قانون توانگری

قانون توانگری

به راستی که خدا آنجا که به عقل بشر نمی‌رسد دری می‌گشاید. این حقیقت را دریابید و محکم به آن بچسبید. اگر آدمی مفهوم شکست را پشت سر می‌گذاشت، چه چیزها می‌دید: کار و بارهایی که نجات یافته‌اند، بخت و اقبال و منالی که بنا شده‌اند، اکتشافی که به انجام رسیده‌اند، اختراعاتی که تکمیل شده‌اند، و مردگانی که به زندگانی بازگشته‌اند. خدا را شکر کنید که نعمات و موهبتهایش به علت بینش محدود ما متوقف یا کوچک نمی‌شود. در نگاهبانی از شهامت و ایمانتان پایدار و استوار باشید. مدام به یاد آورید آنجا که به عقل احدی نمی‌رسد، خدا راه می‌گشاید!

به عبارت دیگر، برای رسیدن به آرزو لازم نیست به تنهایی دست به کار شوید. به شما وعده داده شده است: «سؤال کنید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز خواهد شد. زیرا هر که سوال کند یابد و کسی که بطلبد دریافت کند و هر که بکوبد برای او گشاده خواهد شد.» بیشتر مردم این راز توانگری را نادیده می‌انگارند و اجازه می‌دهند ثروت از کنارشان بگذرد، تنها به این علت که از قدرتی برتر مدد نمی‌خواهند تا شیوه کسب موهبتشان را به آنها بیاموزد.

از هم اکنون خودتان را نه تنها توانگرتر، که دارای استقلال مالی مجسم کنید. «هر آنچه را مدام با چشم باطن ببینید، اسرارش را بر شما آشکار و هدایایش را به شما پیشکش خواهد کرد.» به راستی که فرایندی فرح انگیز است، هر چند واهی نیست، اگر دارای اندیشه‌ای روشن و مشخص باشید.

کامیابی از آنِ انسانی است که تنها به یک آرزو چشم بدوزد و هر چه او را از یگانه هدفش باز می دارد کنار نهد.» اگر ذهنی دارید که تنها به یک هدف چشم می دوزد حتماً توانگر و پیروز می‌شوید. آنگاه از هر نظر این فرصت را خواهید داشت تا سایر جنبه های هستی خود را بگسترانید؛ و این گسترش اعتباری برای خودتان و بشریت خواهد بود. یکی از صاحبان نفت در تگزاس، از این راه غیر منتظره به بخت و اقبال رسید که چاه هایی را که دیگران حفر کرده بودند و به نفت نرسیده بودند «عمیق تر» حفر کرد. در قلمرو اندیشه توانگرانه شما نیز می‌توانید همین کار را بکنید!

به راستی که برای تسلط بر همه جنبه‌های زندگی مجهزید! لازم نیست مصالحه کنید. حتی فکر سازش را دور بیندازید.

«با دست برداشتن از فعالیتهای غیر ضروری، معاشرتهای غیر ضروری، روابط غیر ضروری، گفتگوهای غیر ضروری، مخصوصاً صحبت های غیر ضروری با مردمانی صاحب ذهن پریشان و اندیشه های پراکنده، در می یابید که استقلال مالی همین گوشه و کنارها و بسیار نزدیکتر از آنچه که می پنداشتید است.»

انضباط خویشتن را آغاز کنید. وقت و نیرویتان را به هدر ندهید و تنها با مردمانی صاحبِ ذهن توانگر که با شما هم سلیقه‌اند و دارای علائق مشابه و سازگار، نشست و برخاست کنید. از چیزهای غیر سازنده یا مسائلی که با رؤیای عظیم توانگری شما ارتباط مستقیم ندارند رو برگردانید؛ به محض اینکه از جلب رضایت دیگران دست بردارید و جرأت کنید به «صدای آواز آهسته و ملایم» پیشرفت در دلتان گوش فرا دهید، می‌توانید یقین بدارید که در راه استقلال مالی قرار گرفته‌اید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*