small-business

small-business

اینترنت یک برابرکننده بزرگ است که به کسب و کارهای کوچک، فرصت های بازاریابی می دهد تا با رقبای بزرگتر خود برابری کنند. تجارت آنلاین می تواند هزینه بر باشد و اگر دقت نکنید، هزینه های آن می تواند به بودجه شما ضربه بزند.

خبر خوب این است که تعدادی از روش های ارزان بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک می تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود برسید و برخی از آنها رایگان نیز هستند. از صاحبان کسب و کارهای کوچک نظرسنجی ای شده است تا ۱۰ تاکتیک برتر برای بازاریابی کسب و کار شما را به صورت خلاصه بیابیم.

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای کوچکی که شما استطاعتش را دارید:

  1. ارسال فیلم به صورت آنلاین

«این روزها، مشکل اصلی بازاریابی برای هر نوع کسب و کاری، دریافت وام می باشد و ویدئوهای آنلاین راه حل این مشکل است»، آلفرد پور صاحب مرکز کسب و کارهای کوچک و مولف کتاب «قدرت بازاریابی برای کسب و کار کوچک: چگونه شما می توانید فروش را با ویدئوهای کم هزینه افزایش دهید». «پور اعلام کرد که کلیپ ها در عرض ۳۰ دقیقه پس از انتشار در یک سایت موجود، آن سایت را به صفحه اول جستجوگر گوگل انتقال می دهند و در عرض یک روز به یکی از دو موقعیت بالاتر حرکت می کنند».

همچنین او اضافه می کند که چنین ویدئویی نیز به کسب و کار شما حتی پس از آنکه مشتریان بالقوه آن را آنلاین پیدا کردند، کمک می کند. «یک مطالعه نشان داده که مشتریانی که ویدیوئی را در سایت شما می بینند، ۱۷۲ درصد احتمال بیشتری دارد تا محصول یا خدمات شما را خریداری نمایند».

پور می گوید شما می توانید ویدئو را خودتان درست کنید و یا اینکه می توانید یک فرد حرفه ای را با قیمت ۵۰۰ دلار یا کمتر برای یک ویدئو در بسیاری از بازارها استخدام کنید که در نیویورک حدود ۳۵۰ دلار است.

  1. پست کردن مطالعات موردی در وب سایت خودتان

دیوید رندر، مدیر ارشد عملیات نرم افزار شرکت کوچک Account Mate اشاره کرد: «یکی از عملیات های ارزانی را که مورد استفاده قرار می دهیم، این است که مطالعات موردی درباره مشتریان خرسند و موفق خود را، به وجود آوریم».   .

رندر می گوید: «ما یک مصاحبه تلفنی کوتاه با مشتری انجام می دهیم و سپس یک الگوی استاندارد را پر می کنیم و آن را در وب سایت خود قرار می دهیم». این کار برای کسب و کارهایی در هر اندازه کارساز است و اگر فردی را در خانه داشته باشید که توانایی نوشتن داشته باشد، هیچ هزینه ای نخواهد داشت.

رندر می گوید لازم نیست تا مطالعات موردی بسیار گسترده باشند، اما باید اطلاعات مفیدی را در بر بگیرند. «موضوع این است که باید مشکل خاص را برای مشتری بیان کنید و توضیح دهید که محصول یا خدمات شما چگونه این مشکل را حل خواهد کرد و سپس مطمئن شوید که نقل قولی از مشتری در مورد رضایتمندی او را هم در متن قرار دهید».

  1. استفاده از وبلاگ خود برای رسیدن به چشم انداز و مشتریان

حسن باواب، موسس و مدیر عامل شرکت Magic Logix که یک سازمان تعاملی؛ بازاریابی دیجیتال است، اعلام کرد : «ما با استفاده از وبلاگ مان، اخبار مربوط به شرکت، اخبار مربوط به مشتریان، جوایزی که به دست آورده ایم، و مطالب دیگر مانند ویدیوهایمان در YouTube را به اشتراک می گذاریم»،

هنوز وبلاگ ندارید؟ خوب تهیه یک وبلاگ از آن چه فکر می کنید، راحت تر است.باواب می گوید: «کسب و کارها می توانند یک حساب کاربری رایگان با وردپرس را برای وبلاگ خود راه اندازی کنند.». وبلاگ، یک ابزار عالی برای ماست تا موقعیتمان به عنوان رهبران فکری در بازاریابی دیجیتال را مستحکم کنیم. هنگامی که محتویاتی با کیفیت بالا با حضور رسانه های اجتماعی ترکیب شود، ما می توانیم دسترس مان به رسانه ها و مشتریان را گسترش دهیم. در این زمینه طراحی حرفه ای وب سایت می تواند بسیار کار ساز باشد.

نکات دیگری درباره بازاریابی های مقرون به صرفه برای کسب و کار های کوچک

  1. شرکت خود را در نقشه های گوگل/ محلی لیست کنید

دیوید هادسون مدیر عامل Easy Clear یک کسب و کار خانوادگی برای ترخیص کالا از گمرک لندن اعلام کرد: «حضور شرکت در نقشه های گوگل / محلی بسیار مهم است، و کاملاً هم رایگان است»

هادسون می گوید هنگامی که با بازاریابی کسب و کارهای کوچک مواجه می شوید، حضور در نقشه های گوگل/محلی به دلایل بسیاری مهم است. هنگامی که مشتریان در منطقه ای ساکن هستند، این کار، آن ها را به محل استقرار شما هدایت می کند، و کسب و کارتان اغلب در رتبه بندی جستجوگر گوگل بالاتر نشان داده می شود. «در نهایت، به دلیل این که مشتریان می توانند نظر دیگران درباره شرکت را بررسی کنند و خودشان هم نظر دهند، ابزاری است برای ارزیابی تلاش هایمان که به ما کمک می کند تا مشتریانمان را بهتر درک کنیم».

  1. در مکان های گفتگو و اجتماع عمومی به جست و جوی مشتریان بپردازید

مارک راشوورث، رئیس پژوهش در بلو لاجیک وب Blue logic web که یک شرکت پشتیبانی IT  راه حل های شبکه ایست توصیه می کند تا از خدمات جست وجو در مکان های گفتگو و اجتماع عمومی مانند: Board Reader.com، Board Tracker.com و Omgili.com  استفاده نمایید. «آنها به شما این امکان را می دهند تا به جست وجوی افرادی بپردازید که علاقه مند به محصولات و خدمات شما هستند.» همچنین راشوورث می گوید: «یک نکته دیگر اینکه، فروش های آنلاین انجام ندهید: راه حلی ارائه دهید و مطمئن شوید که به پاسخگوی موضوعات جدید  یا اخیر است».

  1. اطلاعات را در سرتاسر وب به اشتراک بگذارید.

«این روزها، یکی از ارزان ترین راه ها برای ترویج شرکت های کوچک به اشتراک گذاشتن آنچه انجام می دهید و آنچه که دوست دارید است» این را توماس اسمایکووسکی، مدیر عامل شرکت Web soul می گوید که یک سازمان کوچک بازاریابی رسانه های اجتماعی در  Bydgoszcz لهستان است.

«آیا یک پروژه جدید را تکمیل کرده اید؟ درباره اش در وبلاگ، در توییتر، فیس بوک یا هر کجای دیگر بنویسید. یک عکس عالی جدید گرفته اید؟ آن را پست کنید. آیا در حال خواندن مقاله ای درباره بهتر شدن در شغل تان هستید؟  آن را در اینترنت به سایرین هم توصیه نمایید. آیا چیزی پیدا کرده اید که برای شما و مشتریان تان جدید و شگفت آور است؟ در مورد آن بنویسید و آن را برای عموم پست کنید».

در حالی که اسمایکووسکی می گوید که می داند ممکن است در ظاهر دیوانگی یا بی ثمر به نظر برسد، او اصرار دارد که عکس این قضیه صادق است. «این کارها به شما کمک می کند تا در انجام کارتان بهتر شوید، این کار الهام بخش است و به مردم کمک می کند تا شما و شرکت تان را پیدا کنند».

بنا به قول اسمایکووسکی زمانی که برای اولین بار کارش را به عنوان توسعه دهنده نرم افزار شروع کرد، از این استراتژی سال ها استفاده  کرد. «من، بدون صرف حتی یک پنی برای تبلیغات، مشتریان بسیاری جذب کرده ام. علاوه بر این، تمام این افراد به صورت طولانی مدت بودند که بهتر از چیزی بود که می توانستم از طریق تبلیغات به دست آورم».

  1. از گزینش محتوا برای به حرکت درآوردن علاقه به سمت محصولات خود استفاده نمایید

رابرت ملتون بنیانگذار Funtober یک شرکت تجارت الکترونیکی است و لباس های هالووین می فروشد می گوید: «استراتژی بازاریابی ارزان مورد علاقه من گزینش محتوا است»

ملتون می گوید: «ما در حال حاضر، در حال جمع آوری اطلاعات در مورد جشن های ماه اکتبر، طرح های ذرت و کدو تنبل، جشنواره های پاییزی، خانه های اوراح و تور اشباح در ایالات متحده هستیم». «مردم به دنبال اطلاعات هستند. تنها هزینه آن، زمانی است که صرف سرهم کردن این اطلاعات می کنیم و صدها هزار نفر در پاییز به وب سایت ما می آیند و به دنبال اطلاعات می گردند».

استراتژی های بیشتر برای بازاریابی کسب و کارهای کوچک

  1. از خدمات آنلاین برای هدف گیری دوباره فروش های از دست رفته و فهرست کردن محصولات استفاده نمایید.

استیوِن بسِلیو، معاون رئیس عملیاتی در Back In Style.com که یک بوتیک کوچک مد آنلاین است، این مشاوره بازاریابی را برای کسب و کارهای کوچک ارائه می دهد. از خدمات ارائه شده در سایت های تخصصی بازاریابی استفاده نمایید.

برای مثال، Lexity.com شما می توانید برنامه هایی را انتخاب کنید که کسب و کارتان را با توجه به نیازهای خاص تان اعلام نماید. برنامه (Lexity) یا همان اَپ ها را برای سبد خرید آنلاین شما مدیریت می کند.» این را بسلیو می گوید. «نرم افزارها می توانند محصولات شما را در گوگل، The Find، Shop.com و فیس بوک لیست کنند و همچنین کمپین های Ad Words شما را مدیریت نمایند و حتی مشوق هایی مانند like، ۱+ و یا اشتراک در خبرنامه را در سایت شما قرار دهند».

بسلیو می گوید Lexity یک سرویس رایگان است که مدیریت آن بسیار است. «برنامه ها، بین ۱۹ دلار و ۳۹۹ دلار در ماه هستند که توسط کارکنان عظیم پشتیبانی حمایت می شوند».

  1. از داستان های اسپانسر فیس بوک استفاده نمایید.

جِیمی پرتزلوف مدیر بازاریابی آنلاین برای جواهرات Wix on  که یک فروشگاه تمام عیار جواهرات لوکس و ساعت مچی در مینیاپولیس دارد اشاره کرد «از زمانی که فیس بوک، Edge Rank خود تغییر داد تا تنها به ۱۰ درصد از پیروان شما اجازه داده شود که پست های شما را ببینند، استفاده از داستان های اسپانسری، مهم تر و مهم تر شد».

پرتزلوف می گوید: «داستان های اسپانسری به شما این اجازه را می دهد تا در مقایسه با پست های معمولی، پست هایتان را به مخاطبان بزرگتری نشان دهید.» «ما تعاملات بسیاری با طرفداران مان را با استفاده از پست های ترویجی دیده ایم».

پرتزلوف می گوید: این استراتژی های بازاریابی، چیزی بیش از فروش مستقیم را ارائه می دهند؛ همچنین یک ابزار قدرتمند برای افزایش آگاهی و تبلیغات دهان به دهان می باشد. «فیس بوک، اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند باشد.» «برخی از تبلیغات را امتحان نمایید، آن ها را تست کنید و سپس ببینید که کدام یک برای سازمان شما کارسازتر است».

و اینکه، لازم نیست تبلیغات انتخابی گران باشد. پرتزلوف توصیه می کند تا ۵۰ دلار برای تست ابزارهای بازاریابی و نیز برای شروع کار هزینه هایی بین ۵ دلار تا ۱۰ دلار در روز را اختصاص دهید. «من فکر می کنم شما با نتایج و  ROI پنجاه دلاری خود خوشحال خواهید شد».

  1. استفاده از خدمات آنلاین برای جلب توجه رسانه ها

هر داستان خبری که ویژگی های شما یا شرکت تان را نشان دهد، تبلیغ رایگان به حساب می آید. شما می توانید به صورت رایگان در Help aReporter Out.com ثبت نام کنید و منابع پاسخ به سؤالات نوشته شده توسط خبرنگاران از نشریات برتر را در آنجا مشاهده نمایید. از خدمات این سایت، این است که ایمیلی به همراه لیستی از سوالات خبرنگاران را چند بار در روز برای شما ارسال می کند که تعیین فرصت های مناسب را برای شما آسان می سازد.

شما همچنین می توانید تبلیغات را در رسانه ها از طریق انواع خدمات آنلاین ارزان مانند PR Web.com انجام دهید. «PR Web یک منبع عالی برای تبلیغات و بهبود آگاهی درباره برندهاست». این را بسلیو می گوید «انتشار معمول مطبوعات اساسی تنها ۹۹ دلار هزینه دارد و ما قصد داریم تا اخبار شرکت، فروش، نقاط عطف و غیره را هر سه ماهه یک بار منتشر سازیم». همه تاکتیک های بازاریابی ذکر شده در بالا برای همه شرکت ها کارساز نخواهد بود، اما ترکیبی از آنها یا سازگاری با هر یک از آنها می تواند برای هر شرکتی مفید باشد.

گروه کلید با دارا بودن تیمی از کارشناسان مجرب به افراد و سازمان های مختلف مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار می دهد پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*