کلینیک محصول

کلینیک محصول

کلینک محصول را در چند مقطع و با اهداف مشخصی می توان انجام داد:

مقطع اول: پیش از طراحی محصول

پیش از طراحی محصول جدید و با هدف یافتن نظرات مشتریان احتمالی در خصوص تولید یک محصول مورد پسند می توان کلینیک محصول را اجرا کرد. در این مقطع می توان در خصوص ایده ی تولید و ویژگی‌های که این محصول خواهد داشت، از مشتریان احتمالی سوال بپرسید.

مقطع دوم: پس از طراحی اولیه

پس از طراحی اولیه و رسیدن به نمونه ای اولیه از محصول،کلینیک محصول را می توان اجرا کرد. در این مرحله، نمونه ی اولیه ساخته شده از محصول، به قضاوت نمونه های تحقیق گذاشته خواهد شد و نقاط ضعف و قوت آنها شناخته می شود.

مقطع سوم: ساخت محصول نهایی، پیش از عرضه به بازار

پس از اتمام طراحی و ساخت محصول جدید و پیش از عرضه محصول به بازار، می‌توان کلینیک محصول را انجام داد. در این مرحله عموماً روش‌های فروش، روش جذب مشتریان، روش‌های ترویج و تبلیغ و سایر مواردی که به فروش محصول کمک کند، مورد سنجش قرار می گیرد.

مقطع چهارم: پس از ارائه محصول به بازار

در این مقطع هدف از اجرای کلینیک، ارزیابی نظرات نمونه های تحقیق در خصوص ضعف ها و قوت های محصول در بازار به منظور اصلاح روش های تولید، اضافه کردن ویژگی های جدید به محصولات، اصلاح کاستی های محصولات فعلی، افزایش رضایت مشتریان، بهبود خدمات دهی به محصولات، و… است. در این مقطع می توان روش های کارآمدتری را در ارائه خدمات به شرکت ها پیشنهاد داد.

 

گروه کلید با داشتن تیمی با تجربه تمامی پروژه های تحقیقات بازار کمی و تحقیقات بازار کیفی شرکت شما را انجام می دهد پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

میخواهید از آخرین مطالب سایت باخبر شوید ؟

به خبرنامه گروه کلید بپیوندید