بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئو مارکتینگ)

بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئو مارکتینگ)

کسب و کارها باید دنیایی از اطلاعات را مدیریت و از آنها استفاده کنند. این اطلاعات شامل یک موقعیت جغرافیایی، یک آدرس، یک محدوده و منطقه سرویس‌دهی، محل‌هایی برای فروش و مسیرهای تحویل که بتواند در یک نقشه دیده شود و تحلیل گردد، می‌باشد.

GIS می‌تواند با تجارت و کسب و کار، داده‌های سرشماری، داده‌های جغرافیایی و داده‌های مشتریان، یکپارچه شود و به این ترتیب برنامه‌هایی را تولید کند که می‌توانند در سرتاسر یک سازمان به طور کامل از طریق اینترنت به اشتراک گذارده شوند.

این سیستم بازگشت سرمایه را روی یک میزبان برنامه‌های کاربردی جغرافیایی که شامل بهترین سایت‌ها، نمایش عملکرد مشتریان، تحلیل محدوده بازار، به روزآوری و مدیریت دارایی‌ها در زمان واقعی و تعبیه و ایجاد خدمات مبتنی بر محل استقرار برای مشتریان می‌باشد، حداکثر می‌کند و دارای قابلیت‌های زیر می‌باشد:

تحلیل مشتری

GIS به کسب و کارها کمک می‌کند که ارزش و رفتار مشتریان را سازماندهی و پیگیری کنند و بتوانند تشخیص دهند که:

مشتریان سازمان چه کسانی هستند؟

بهترین مشتریان سازمان چه کسانی هستند؟

مشتریان سازمان چه چیزی می‌خرند؟

چگونه می‌توان به آنها دست یافت؟

کجا می‌توان مشتریان دیگری همانند آنها یافت؟

مناطق مشخص شده، مناطقی هستند که برای تجارت موردنظر، منطقه هدف محسوب می‌شوند. موقعیت فروشگاه با یک مربع مشخص شده است. این اطلاعات می‌تواند زمینه‌ای برای تحقیقات بعدی صاحبان کسب و کارها ایجاد کند و از این طریق کسب و کارها می‌توانند تحلیل کنند که مشتریانشان برای دسترسی به کالاها و خدمات آنها باید چه مسیرها و موانعی را پشت سر بگذارند و چگونه می‌توانند به مشتریان در راه‌یابی به مقصدشان کمک کنند، چگونه تسهیلات خود را بهتر در اختیار مشتریان قرار دهند و با مدلسازی ساختار و فعالیت‌های رقبای خود، برای کسب مزیت رقابتی در بازار برنامه‌ریزی‌های بهینه داشته باشند.

تحلیل بازار

روشی که در یک منطقه خوب جواب می‌دهد ممکن است در منطقه دیگر، به خوبی عمل نکند. ابزار تحلیل بازار GIS می‌تواند به ما کمک کند که تعیین کنیم کدام محصول و تبلیغات با شیوه زندگی و الگوی خرید مشتریان ما سازگار است.

انتخاب محل

اطلاعات و داده‌های مشتریان می‌تواند به ارزیابی موقعیت فروشگاه‌ها کمک کند. GIS می‌تواند به کسب و کارها در انتخاب محل مناسبی برای احداث فروشگاه‌های بعدی، مراکز توزیع یا مناطق سرویس آنها کمک کند. با GIS می‌توان نفوذ بازار، اشتراک بازار محدوده تجاری را به تصویر کشید.

مدیریت مناطق فروش

این مبحث شامل مدیریت تمام منابع تحت مالکیت یک سازمان می‌شود و برنامه‌ریزان را قادر می‌سازد که بتوانند تمام داده‌های مربوط به دارایی‌های خود را پیاده‌سازی، تحلیل و مدیریت کنند.

توانایی‌های GIS به عنوان یک سیستم اطلاعات بازاریابی (MKIS)

GIS امکان تصمیم‌گیری‌های بازاریابی را طی دو مکانیسم زیر امکان‌پذیر می‌کند:

راهی برای تحلیل هوشمند داده‌های داخلی و یا خارجی بازاریابی را در یک قالب مخصوص جهت تصمیم‌گیری‌های بازاریابی ایجاد می‌کند.

GIS امکان یکپارچه‌سازی داده‌های هوشمند داخلی و خارجی را به منظور افزایش تأثیرگذاری تصمیمات بازاریابی، ایجاد می‌کند.

 

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*