روانشناسان صنعتی و سازمانی

روانشناسان صنعتی و سازمانی

روان شناسی صنعتی و سازمانی به دلیل آثار مثبت خود بر محیط های کار بیش از پیش از محیط های کسب و کار اهمیت پیدا می کند. روان شناسی I/O یک حوزه جذاب برای مطالعه دانشجویان علاقه مند به روان شناسی قلمداد می شود و این ویژگی اساساً به دلیل مشخصه میان رشته ای آن در حوزه های کسب و کار و روان شناسی می باشد.

مانند دیگر حرفه های موجود در روان شناسی، روان شناسان I/O بایستی برای اینکه از فضای رقابت دور نشوند دارای مدارج تحصیلی پیشرفته باشند، زیرا که برای روان شناسان I/O که صرفاً داری مدرک لیسانس می باشند فرصت ها محدود هستند. مدارج تحصیلی ارشد راه ورود به مرحله اول کسب و کار را فراهم می سازند، و اما آنهایی که دارای مدرک تحصیلی دکتری هستند بیشترین مزیت را خواهند داشت.

جامعه روانشناسی سازمانی و صنعتی گزارش می دهد که یک روان شناس I/O با یک مدرک ارشد می تواند انتظار داشته باشد که در آغاز یک حقوق و دستمزد بالای یک میلیون تومان را داشته باشد. آنهایی که مدرک PHD دارند می توانند انتظار داشته باشند که سالانه یک دریافتی نزدیک به ۵۵ میلیون تومان را داشته باشند. هر چند که حقوق آنهایی که در این حوزه شاغل هستند بر حسب مکان جغرافیایی، شرکتی که بر آن کار می کنند، و سطح تجربه و فاکتورهای دیگر متغیر است، اما آنهایی که تا چندین سال برای سازمان های بزرگ کار کرده اند می توانند انتظار داشته باشد که حقوق سالانه آنها تا میزان ۸۰ میلیون تومان افزایش داشته باشد.

گروه کلید  به افراد و سازمان های مختلف در اجرای پروژه های روانشناسی صنعتی و سازمانی مشاوره و آموزش می دهد پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*