هنر تاثیرگذاری و فروش

فروش یک توانایی است که مردم را وا می دارد تا از دیدگاه شما به قضایا نگاه کنند. ساختار و فرمول اصلی فروش را می توان در دو واژه خلاصه کرد: ۱-“اعتقاد” به آنچه می فروشید ۲-“جدیت”. این دو واژه در هنر فروش از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. اگر اعتقاد به آنچه می خواهید بفروشید داشته باشید، قطعاً موفق خواهید بود. پس در هنر فروش همیشه باید به این موضوع اعتقاد داشت که می توان هرچیزی را فروخت به شرط اینکه برای فروش آن تمامی ابعاد را بسنجید و هرگز برای رسیدن به اهداف خود خسته نشوید، چون شکست خوردن آغاز موفقیت است.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای با عنوان هنر تاثیرگذاری و فروش را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

اعتماد سازی

یک محصول یا خدمتی که با مشتری و مصرف کننده مرتبط می شود، می تواند اعتماد او نسبت به این پیشنهاد را جلب کند. این به سمت ارائه ی پیشنهاد حرکت می کند تا اینکه تنها بر ویژگی ها و مزایای محصول تمرکز شود. چیزی که امروزه هسته ی اصلی تفکر مالکین برندهای جهانی نظیر”پی اند جی”،”یونیلور”، و “کوکاکولا”، است. تمرکز بر روی برندهای همکار به عنوان کلیدهایی برای جلب اعتماد مشتری و بالابردن فروش.

روانشناسی فروش از مبادله گر بودن به سمت ساخت کلماتی معنا دار برای ارتباط با مشتری و به منظور جلب اعتماد وی تغییرکرده است. رویکرد مبادله ای برای فروش رو به انحلال است. شاهد این سخن را می توان در فروش ضعیف بسیاری از کسب و کارها دید که می خواهند در این اقتصاد آشفته شناور حرکت کنند.

هنر تاثیرگذاری و فروش

در بسیاری از مفاهیم فروش، هر دو طرف تلاش می کنند تا پیشنهادهای پیچیده را درک کرده و بر قیمت تمرکز کنند. بخشی از مشکل این است که برخی حرفه های فروش تمایل دارند با همه یکسان رفتار کنند، همین مورد باعث می شود آنها در بستن فروش موفق عمل نکنند. و ما اگر می خواهیم در فروش و بازاریابی موفق باشیم، باید تفکر خود را به صورت مناسبی تغییر دهیم. در نتیجه، باید تغییری اساسی در دید ما نسبت به مشتری صورت گیرد. پس از این، بهتر است بر رفتارها، ارزش ها،اعتقادات و رفتارهای آنها تمرکز کنیم. اگر ما آماده ی رفتن به سوی مشتری باشیم تا اینکه محصولی را به او بفروشیم و بخواهیم کیف پولش را باز کند، به سویی رفته ایم که می توانیم هر کسب و کاری را رشد دهیم. اولین نقطه دیدگاه مشتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*