راهنمایی های ماهرانه در بازاریابی چند سطحی MLM

mlm

mlm

بازاریابی چند سطحی، شگفت انگیز است. این تنها شکلی از کسب و کار است که دریافته ایم، زمینه بازی یکسانی را ارائه می دهد. به عبارت دیگر، هر کسی می تواند در این صنعت موفق شود. و بهترین بخش آن، این است که دیگران مسیر موفقیت را پیش از این مشخص کرده اند، بنابراین شما فقط باید به آنچه که آن ها انجام داده اند، نگاه کنید و سپس  آنرا دنبال نمایید. چیزهایی وجود دارد که شما بارها و بارها به عنوان اصول موفقیت در MLM آن ها را می شنوید. در اینجا پنج راهنما و نکته آورده شده است:

۱- آموزش پذیر باشید.

MLM کسب و کار تکرار است. کسانی که موفق شده اند، اسرار خود را برای موفقیت دیگران به اشتراک می گذارند، و تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که گوش دهید و سپس آنچه را که به شما می گویند، انجام دهید. متاسفانه، برخی از افراد به رهبران بالاتر از خود گوش نمی دهند، و به همین دلیل در ابتدا هیچ درآمدی ندارند. افراد موفق در MLM در چنین زمان و موقعیتی قرار گرفته اند– و اکنون در آمدشان، گواه بر آن است- بنابراین آموزش پذیر باشید و موفقیت های آنها را تکرار کنید.

۲- رویاها و اهداف خود را توسعه دهید.

مطالعات نشان می دهد که تعداد بسیار کمی از افراد رویاها و اهدافشان را می نویسند، اما کسانی که این کار می کنند، موفقیت های بالایی را کسب می نمایند. ابتدا رویاهای خود را شناسایی کنید. خانه رویایی خود را با جزئیات کامل توصیف کنید. به همین ترتیب، تصویر ذهنی از اتومبیل رویایی خود، تعطیلات، کمد لباس، شیوه زندگی و غیره ایجاد نمایید. از رویاها، اهداف خود را توسعه دهید. رویا، تصویر بزرگ است، و اهداف مراحلی هستند که شما را به رویاهایتان می رسانند. به عنوان مثال، بیایید فرض کنیم که ماشین رویایی شما یک مرسدس بنز SL65 با قیمت ۲۲۵،۰۰۰ دلار و پرداخت ماهیانه حدود ۳۸۰۰ دلار است. گام های لازم برای دستیابی به این رویا چیست؟ افزایش درآمد شما شاید ضروری باشد، بنابراین هدف شما افزایش درآمد ماهیانه است، مثلا ۱۰،۰۰۰ دلار . بعد، اهداف خود را به اهداف کوچک تر تقسیم نمایید (در مثال بالا، این کار برای افزایش درآمد ماهانه شما ۱۰،۰۰۰ دلار ضروری خواهد بود). هر روز، باید رویاها و اهدافتان را مرور کنید تا بتوانید فعالیت های روزانه خود را تعیین نمایید.

۳- کار.

بازاریابی شبکه، احتمالاً میلیونرهای بیشتری را نسبت به سایر صنایع تولید کرده است و اگر چه هر یک از این افراد کسب و کار خود را با شرکت های مختلف و با استفاده از روش های متفاوتی ساخته اند، همه آنها یک کار را انجام دادند- کار. MLM طرحی برای پولدار شدن سریع نیست؛ شما فقط از طریق کار سخت پولدار می شوید. یکی از تفاوت های اصلی که در افراد شکست خورده در مقایسه با افراد موفق شاهدیم، میزان کار آن هاست. اکثر افرادی که شکست خورده اند، به کسب و کار MLM خود مانند یک سرگرمی می نگرند، هر زمانی که اوقات فراغتی داشته باشند، کار می کنند. از طرف دیگر، افراد دارای درآمدهای بالا، هر روز برای کسب و کار خود کار می کنند. بیایید فرض کنیم که پس از ارزیابی دقیق برنامه خود، تنها می توانید ۱۰ ساعت در هفته را  به کسب و کار خود اختصاص دهید؛ پس یک برنامه ریزی روزانه داشته باشید. به خاطر داشته باشید، کار، گزارش تهیه کردن، چک کردن ایمیل یا گشت و گذار در وب نیست. کار در MLM یعنی تحقیق، ارائه، پیگیری، ثبت نام همکاران جدید، آموزش و پشتیبانی.

در ابتدا، شما باید ۹۰ درصد وقت خود را صرف تحقیق، ارائه، پیگیری و ثبت نام افراد جدید کنید. همانطور که شبکه شما گسترش می یابد، می توانید وقت بیشتری را به آموزش و پشتیبانی اختصاص دهید. اما هرگز و هرگز تحقیق و اکتشاف را متوقف نکنید، که در غیر این صورت کسب و کار شما از بین خواهد رفت.

۴-همواره پایدار باشید.

اکثر بازاریابان شبکه خیلی زود خسته می شوند. آنها انتظار دارند که در ماه اول، ۱۰،۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند و زمانی که این اتفاق نمی افتد، جا می زنند. اما ساخت یک کسب و کار MLM طول می کشد. شما باید با بسیاری از افراد تماس بگیرید، سخنرانی های بسیاری داشته باشید و طرد شدگی های بسیاری را باید بپذیرید. با این حال، فردی که همواره پایدار است و مقاومت می نماید، موفق خواهد شد. اگر شما یک سیستم موفق را تکرار کنید، تنها چیزی که شما را از موفقیت جدا می کند، زمان است. وقتی همه چیز، تیره و تار به نظر می رسد، شما به راهتان ادامه دهید. یک تماس دیگر بگیرید. با یک نفر دیگر صحبت کنید. یک بار دیگر پیگیری کنید. اگر شما با شرکت درستی کار کنید، هرگز نباید ناامید شوید زیرا در نهایت موفق خواهید شد.

۵- یک میلیون دوست داشته باشید.

مشاوره ای که بیشترین تاثیر را در موفقیت بازاریابی شبکه ای دارد، این است که با ایده پیدا کردن یک میلیون دوست به جای یک میلیون دلار به کار خود ادامه دهید. تنها زمانی می توانید در بازاریابی شبکه موفق شوید که به دیگران در موفقیتشان کمک نمایید. پس بیرون بروید و دوستان جدیدی پیدا کنید که می توانید آن ها را در کسب و کار خود موفق سازید. خواسته ها و نیازهایتان را فراموش کنید و به جای آن، به این دوستانتان خدمت کنید. این مفهوم، “رهبری خدمت” نامیده می شود – شما با خدمت به کسانی که رهبریشان می کنید، پیشرو می شوید. هرچه دوستان بیشتری پیدا کنید و به آن ها خدمت نمایید، موفقیت شما در بازاریابی شبکه ای بیشتر می شود.

این پنج اصل موفقیت تنها آغاز کار است. این اطمینان وجود دارد که حامیان و رهبران بالادست شما، فهرست شخصی خودشان را دارند، بنابراین از آنها بپرسید که چگونه موفق شده اند. و در نهایت، این را درک کنید: داشتن چنین دانشی، یک چیز است- و انجام آن چه که آموخته اید، چیز دیگری است. بنابراین سازنده باشید و ببینید که چگونه کسب و کار و درآمدتان، افزایش و رونق می یابد.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*