فروشنده حرفه ای

فروشنده حرفه ای

برای نشان دادن حرفه ای بودن در فروش، شما واقعاً باید خود را وقف هنر و صنعتتان نمایید. فرد حرفه ای بدون در نظر گرفتن زمینه کاری کسی است که خود را وقف یک حرفه کرده است. حرفه ای نقطه مقابل آماتور است. حرفه ای ها پول بیشتری نیز در می آورند؛ آیا رابطه ای پشت سر این واقعیت وجود دارد؟ صد در صد. در شرایط فروش و در زندگی، شیوه ای که خودتان را عرضه می نمایید، در اینکه افراد چگونه درباره شما فکر می کنند و چقدر به آنچه شما بیان می کنید، توجه می نمایند، نقش بزرگی ایفا می کند. یک فرد حرفه ای، همیشه احترام بیشتری را نسبت به یک فرد آماتور کسب می کند.

مرحله ۱- نگرش شما. آیا شما یک فرد حرفه ای هستید؟ اگر چنین است، اجازه دهید تا همه از آن مطلع شوند. اگر نه، شاید به همین دلیل است که شما تا آن اندازه که می خواهید، موفق نیستید.

مرحله ۲- ظاهر شخصی. آیا واقعا از ظاهر خود راضی هستید؟ نظافت مهم است، خوب لباس پوشیدن ضروری است و سلامت تان چگونه است؟ بدن تان را شکل دهید و اینکار نگرش شما را شکل خواهد داد.

مرحله ۳- ظاهر کسب و کار. مشتریان، موفقیت مالی را به شایستگی ربط می دهند. آیا ماشین شما نشان دهنده موفقیت مالی تان است؟ کیف دستی تان چطور؟ دفتر برنامه ریزی زمانی شما چطور؟ آیا آنها به خوبی سازمان دهی شده اند یا پر از مطالب گوناگون هستند؟

مرحله ۴- سازمان دهی. مشتریان سازمان دهی را به لیاقت ربط می دهند. سازمان دهی به عنوان سر وقت بودن، داشتن یک میز منظم و تمیز، آمادگی برای پاسخگویی و سخت کوشی در پیگیری شناخته می شود. همه این چیزها به مشتریان آتی شما می گوید که شما فرد قابل اعتماد برای آن ها و دوستان شان هستید.

مرحله ۵- مانند یک فرد حرفه ای صحبت کنید. از صحبت های بازاری اجتناب کنید. برخی از افراد فکر می کنند که استفاده از انواع اصطلاحات تجملی پیچیده نشان از حرفه ای بودن دارد. یک متخصص واقعی می تواند یک فرآیند تکنولوژیک پیچیده را به زبان ساده توضیح دهد. بنابراین سوال بپرسید؛ کلمات خود را با دقت انتخاب کنید. و برنامه های خود را از دیدگاه مشتریان آتی، برنامه ریزی کنید.

مرحله ۶- هماهنگ بمانید. کار فروش، یک حرفه در حال تغییر است. افراد تحمیلگر و زیان آور در فروش از صلاحیت کمتری برخوردار هستند. مردم خواستار برتری فروشندگان هستند و چنین برتری را با تبلیغات دهان به دهان و توصیه ای نشان می دهند. بخشی از هفته خود را به یادگیری مهارت های جدید و تمرین بیشتر مهارت های موجود اختصاص دهید.

مرحله ۷- به همکاران فروشنده خود احترام بگذارید. آنها هم با چالش های یکسانی مانند شما رو به رو هستند. آنها نیز، وقتی موفق می شوند، سزاوار همان اعتبار و به رسمیت شناختن هستند و زمانی که متزلزل می شوند به همان کمک ها و تشویق ها نیاز دارند. زمانی که تیم قوی تر شود، همه پیروز میدان هستند.

مرحله ۸- به یاد خانواده و دوستانتان باشید. آنها هم یک رابطه با کیفیت بالا می خواهند. زمانی را برای خانواده و نیازهای اجتماعی برنامه ریزی کنید. این کار، درک آن ها را در زمان هایی که کسب و کار شما طول می کشد و  شب ها و آخر هفته های شما را می گیرد، تضمین می کند.

مرحله ۹- مردم را آگاه کنید. هزاران نفر در منطقه شما هستند که نیازمند خدمات حرفه ای شما هستند. آنها را از آنچه انجام می دهید آگاه سازید. آوازه ای در مورد توانایی ها و صلاحیت هایتان سر دهید. اگر توانایی ها و صلاحیت هایتان را به مردم نشان ندهید، ممکن است فریب کسی را بخورند که به خوبی شما نیست.

مرحله ۱۰- صداقت، شما را در جای تان نگه می دارد. تقریبا هر روز فرصت هایی شما را تحریک می کنند تا از کسی سوء استفاده نمایید. افراد حرفه ای می دانند که مشتریان ناراضی امروز، ممکن است از انجام معاملات در آینده جلوگیری کنند. افراد حرفه ای می دانند که فروش صادقانه چقدر مهم است. کش دادن حقیقت، حذف اطلاعات و اجتناب از چالش های موجود توسط به تأخیر انداختن یا سرزنش شخص دیگری مختص افراد غیر حرفه ای یا آماتور است. با بیان واقعیات بفروشید و فقط لازم است که یکبار به مردم چیزی را بفروشید.

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش، تکنیک های وفادارسازی مشتری، را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

 

2 Comments

  1. لیلا ن گفت:

    مطالب بسیار مفیدی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*