فرهنگ واژگان برند

فرهنگ واژگان برند

ساختار: Architecture

ساختار نام تجاری راه و روش ترکیب و نام‌گذاری نام‌های تجاری شرکت و چگونگی ارتباط همه‌ی اسامی تجاری با یکدیگر است. ساختار جزء مهمی در برقراری روابط استراتژیک محسوب می‌شود و شامل سه نوع به شرح ذیل است:

ساختار یکپارچه که نام شرکت برای تمام محصولات و خدمات عرضه شده توسط بنگاه استفاده می‌شود؛ ساختار تضمین کننده که در آن همه‌ی نام‌های تجاری فرعی با یک تضمین شفاهی یا کتبی به نام تجاری شرکت مربوط می‌شوند؛ و ساختار مستقل که نام تجاری شرکت تنها به عنوان یک کمپانی مرکزی (شرکتی که مالک سهام یک یا چند شرکت است و در سیاست آن (ها) مداخله می‌کند) عمل می‌کند و هر محصول یا خدمت به طور مجزا برای بازار هدف خود نام‌گذاری می‌شود. انواع گوناگونی از این سه ساختار اولیه وجود دارد. شرط مهم این است که هر ساختار به جای استفاده از عوامل مؤثر داخلی از قبیل حسابداری، تشکیلات انسانی یا پیشینه، از مشتری به عنوان کانون اولیه طرح‌ریزی خود استفاده کند.

مدیر طراحی و تولید امور هنری، مدیر امور هنری: Art Director

در دنیای تبلیغات و برندینگ، مدیر تولید امور هنری مسئول ظاهر و تأثیر یک آگهی تبلیغی، بروشور، آرم شرکت یا عملیات تبلیغات تعاملی، و در آگهی تلویزیونی، مسئول سبک بصری آن است. به طور سنتی، همتای مدیر امور هنری، نویسنده‌ی تبلیغات است که آگهی‌های تجاری و مطالب تبلیغاتی را می‌نویسد. هر کدام یا هر دوی آنان توانایی خلق ایده‌ی اصلی برای نام تجاری را دارند که در نتیجه به شکلی از روش‌های ارتباط با مشتری نمود پیدا می‌کند.

کارها و تصاویرگرافیکی: Artwork

فایل‌های دیجیتالی طرح یا آرم که آماده‌ی چاپ یا تولید هستند. کار طراحی شده بعد از تصویب طرح به تصاویر گرافیکی تبدیل خواهد شد. فایل تصاویر گرافیکی، استانداردهای اندازه‌‌ی مناسب، وضوح، رنگ‌ها، نوع و اندازه‌ی قلم‌ها و صفحه‌آرایی مطلوب را قبل از تحویل کار برای چاپ و تولید تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*