صادرات

صادرات

 ایا برای حمل و نقل کالا از یک کشور به کشور دیگر آماده هستید؟ آماده سازی برای حمل و نقل موفق واردات / صادرات حیاتی است. قبل از انتخاب یک متخصص حمل و نقل، خود را آماده کنید و به  سوالات زیر با دقت پاسخ دهید.

کالا

۱- کالای شما چیست؟  فاسد شدنی یا غیر فاسد شدنی است؟ تفاوت بزرگی بین حمل و نقل موز (همانطور که نشان داده شده است) و انواع پیچ گوشتی وجود دارد. یک شرکت حمل و نقل باید دقیقاً بداند چه چیزی را از کجا و به چه نقطه ای حمل می کند.

۲- تعداد محصولات چقدر است ؟ شما می توانید این را در پوشه مناسب در دفتر انجمن بین المللی کسب و کار های کوچک محلی خود بیابید. تعداد کالا که به طور کلی به عنوان یک «HS / برنامه شرح محصول B» شناخته می شود، طبقه بندی توسط مقامات گمرکی را آسان می سازد. تا حد امکان، تعیین طبقه بندی محصول خود را به صورت بسیار مشخص بیان نمایید، زیرا نرخ های حمل و نقل به طور گسترده متفاوت است حتی در میان محصولاتی که فکر می کنید در یک زیر گروه مشابه قرار دارند. اگر نتوانید تعداد مناسب را مشخص کنید، متخصص صادرات و واردات، یا همانطور که در گذشته او را خود  مشغول حمل و نقل می نامیدند، یک نرخ حمل و نقل دقیق بر اساس شرح محصول شما  محاسبه خواهد کرد.

 اگر محصول شما، در حال حاضر یک استاندارد صادراتی است اما آن را به یک بازار جدید ارسال می کنید، متخصص صادرات و واردات شماره کالا را گرفته و به آن یک شماره تعرفه مناسب اختصاص می دهد. سپس، این شماره  تعرفه به عنوان استاندارد صنعت بران آن کالای خاص جهت صادرات به آن مکان خاص ثبت  می شود هر بار که شما آن محصول را به آن کشور صادرات می کنید باید از شماره تعرفه اختصاص داده شده استفاده نمایید تا مطمئن شوید همان نرخ را می پردازید. زمانی هم که واردات  می کنید، همین مساله در مورد تبادلات صدق می کند.

۳- ارسال شما از طریق هوایی است یا دریایی؟

۴-قصد دارید چه تعداد کارتن ارسال نمایید؟

۵- کارتن ها چه اندازه ای هستند؟ لازم است  اندازه ها را هم در ابعاد خطی (ارتفاع، طول، عرض) و هم به صورت متر مکعب محاسبه نمایید.

۶- وزن خالص و ناخالص کارتن ها چند کیلوگرم است؟ (وزن خالص، وزن محصول به تنهایی است؛ وزن ناخالص وزن کالا در کارتن است).

۷- آیا می خواهید کارتن ها را در پالت چوبی، روی هم بگذارید؟ اگر چنین است، چه تعداد کارتن در یک پالت چوبی جای می گیرد؟ گاراژدار حمل و نقل باید بتواند میزان وزن و فضای اشغالی هر پالت را حدس بزند، و وزن کل و حجم حمل و نقل را بر اساس آن محاسبه نماید.

۸- آیا به اندازه کافی محصول برای پر کردن یک کانتینر دارید؟ بارهای کامل محموله را معمولاً “کانتینر” می نامند که به طور متوسط بین۴۸-۲۰ فوت مکعب می باشد. هنگامی که  تعداد کل جعبه ها و وزن کل را محاسبه کردید، گاراژدار حمل و نقل می تواند بگوید که آیا محصول کافی برای پر کردن یک کانتینر دارید یا خیر. اگر داشته باشید، یک مزیت می باشد. به جای اینکه، محصولات شما با محصولات شرکت های دیگر برای پر کردن یک کانتینر تلفیق شوند، تنها محصول شما در یک کانتینر بارگذاری خواهد شود و درب آن مهر و موم  میشود.

این بدان معنی است که به جز مشتری یا عوامل تعیین شده توسط شرکت دیگر فرد امکان دسترسی به آن کالا را در بندر مقصد نخواهد داشت. چنین اقدامات امنیتی محافظی است در برابر سرقت، دزدی یا دستکاری محصول.

۹- از چه محلی، کالا حمل خواهد شد؟ درب کارخانه سازنده (عرضه کننده) می باشد.

۱۰- شما و یا مشتریتان می خواهید کالا را در کدام بندر تحویل بگیرید؟

۱۱- آیا کالای شما به مجوز واردات / صادرات نیاز دارد؟ برای جلوگیری از تأخیر در حمل و نقل، بهتر است بلافاصله قبل از مطلع شدن درباره نوع محصولی که می خواهید بفروشید، این مساله را روشن سازید!

پس از دادن تمام این اطلاعات، باید  منتظر پاسخ از جانب آن ها باشید! به طور کلی، متخصص حمل و نقل کارآمد می تواند با قیمت تخمینی در عرض چند ساعت با شما تماس بگیرد. آنها باید به شما تجزیه و تحلیل بسیار دقیقی از اینکه چگونه به نرخ مورد نظر رسیده اند ارائه دهند. اگر چیزی هست که شما آن را نمی فهمید، از آنها سوال نمایید. همچنین، از آنها شماره پیگیری نرخ را بگیرید که اگر دوباره با آن ها طی یک هفته و یا چند ماه آینده تماس گرفتید، تماس مربوط به شما را در رکوردهایشان پیدا نمایند. و فراموش نکنید که مدت اعتبار نرخ را هم سوال نمایید! پس از تماس با چندین متخصص حمل و نقل نرخ ها را با هم مقایسه نمایید چون بهترین نرخ را برای مشتری خود یا متخصص صادرات و واردات می خواهید!

گروه کلید با داشتن کادری مجرب  به افراد و شرکت های مختلف مشاوره صادرات و واردات، ترخیص کالا  از گمرک می دهد، پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*