قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

تعهد تام بر عدم نگرانی برای هر کار دیگری به جز کارهای در دست اقدام، دلالت دارد. تعهد تام به معنای: پرهیز از اتلاف وقت، تنبلی، تعلل، شانه خالی کردن از اجرای وظایف یا بهانه تراشی است. این مفهوم به معنی پذیرش از خود گذشتگی، رنج و کار سخت و به بیان دیگر هر کاری است که شما را به هدفتان نزدیک‌تر سازد. ماهیت تعهد در واقع به عمل اتخاذ یک تصمیم برمی‌گردد. وقتی که شما متعهد به انجام کاری می‌شوید، از تمام امکانات و انتخاب‌های پیش رو، خود را جدا می‌کنید. شما در زمان پذیرش یک تعهد، خود را از تمام استدلال‌های منطقی و بهانه‌ها نیز جدا می‌سازید.

در این جا سه روش، جهت بالا بردن «میزان تعهد» در سازمان به شما پیشنهاد می شود:

از خودتان شروع کنید: میزان تعهدپذیری نهفته در وجودتان را به اطرافیان القا کنید. هر زمان که رهبران گام بلندی برمی‌دارند، زیردستانشان نیز باید پیرو آن‌ها باشند.

استعداد به تنهایی کافی نیست: فردی که از صد در صد توانایی و پنجاه درصد تعهد برخوردار است می‌تواند با بی‌توجهی، ناهماهنگی و کاهلی، کل سیستم را با اختلال و ویرانی روبرو سازد.

عدم پای بندی به تعهد را از ریشه بخشکانید: یک سازنده برنده مملو از افراد پیروز است. عدم پای‌بندی به تعهد را از میان بردارید و تا ده درصد آخر توانایی هر کس را محک بزنید.

«من معتقدم که کیفیت زندگی هر انسان، مقیاس کاملی از تعهد شخصی آن فرد برای دستیابی به تعالی و پیروزی است، حتی اگر این اهداف در فوتبال، تجارت، سیاست، ریاست و یا دارایی‌های شما جستجو شوند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*