قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

تقویت روحیه یکی از سرفصل‌های کاری مورد علاقه‌ی لومباردی است. او باور داشت که این موضوع یکی از مهم‌ترین مهارت‌های رهبری است. در رموز رهبری لومباردی، برخورداری از روحیه قوی قابلیتی است که به رغم وجود همه تنش‌ها و فشارهای روانی، فرد را در پیمودن مسیر و دستیابی به هدف، حفظ می‌کند. داشتن روحیه قوی به معنای جستجوی راهی برای رفع و خروج از فشارها و مصائب غیرقابل اجتناب و نیرو گرفتن از آن‌هاست. روحیه قوی به معنای توانایی جان به در بردن از لغزش‌ها و شکست‌ها نیست، بلکه به مفهوم قویتر برگشتن از میدان شکست است. قدرت روحی یک ویژگی اکتسابی است و چیزی نیست که مردم با آن به دنیا بیایند ما مسیر خود را به تدریج و با دستیابی به اهداف جزئی شروع می‌کنیم. پس از آن به افق دید خود، وسعت می‌بخشیم و موفقیتی پس از موفقیت دیگر برای ما حاصل می‌شود. اگر در کار خود بردباری پیشه کنیم، بر همه مشکلات فائق خواهیم آمد.

در این جا سه روش، جهت تقویت قدرت روحی ذکر می‌گردد:

استقامت در مقابل سختی‌ها: رهبران نمونه، افراد خود را در دستیابی به هوشیاری و تمرکز یاری می‌نمایند. ضمن پایداری مقابل سختی‌ها، نقطه‌ی انفصال افراد و سازمان را از درون مهار کنید.

هرگز تسلیم نشوید: نمایش عمل‌کرد مطلوب در زمانی که هیچ‌گونه مشکل یا فشاری متوجه شما نیست کار بسیار آسانی است، اما چند نفر از ما، توانایی آن را داریم زمانی که شکست زانوان ما را سست می‌کند توازن و تعادل خود را حفظ کنیم؟ قدرت روحی به معنای انعطاف‌نا‌پذیری به خرج دادن در مقابل مصائب نیست، بلکه به معنی حفظ ثبات و تعادل در زمان رویارویی با چالش‌هاست.

هدفمندی در اجرای کار: قدرت روحی، به مفهوم اراده در حفظ تعهدات نسبت به خود و داشتن عزم راسخ است. توانایی حفظ انگیزه، بدون در نظر گرفتن موانعی که در مسیر، قد علم می‌کنند نیز مترادفی برای یک روحیه قوی است.

«مهم‌ترین ویژگی شخصیتی یک انسان موفق، بهره‌مندی از یک روحیه قوی است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*