چگونگی میلیونرشدن

چگونگی میلیونرشدن

چگونه-قبل-از-سی-سالگی-میلیونر-شوید

صادقانه بگویم، برای افرادی که در اوایل قرن ۲۱ در دوران جوانی خود بوده اند، آینده بسیار مبهم و نامشخص است زیرا این افراد گمان می کنند که میلیونر شدن امری غیرممکن است. حقیقت این است که  می توانید به این هدف برسید. من خودم شخصاً قبل از اینکه سی ساله بشوم دو بار میلیونر شدم. اگر  توانستم این کار را انجام دهم پس شما نیز می توانید. در اینجا ۱۰ قانونی که به آن ها دست یافتم و توسط آن ها توانستم به چندین نفر کمک کنم که قبل از ۳۰ سالگی به یک میلیونر تبدیل شوند را ارائه می دهم.

  1. هرچه سریعتر میلیونر شدن را به یک اولویت در زندگی خود تبدیل کنید.

نمی توان در صبح روز تولد ۲۹ سالگی خود از خواب بیدار شوید و به همه بگویید که من می خواهم تا آخر امسال به یک میلیونر تبدیل شوم. میلیونر شدن نظم، تلاش و برنامه ریزی طولانی مدت می خواهد. بنابراین باید هرچه سریعتر به دنبال سوآوری باشید.

نویسنده و کارآفرین دیل پارتریج در وبلاگ خود به نام نکات مثبت روزانه می نویسد: در سال ۲۰۰۲،  یک دانش آموز دبیرستانی بودم. اما  می دانستم که تا قبل از ۳۰ سالگی از زندگی چه می خواهم، کجا زندگی می کنم، آیا ازدواج کرده یا حتی بچه ای دارم آیا به دانشگاه خواهم رفت یا یک شغل  برای خود راه اندازی خواهم کرد، چه آزادی هایی خواهم داشت و غیره. بنابراین پاتریج با استفاده از مهندسی معکوس تعیین کرد که چگونه به این چشم انداز   خواهد رسید، چه رفتارهایی را باید در پیش بگیرد، چگونه باید پول خود را بودجه بندی کند و حتی با چه خانمی باید ازدواج کند. به طور کلی می توان گفت که او هیچ چیز در زندگی اش را به شانس و قسمت واگذار نکرد بلکه برای همه چیز برنامه ریزی و نظم داشت.

  1. شروع کنید که به دنبال پول باشید.

گرنت کاردون، نویسنده و گوینده ی رادیو، می گوید، در شرایط اقتصادی جهان،امروز نمی توانید راه خود را برای میلیونر شدن  بی خطر بدانید. اولین گام به سمت هدف خود این است روی افزایش درآمد خود به صورت پیوسته و افزایشی تمرکز کنید. زمانی درآمد من ۳۰۰۰ دلار در ماه بود اما اکنون ماهانه ۲۰۰۰۰ دلار درآمد دارم. کاردون می گوید: شروع کنید که دنبال پول باشید سپس می توانید درآمد سالانه خود را کنترل کنید و فرصت های پیش روی خود را ببینید. این روشی بود که من به هنگام شروع تجارت خود در پیش گرفتم.  پس هدف گذاری خود را روی یک صنعت گسترده به نام بنگاه املاک گذاشتم و شرکت SaaS را در راه اندازی کردم و اکنون یکی از بزرگترین شرکت های جهان را دارم. فرصت های بزرگی مانند ربات های چتی ارزان قیمت برای تجارت الکترونیک  پیش روی افرادی که رویاهای بزرگ دارند وجود دارد.

  1. یک طرز فکر رو به رشد را در خود پرورش دهید.

پس از ده ها تحقیق، روانشناس دانشگاه استندفور، کارول دک، دریافت که مغر بشر انعطاف پذیر است و قابلیت رشد دارد و این نظریه برخلاف نظریه ای بود که اظهار میکرد  طرز فکر،   استعداد و هوش افراد ثابت  است. افرادی که طرز فکر رو به رشدی دارند تلاش می کنند که استعدادها و مهارت های خود را پرورش دهند. به عنوان مثال، اگر از همکارانتان فردی ارتقا شغلی یافته است  اما شما نتوانسته اید پس، به دنبال این باشید که چرا او موفق شده است، و تلاش کنید تا نفر بعدی شما باشید که در کار خود ارتقا می یابید. تنها عاملی که می تواند محدود کننده پیشرفت شما باشد میزان خواست و اراده ی شما برای رسیدن به یک هدف مشخص است. از فرصت های جدید یادگیری  مانند کلاس های آموزشی، کتاب ها و مربیان استفاده کنید. ممکن است در ابتدا این تفکر در نظرتان سودمند نباشد اما بدانید روزی در زندگی شخصی و حرفه ای  کمک کننده خواهد بود. به عبارت دیگر می تواند در یافتن راه های موثر برای صرفه جویی مالی و دست یافتن به فرصت های تجاری جدیدی کمک کننده باشد.

  1. از چندین راه مختلف کسب درآمد نمایید.

توماس سی کورلی، پس از مطالعه ی عادت های روزانه ی افراد فقیر و پولدار به مدت پنج سال، به این نتیجه رسید که افراد ثروتمند راه های درآمد مختلفی داشته اند. در واقع ۶۵ درصد از این افراد سه راه درآمد داشته اند. این نویسنده می گوید که داشتن راه های درآمد  مختلف بسیار کمک رسان خواهد بود. به این معنی که وقتی یکی از راه های درآمد که شما هیچ کنترلی روی آن ندارید  تنها به دلیل مشکلات اقتصادی دچار ضرر می شود، درآمد دیگر این ضرر را جبران می کند و به شما کمک می کند که در آن شرایط   بدون تغییر در روش زندگی خود،  بقا داشته باشد. راه های مختلف درآمد کمک می کند که بتوانید بدهی های خود را پرداخت کنید و پس از آنکه بدهی ها تمام شد ذخیره ی پول را شروع کنید. همچنین می توانید هر زمان که وقت آزاد دارید راننده ی شرکت های تاکسی رانی مانند Lyft یا Uber شوید، یا شغل آزاد دیگری داشته باشید. زمانی که شروع کردم، شغل آزاد دیگری داشتم که بسیار درآمدزا بود و به واسطه ی سرمایه ی بدست آمده از آن توانستم در زمینه های دیگر تجارت سرمایه گذاری کنم.

  1. روش بودجه بندی ۵۰/۲۰/۳۰ را در پیش گیرید.

اگر هدفتان این است که یک میلیونر شوید باید بدانید که بودجه بندی در این امر نقش موثری دارد. بدون بودجه بندی نخواهید توانست که هزینه های خود را با اهداف صرفه جویانه ی خود در یک راستا قرار دهید. به دلیل اینکه هر کسی هزینه ها و درآمدهای خاص خود را دارد بنابراین یک بودجه بندی مشخص برای همه وجود ندارد، اما سیستم بودجه بندی ۵۰/۲۰/۳۰ یک شروع خوب میتواند باشد. به جای ایجاد برنامه های مالی پیچیده، استفاده از روند زیر بسیار ساده است:

۵۰ درصد از درآمدهای خود را برای هزینه های اساسی مانند خانه، غذا، ایاب و ذهاب و مصارف آب و برق، کنار بگذارید.

۲۰ درصد از درآمد خود را به ذخیره مالی، پرداخت بدهی ها، بازنشستگی و روزهای سخت خود اختصاص دهید.

۳۰ درصد باقی مانده را صرف  هزینه های شخصی مانند صورت حساب تلفن،  غذاخوردن با دوستان، عضویت در باشگاه رفتن به کافی شاپ  و تعظیلات آخر هفته، کنید.

  1. برای هدف های درست و صحیح، پول خود را ذخیره کنید.

در اینجا یک نکته دیگر از کاردون بیان می کنیم: تنها دلیل ذخیره ی پول این است که آن را سرمایه گذاری کنیم. او پیشنهاد می دهد که پول خود را در حساب هایی که نمی توانید از آن ها پول بردارید واریز کنید، به این معنی که تحت هیچ شرایطی به این حساب ها دست نزنید. ممکن است چندبار در سال به شدت به پول احتیاج پیدا کنید اما اگر می خواهید یک میلیونر شوید باید این سختی ها را تحمل کنید.

  1. با در پیش گرفتن عادات متفاوت، دوستانتان را خسته کنید (دوستان شما چون می بینند که  مانند آن ها از اوقات خود استفاده نمی کنید از هم نشینی با شما خسته می شوند).

همه ی ما زمان هایی را داریم که واقعاً خسته هستیم و نیاز داریم که وقتی را برای خود اختصاص دهیم. سعی کنید وقت خود را برای خرید، اینترنت گردی، سر زدن به اینستاگرام و تلویزیون نگاه کردن هدر ندهید. در این لحظات خود را به خواندن کتاب، پول درآوردن، یادگرفتن مهارتی جدید یا ورزش کردن، سرگرم کنید. این کارهای کوچک نه تنها کمک می کند به هدف های مالی خود دست یابید بلکه باعث می شود که ازلحاظ جسمی و روحی فعال باشید و سالم   بمانید. این کار  باعث می شود که همیشه به هوش باشید و وقتی شانس به شما روی می آورد، در را به روی آن باز کنید.

  1. راه صرفه جویی را در پیش گیرید.

ممکن است با شنیدن این جمله که افراد ثروتمند در زندگی صرفه جویی می کنند متعجب شوید. آن ها از کوپن و بن استفاده می کنند، خرید ارزان می کنند و سرگرمی های خود را محدود می کنند. این جمله به این معنی نیست که شما نمی توانید از زندگی لذت ببرید بلکه به این معنی است که مراقب هزینه های خود باشید. به عنوان مثال، تنها ماهی یک بار با دوستان در بیرون از خانه شام بخورید به جای اینکه هر هفته این برنامه را داشته باشید.

  1. بدهی های خود را مدیریت کنید.

قبل از شروع به ذخیره پول باید بدهی های غیر ضروری خود مانند وام های دانشجویی یا کارت های اعتباری خود را پرداخت کنید. پس از آن پول هایی را که در این زمینه  مصرف می کردید را می توانید برای نیازهای اضطراری یا بازنشستگی ذخیره کنید. اگر   کارت اعتباری دارید تنها به اندازه ی نیازهای ماهانه ی خود آن را شارژ نمایید. زمانی که از کارت خود درست استفاده نمایید، جوایزی به شما تعلق می گیرد. سعی کنید از این فرصت در جهت منافع خود استفاده کنید

  1. شبکه خود را توسعه دهید.

 استیو سیبولد نویسنده “افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند”، می گوید: در بیشتر مواقع ارتباطات مجازی شما نشان دهنده میزان دوستان نزدیک شما ست.

این موضوع سال ها پیش می توانست  چالش باشد اما اکنون  می توانید در رویدادهای شبکه ای مانند سایت میت آپ، وبینارها و دنبال  روی افراد موفق در شبکه های مجازی و عضویت در خبرنامه ها حضور فعال داشته باشید به عبارت دیگر، همیشه لازم نیست که به طور حضوری با افراد موفق برخورد داشته باشید.  بلکه راحتی می توانید از طریق اینترنت با افراد میلیونر در ارتباط باشید.

میلیونر شدن قبل از ۳۰ سالگی هدفی است که بسیاری از افراد می توانند با شروع به موقع، از خودگذشتگی، نظم و پایبند بودن، به آن دست یابند. اگرهم اکنون  در سنی بیشتر از سی سالگی هستید، اگر تا قبل از سی سالگی به پول زیادی دست پیدا نکردید، بدانید که  یک شکست خورده نیستید و فقط نمی دانستید که می توانستید به این هدف دست پیدا کنید. اما دیر نشده است، یک هدف برای خود مشخص کنید و با استفاده از تکنیک های گفته شده آن را دنبال کنید. ممکن است چند سال اول مشکل باشد اما بدانید که ارزش امتحان کردن دارد.

گروه کلید با دارا بودن تیمی از کارشناسان مجرب به افراد و سازمان های مختلف مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*