قانون توانگری

قانون توانگری

حقیقت تکان دهنده درباره توانگری این است که توانگر بودن کاملاً درست است، نه نادرست. مجبورید ثروتمند باشید زیرا حق ندارید فقیر باشید. زندگی کردن و ثروتمند نبودن حتماً بداقبالی است چونکه به همان اندازه که می توانید فقیر باشید می توانید ثروتمند گردید. این وظیفه بی چون وچرای ماست که از راه های شرافتمندانه ثروتمند شویم و راه شرافتمندانه تنها راهی است که به سرعت ما را به سوی ثروت می کشاند.

توجه کنید که واژه «ثروتمند» به معنای برخورداری از وفور نعمت، و همچنین زندگی غنی تر و رضایت بخش تر است. همانا میزان آرامش، تندرستی، شادمانی و فراوانی شما، میزان توانگری شما را نشان می دهد. برای رسیدن به این هدف، راه های شرافتمندانه ای وجود دارد که انجام شان آسان تر از آن است که اکنون بتوانید تصورش را نیز بکنید. این هم یکی دیگر از حقایق تکان دهنده درباره توانگری است.

به عنوان مثال، اگر فقیر باشید نمی توانید احساس شادمانی و خوشبختی کامل کنید. وانگهی، لازم نیست فقیر باشید. فقر زایده کور بودن انسان در برابر نعمات بیکران خدا برای آدمی است. فقر تجربه یی آزاردهنده است. فقر می تواند سبب شود که زندانها از دزدان و جنایتکاران پر شود. فقر انسانها را می تواند به سوی اعتیاد، فساد و خودکشی سوق دهد و گاهی می تواند از کودکان پاک، بااستعداد و باهوش، مجرم و بزهکار بسازد. می تواند باعث شود مردم به کارهایی دست بزنند که اگر فقیر نبودند به فکرشان هم خطور نمی کرد. این نیز یکی از حقایق تکان دهنده درباره توانگری است. اما لازم نیست به زندگی در تباهی مالی ادامه بدهید. زیرا این مسأله راه حل دارد. این حق انسان است که توانگر، دولتمند و صاحب همه نعمت ها باشد. آفریدگارتان شما را توانگر می خواهد! این نیز یکی دیگر از حقایق تکان دهنده درباره توانگری است.

هیچ عذر و بهانه یی را برای کنار آمدن با تنگدستی یا پذیرفتن آن به صورت وضعیتی دائمی قبول نکنید. هر روز هفته و هر لحظه، خداوند را به چشم پدری دولتمند و پرمحبت بنگرید که وضع شما را می فهمد و احساس هایتان را درک می کند و نسبت به همه امور شما علاقه مند است و مراقب جزء جزء زندگی شماست. درباره ی همه کارهایتان، خواه امور مالی و خواه سایر امور، هدایت او را جویا شوید و فرمان الهی او را بطلبید. آنگاه از بهبود دلپذیر همه جنبه های زندگی تان به شگفت خواهید آمد. وعده الهی این است: «همه چیز از آنِ شماست.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*