه کسی، چه چیزی، چه وقت، کجا و چرای گروه و خود جلسه به جمع آوری اطلاعات بپردازید. و سعی کنید تا جای ممکن در مورد گروه و هدف جلسه شناخت پیدا کنید.

امروز دیگر تصویر یک فروشنده در حالی که با شتاب به یک جلسه‌ی عرضه و نمایش فروش می‌رود و یک سامسونت بزرگ پر از بروشور، پوشه، کتابچه، آلبوم نمودارها و یک پروژکتور پایه بلند به همراه دارد، مشاهده نمی‌شود. این روز ها، شرکت های بی شماری اقدام به تهیه ی CD-ROM هایی کرده‌اند، که تمام این داده‌ها و اطلاعات را همراه با سایر قسمت های عرضه و نمایش دربرگیرد.

برخی از شرکت ها، قدم را پیش‌تر گذاشته و یک عرضه و نمایش را روی CD-ROM می‌گذارند و آن را برای مشتریان بالقوه می‌فرستند، یا آن را روی وب سایت خود در دسترس عموم قرار می‌دهند. این «فروشنده‌ی مجازی»، در واقع، اولین عرضه و نمایش فروش را انجام می‌دهد و اگر مشتری بالقوه نسبت به آن ابراز علاقه کرد، فروشنده‌ی حقیقی با او تماس می‌گیرد. بسیاری از شرکت‌ها از ثبات و یکدستی، کارایی از نظر صرفه جویی در هزینه ها، ذوق بصری، سادگی سفارشی کردن و تصویر مبتکرانه و خلاقانه ی این نوع پروژه های عرضه و نمایش لذت می‌برند.

هنگام ارائه‌ی یک عرضه و نمایش فروش در مقابل یک گروه، ضروری است که از آمادگی لازم برخوردار باشید، ظاهری آراسته داشته باشید و به خوبی تمرین کرده باشید.

یکی از راهها برای حصول اطمینان از این که عرضه و نمایش فروشتان به خوبی پیش می‌رود این است که زودتر از موعد در محل حاضر باشید، تا بازیکنان، چیدمان، تجهیزات و خود را مورد بازبینی قرار دهید. حتماً روی رهبران گروه تمرکز کنید؛ چرا که آنها ‌در فروش محصولتان به سایر اعضای گروه بسیار موثر باشند.

هر نوع مانعی ممکن است راه انتقال پیام، شور و علاقه مندی‌تان را سد کند. یک سری از این موانع به زبان بدن و الگوهای کلامی تان باز می‌گردد، و یک سری دیگر از موانع فیزیکی واقعی تشکیل شده اند. هنگامی که گروهی را مورد خطاب قرار می‌دهید، سعی کنید، وسایلی مانند پروژکتور، کامپیوتر و غیره، در میزی کنار شما قرار گیرد؛ که بین شما و گروه مخاطب هیچ مانعی وجود نداشته باشد.

یک فروشنده‌ی حرفه‌ای هرگز اجازه نمی‌دهد چیزی سر راه عرضه و نمایش فروشش قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*