تبلیغات تریزی

تبلیغات تریزی

با استفاده از این اصل، راهکارها، فنون، روش ها، ایده ها و مسائل بازاریابی و تبلیغات به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. مسائل آشنا (مأنوس) یا تکراری تحت عنوان کمپین ها و مسائل استاندارد بازاریابی و تبلیغات مانند تبلیغ محصولات قدیم.
  2. مسائل ناآشنا (نامأنوس) یا بدیع و خلاقانه تحت عنوان کمپین های خلاقانه و مسائل غیراستاندارد مانند تبلیغ محصولات جدید.

تئوری بازاریابی و تبلیغات تریزی می‌گوید «اگر قوانین عمومی ابداع و اختراع ایده‌های تبلیغاتی را یاد بگیریم، به آسانی می‌توانیم به راهکارها و راه حل‌های بسیار دست پیدا کنیم.»

مساله های تکراری و کمپین‌های استاندارد

تئوری تریز آشکار می‌کند که «در یک تقسیم بندی کلی، تمام مساله‌هایی که مخترعان در طول مسیر اختراع با آنها برخورد می‌‌کنند از دو حال خارج نیستند: یا مساله‌های آشنا و شناخته شده‌ای هستند که طبیعتاً راه حل‌های آشنا و شناخته شده‌ای دارند و یا مساله‌های بدیع و ناشناخته‌ای هستند که برای رسیدن به راه حل‌شان باید بیشتر فکر و تلاش کرد.» در تبلیغات تریزی مسائل دسته اول را می‌شود با استفاده از نمونه کمپین‌های اجرا شده، اطلاعات موجود در کتاب‌ها، مجلات تخصصی و یا با همفکری و راهنمایی کارشناسان حل کرد.

به مهندسان تبلیغ توصیه می‌شود چنانچه می‌خواهند بر روی کمپین تبلیغاتی خاصی کار کنند ابتدا به تجربیات، اطلاعات و برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی که برای محصولات و خدمات مشابه اجرا شده است مراجعه کنند تا با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در دقت و هزینه تحقیقات صرفه جویی کنند.

مساله های ناآشنا و غیراستاندارد یا کمپین های خلاقانه

مسأله‌های دسته دوم، در تئوری مسائل تریز، آنهایی هستند که هیچ راه حل آشنا یا شناخته‌ شده‌ای ندارند. این قبیل مسائل معمولاً در خودشان حاوی نکات متناقضی هستند. تریز می‌خواهد این تناقض‌ها را حل کند. مسائل کمپین‌ها و برنامه‌های بازاریابی و تبلیغاتی با راه حل ناآشنا را مسائل و کمپین‌های خلاقه می‌نامند که ممکن است نیازهای متناقضی را شامل شود. با توجه به دنیای پر رقابت و پیچیده امروزی، کمپین‌های خلاقانه بسیاری از شرکت ها و سازمان‌ها برای جذب مخاطبان، پیچیده شده است کمپین های تبلیغاتی با شیوه های خلاقانه سعی در تعریف و مهندسی مجدد مخاطبان پرداخته اند.

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*