موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

آیا تا به حال با خود اندیشیده اید که مشتری های من به چه چیزی نیاز دارند و برای ترغیب مشتری ها به دادن پاسخ مثبت چه کاری می توانم انجام دهم؟ آیا به ایده ‏ها اجازه وارد شدن به ذهنتان را می دهید تا با آنها به نحوی خلاقانه و پیشگیرانه عمل کنید؟

بهره ‏گیری از استراتژی آمادگی، باعث کاهش زمان آماده سازی و افزایش تاثیرات خواهد شد. در هنگام آماده سازی خود، از سه مرحله زیر پیروی کنید:

  • آماده سازی استراتژیک را مبنای شروع کار قرار دهید. به اهداف بلند مدت خود در برقراری ارتباط با مشتری ها فکر کنید و سپس اهداف آنی و کوتاه مدت را برای ترتیب دادن یک دعوت از آنها اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما قابل ارزیابی، قابل دستیابی و داری یک چهارچوب برای کنترل سرعت حرکت هستند. به ارزیابی خروجی های این دعوت بپردازید و فرایند رسیدن به پای قرارداد را سرعت ببخشید. روند گردش صحبت میان خود و مشتری را در قرار ملاقات ها در ذهن به تصویر بکشید و ابتدا به مشتری زمان بدهید تا آغازگر گفتگو باشد.
  • پس از آن مشتری را را آماده کنید. به اهداف، شرایط، نیازها و حوزه ی تصمیم ‏گیری مشتری فکر کنید.
  • درآخر، روی آمادگی فنی، محصولی خود متمرکز شوید.

از دامنه ی محصولات و قابلیت های خود برای مواجه شدن با نیازهای مشتری بهره بگیرید. سوال هایی را که قرار است بپرسید را برنامه ریزی کنید، موانع را پیش بینی نمایید و کارایی هر آنچه را در چنته دارید به حد اعلای آن برسانید. فهرست ملزومات ملاقات با مشتری را در ذهنتان مجسم کنید و مطمئن شوید که نگرش مشتری محور خود را هم چنان حفظ کرده اید. هر زمان که امکان آن فراهم شد، برای برنامه ریزی یک قرار ملاقات، پیش قدم شوید و آن چه که از رهگذر صحبت های مشتری نصیبتان می‏ گردد به فهرست خود بیفزایید.

در ذیل به ذکر پیشنهادهایی می پردازیم که در روند آمادگی یافتن، به شما کمک می کند:

  • آمادگی برای همه ملاقات‏ ها: برای قرار ملاقات یک هدف مشخص با یک چهارچوب زمانی، تعیین کنید تا به کمک آن، سرعت حرکت خود را کنترل کنید و در انحصار درآوردن بازار، هدف را تسریع بخشید.
  • سازماندهی همه مطالب: به مشتری های خود نشان دهید که تمام توجه شما به نیازهای ایشان معطوف است.
  • تصویر سازی ذهنی قرارهای ملاقات: روند قرار ملاقات ها را در ذهن خود برنامه ریزی کنید و به مشتری، زمانی را برای صحبت کردن اختصاص دهید.

در فرآیند ایجاد آمادگی تمام چیزهایی را که در اولویت اول قرار دارند در صدر فهرست خود قرار دهید. کار را به صورت هدفمند آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*