فرهنگ واژگان برند

فرهنگ واژگان برند

ارزش افزوده: Added Value

مزیت مشهود یا غیر مشهود ایجاد شده توسط محصول یا خدمت که عموما مستلزم قیمت بالاتری است و وفاداری مشتری و برتری محصول یا خدمت را در نظر مشتری در پی دارد. اغلب از مولفه های ارزش افزوده ی مشهود به سرعت الگو برداری می شود. برای همین شرکت ها و نام های تجاری می کوشند تا انواع غیر مشهود آن را توسعه دهند که مزیتهایش به طور منحصر به فرد مختص خود آنها و نمونه برداری از آن برای شرکت های دیگر بسیار مشکل تر است.

مصرف اعتیادآور: Addictive Consumption

یک نوع وابستگی فیزیولوژی یا روانی به محصولات یا خدمات خاص است که درآن مصرف کنندگان به یک نوع از محصولات معتاد می شوند؛ گرچه اغلب مصرف اعتیاد آور به مصرف مواد مخدر، الکل و تنباکو یا اعتیاد به قمار اطلاق می شود. هر چند لازم به ذکر است که قسمت اعظم مصرف گرایی مشتریان، معتاد کننده محسوب نمی شود؛ بلکه عادی و به صورت انتخاب یک محصول مطلوب در نظر شخص است.

پذیرش: Adoption

این اصطلاح بیانگر تصمیم مصرف کننده برای خرید محصول یا استفاده از خدمتی است. مصرف کننده اطلاعات موجود در مورد خدمت یا محصول را می سنجد و انتخابی سنجیده و با بازاریابی کامل انجام می دهد که بر سطحی از تکرار مصرف درآینده دلالت دارد و می تواند به وفاداری در خدمت یا نام تجاری مورد نظر ختم شود.

تبلیغات: Advertising

تبلیغات شکلی از ارتباطات است که بین شرکت و مخاطب هدفش با استفاده از همه ی رسانه های جمعی یا تعدادی از آنها از طریق پرداخت پول انجام می شود. این فرآیند معمولاً از خدمات آژانس های مختلف، از قبیل گروه های کارشناسی طراحی و برندینگ، آژانس های تبلیغاتی با طیف خدماتی کامل، بنگاه های بررسی بازار و گروه های خرید رسانه ها استفاده می کند. همچنین از تبلیغات برای آگاهی دادن به بازارهای هدف درباره ی کالا و خدمات فعلی، اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد در دسترس بودن نام های تجاری فعلی در آینده و نیز ایجاد آگاهی و تشویق مصرف کننده به وفاداری استفاده می شود. به علاوه، تبلیغات برای اطمینان بخشی به مصرف کنندگان درباره ی مناسب و سنجیده بودن محصول یا خدمت خریداری شده ی آنها به کار می رود؛ که به این عمل عقلایی کردن پس از خرید می گویند.

روش های تبلیغ در انواع آموزنده، متقاعد کننده، و ساختگی طبقه بندی می شوند. در نتیجه به جدال و مباحثه ای بر سر اثر بخشی و کارایی آنها منتهی شده است. این مباحثه به تغییر قابل ملاحظه ای از عملیات تبلیغی در رسانه جمعی به سمت فعالیت های تبلیغی بسیار هدفدارتر کشیده شده است که که در نتیجه آن فعالیت های هدفدارتر می توانند به ادعاهای معتبرتری در ارتباط با اثر بخشی و کارایی تبلیغ منجر شوند؛ در حالی که کمتر در زندگی روزمره مصرف کننده دخیل هستند. این مباحثه همچنین روندی را به سوی بازاریابی یکپارچه تحریک می کند که منعکس کننده ی ترکیب وسیعی از وسایل ارتباطی دردسترس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*